Fototapety - Abstrakcja

Abstrakcja jest bardzo znanym motywem w sztuce, który towarzyszy już nam od wielu lat. Podobnie jest w przypadku aranżacji wnętrz, a zatem nie dziwi fakt, że także w przypadku fototapet, abstrakcja jest szeroko i chętnie wykorzystywana na potrzeby wszelkiego rodzaju pomieszczeń. W połączeniu z nowoczesnymi stylami aranżacyjnymi świetnie się prezentuje, a z uwagi na swego rodzaju modę na tego typu stylizacje, abstrakcyjne fototapety są szczególnie popularne w ostatnim czasie.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 23

Wyświetlanie wszystkich wyników: 23

Ma na to wpływ m.in. fakt, że abstrakcje na fototapetach są naprawdę przeróżne, a dzięki temu każda osoba ma możliwość znalezienia ciekawej kompozycji do swojego wnętrza, która świetnie wkomponuje się w powstającą aranżację lub w już istniejącą odpowiednio ją odświeżając. Wachlarz abstrakcji na fototapetach jest naprawdę olbrzymi, wśród których szczególnie często można się spotkać z efektem trójwymiaru, który nadaje dodatkowej głębi i optycznie powiększa niewielkie pomieszczenia.

Fototapety 3D – abstrakcja jest w modzie

Fototapety 3D przedstawiające abstrakcje są wyjątkowo popularne. Sam w sobie efekt trójwymiaru jest szeroko wykorzystywany, jednak wśród jego licznych możliwości, można bez wątpienia wyróżnić właśnie abstrakcję, która także ma duże pole manewru. Jest to świetny sposób na oryginalny, nietuzinkowy i urozmaicony wystrój, szczególnie w przypadku wcześniejszej aranżacji, która była utrzymana w duchu minimalistycznym, nowoczesnym lub industrialnym, a fototapeta nie była w niej wykorzystywana. W takim otoczeniu położenie w odpowiednim miejscu abstrakcyjnej kompozycji fototapetowej, może całkowicie odmienić dotychczasowy wygląd danego wnętrza.

Fototapety 3D z abstrakcją to bez wątpienia wiele cech fototapet połączonych ze sobą w jednej kompozycji. Nadanie wnętrzu głębi, nietuzinkowego wyglądu, przy jednoczesnym bogactwie wzorów oraz kolorów potrafią w każdej osobie wzbudzić zachwyt. To także świetny sposób na urozmaicenie wnętrz biurowych, a sama abstrakcja w formie fototapety może pomóc obudzić kreatywność, co w wielu branżach jest kluczowym elementem codzienności. Co więcej, prosta zmiana w postaci fototapety zostanie dostrzeżona przez wszystkie osoby, które będą znajdowały się w danym pomieszczeniu, a odpowiednio dopasowana do całej aranżacji wnętrza, na pewno zostanie pozytywnie odebrana i na długo zapamiętana.

W jakich pomieszczeniach sprawdzą się abstrakcyjne fototapety?

Fototapety przedstawiające abstrakcje raczej głównie kojarzą się z przestrzenią biurową, szczególnie w przypadku branż, gdzie istotna jest kreatywność. Często można się spotkać z tego rodzaju kompozycjami także w pokojach dziennych, salonach itp. Jednak to nie jedyne miejsca, gdzie abstrakcyjne fototapety świetnie się odnajdą i będą idealnym elementem wystroju. Aby nadać wnętrzu większej oryginalności, można wykorzystać abstrakcje na fototapecie także w:

  • Łazience – tego rodzaju pomieszczenia głównie kojarzą się z pewną monotonią, z uwagi na bardzo podobny zestaw wyposażenia tego wnętrza. Chociaż obecnie istnieje naprawdę wiele różnych rodzajów kabin prysznicowych, umywalek, szafek łazienkowych, to ciężko czasami podkreślić oryginalność tego miejsca. Dzięki odpowiednio dobranej fototapecie z abstrakcją można właśnie to uczynić. Co więcej, dzięki odpowiedniemu materiałowi, który pokryty jest warstwą ochronną z laminatu, fototapecie nie zaszkodzi woda, para wodna, wilgoć itp. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać fototapetę z abstrakcją także w łazience nadając jej oryginalności.
  • Kuchni – podobnie jak w przypadku łazienki, tutaj także niezbędny będzie odpowiedni materiał fototapety. Winyl na flizelinie pokryty warstwą ochronnego laminatu sprawi, że fototapeta nie zniszczy się od tłustych plam, które bez obawy o zniszczenia będzie można wyczyścić. Wykorzystując abstrakcyjne wzory na fototapecie, można stworzyć naprawdę ciekawą aranżację kuchenną, która będzie podkreślała oryginalność miejsca i pozwoli na większą swobodę i kreatywność w przygotowywaniu posiłków.
  • Przedpokoju – jest to miejsce, które często traktuje się “po macoszemu” w przypadku aranżacji z uwagi na przechodni charakter miejsca. Nie spędza się w nim dużo czasu, a więc nie ma sensu angażować się w jego wystrój. Jednak pełni on bardzo ważną funkcję i jest swego rodzaju wizytówką każdego domu. Aby faktycznie nie spędzać wielu godzin na jego aranżacji, jednak zadbać o prawidłowy i estetyczny wygląd, który zaciekawi odwiedzających, warto wybrać właśnie fototapety z motywem abstrakcji. W połączeniu z efektem trójwymiaru, pozwoli to na optyczne powiększenie niewielkiego przedpokoju, co także nie pozostanie niezauważone przez gości.

To oczywiście tylko kilka przykładów, w których abstrakcyjna fototapeta świetnie się sprawdzi w urozmaiceniu przestrzeni. Bez względu na to, w jakim pomieszczeniu zostanie ona wykorzystana, na pewno sprawi, że dotychczasowy wygląd odejdzie w zapomnienie, na rzecz dużo bardziej modnego, kreatywnego i oryginalnego stylu. W połączeniu z ciekawą kolorystyką, efektem 3D, nieoczywistym motywem i odpowiednim zagospodarowaniem przestrzeni, fototapetowa abstrakcja może całkowicie odmienić dowolne wnętrze i przez wiele lat cieszyć oczy oraz duszę.