Klasyczne fototapety

Styl klasyczny jest doceniany na całym świecie głównie przez swój szyk, wyszukaną urodę, oczywiste nawiązania do minionych lat, które często pozwalają wynieść na piedestał wszelkiego rodzaju pomieszczenia. Mowa oczywiście o antycznych kompozycjach, które sprawdzą się nie tylko na potrzeby muzeów i skansenów. Warto jednak pamiętać, że styl klasyczny to nie tylko antyczne, monumentalne świątynie, pałace itp. W przypadku aranżacji wnętrz mogą one oznaczać znacznie mniej bogate zdobienia. W przypadku fototapet klasycznych nie będzie brakowało także codziennych, prostych kompozycji.

Wyświetlanie jednego wyniku

Wyświetlanie jednego wyniku

To wszystko wynika z uwagi na wieloznaczność samego słowa – “klasyczne”. Wiele osób będzie utożsamiać z nim właśnie nawiązania do antyku, czy samego klasycyzmu w sztuce, architekturze itp. Jednak dla równie wielu osób, klasyczny wystrój może oznaczać właśnie coś prostego, codziennego, klasycznie wyglądającego, nie wyróżniającego się niczym niesamowitym itp. Nie oznacza to oczywiście, że tego typu fototapety nie będą mogły oczarować i stworzyć wspaniałej kompozycji. Najlepiej będzie samemu przekonać się o tym, już teraz – przyjrzyj się klasycznym fototapetom jakie przygotował dla Ciebie nasz zespół.

Klasyczne fototapety do wszystkich pomieszczeń stworzą wspaniałą aranżację mieszkania

Klasyczny styl aranżacji wnętrz ma to do siebie, że potrzebuje on odpowiedniego wyczucia, ponieważ nie wszystkie style będą tworzyły z nim harmonijną całość, a dla niektórych osób źle dobrane dodatki do klasycznego wystroju mogą się równać wręcz z profanacją. To powoduje, że warto czasami poświęcić odpowiednią ilość czasu na aranżację swojego mieszkania, a nawet poradzić się specjalistów w tej materii, którzy uwzględnią wszystkie detale, od rozmiaru poszczególnych pokojów, po stan obecny, a nawet rozkład mieszkania.

Nie oznacza to jednak, że należy bać się klasycznych fototapet. Tak jak wcześniej zostało zauważone są to wzory o dużej różnorodności i proste klasyczne stylizacje są dużo bardziej wyrozumiałe. Jednak bez względu na to, jak Ty rozumiesz styl klasyczny, to w przypadku fototapet warto pokusić się o skorzystanie z całych jego możliwości i zaaranżowanie na tę modłę całego mieszkania lub domu. Efekt? Zachowana harmonia oraz styl, który całościowo na pewno zrobi ogromne wrażenie nie tylko na Tobie i domownikach, ale także na gościach.

Dwa podejścia do klasycznych fototapet – które wybrać?

Warto przede wszystkim przyjrzeć się przestrzeni, w której chcesz umieścić na ścianie klasyczną fototapetę. Jeśli jest to niewielki salon, być może lepszym rozwiązaniem będzie postawienie na klasyczne, proste wzory, które są podrasowane efektem 3D, dzięki czemu optycznie powiększysz niewielki pokój. Natomiast w przypadku dużo większej przestrzeni, można zdecydować się np. na monumentalne antyczne kolumny rodem ze świątyni lub pałacu, które podkreślą przestrzeń, a także pokażą odpowiedni styl, elegancję itp.

W przypadku fototapet do przestrzeni biurowych, wszystko zależy od tego w jakiego rodzaju branży działa Twoja firma i jaka jest wielkość samego biura oraz ściany, gdzie ma się znaleźć fototapeta. Zależność będzie bardzo podobna do tej, która została opisana w przypadku salonu. Jednak jeśli czujesz, że klasyczna fototapeta niekoniecznie wkomponuje się z ogólnym charakterem działalności itp. Być może lepiej poszukać nieco innego stylu fototapet? Ciężko bawić się w wyrocznię, jednak na pewno można powiedzieć, że w ten lub w inny sposób, uda się położyć fototapetę na Twoją ścianę.

Fototapety w stylu klasycznym pozwolą na wspaniałe aranżacje

Wiele osób marzy o tym aby zamieszkać w pałacu, który będzie wprawiał w zachwyt każdą osobę, która tylko ją odwiedzi. Chociaż w zdecydowanej większości z uwagi na ogromny wydatek finansowy jest to niemożliwe, to dzięki fototapecie w stylu klasycznym można mieć przynajmniej namiastkę swojego marzenia. Co więcej, tego rodzaju zmiana w Twoim pokoju lub mieszkaniu nie będzie oznaczała dużego wydatku finansowego, a nawet więcej – jest bardzo przystępna w porównaniu z innymi elementami aranżacyjnymi.

Z odpowiednim połączeniem eleganckich kolorów, dodatków aranżacyjnych, a także samych mebli, kafelek lub paneli, można stworzyć namiastkę prawdziwego pałacu, w którym codziennie będzie się spędzało całe dni i noce. Co więcej, urządzenie w klasycznym stylu salonu z odpowiednią fototapetą sprawi, że jego charakter będzie iście wizytowy, a podejmowani w nim goście, na pewno docenią wspaniałą aranżację w jakiej będą goszczeni.