Fototapety Stylistyka

Każda osoba ma nieco inne preferencje dotyczące stylu oraz upodobań, co daje się odczuć m.in. po tym, w jaki sposób są zaaranżowane mieszkania, biura, pokoje itp. Istnieje ogromna ilość różnego rodzaju stylizacji z całego świata, które podbijają serca kolejnych osób. Natomiast fototapety to jedne z coraz częściej wykorzystywanych elementów do aranżacji wnętrz, które również można podzielić na konkretne stylizacje. Tak też zrobiliśmy w naszym sklepie internetowym, gdzie uporządkowaliśmy wzory fototapet m.in. pod kątem stylów w jakich zostały one utrzymane.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 21

Wyświetlanie wszystkich wyników: 21

Rodzaje stylizacji na fototapetach

Stylizowane fototapety od dłuższego czasu są obecne na rynku, a coraz więcej osób decyduje się na taki właśnie wybór najczęściej z jednego powodu. Aranżując własne pomieszczenia często chce się utrzymać harmonię, pewien schemat, dlatego wybiera określoną stylizację całego wnętrza, zarówno na ścianach, jak i w postaci mebli, dodatków itp. Stylizowane fototapety są więc odpowiedzią na ten trend, który ma swoje oczywiste plusy. Przyjrzyjcie się zatem temu, jakie kategorie styli fototapet, przygotowaliśmy w naszym sklepie:

 • Boho;
 • Egzotyczne;
 • Futurystyczne;
 • Japońskie;
 • Klasyczne;
 • Kolonialne;
 • Loft;
 • Modernistyczne;
 • Nowoczesne;
 • Orientalne;
 • Retro;
 • Skandynawskie;
 • Vintage.

Szukając wymarzonej stylizacji dla siebie, warto pamiętać o tym, że w naszym sklepie oferujemy także możliwość wyszukiwania fototapetowych wzorów za pomocą słów kluczowych w wewnętrznej wyszukiwarce. Oznacza to, że nawet gdy nie utworzyliśmy kategorii, która odpowiada stylizacji jaką aranżujesz w swoim wnętrzu, nie oznacza to, że w naszej galerii obrazów, brakuje pozycji w zupełnie innym stylu. Zawsze warto to sprawdzić.

Aranżacja wnętrz ze stylizowanymi fototapetami

Ogromna ilość grafik dostępna w naszym sklepie, a także możliwość stworzenia fototapety z własnego zdjęcia, pozwala na bardzo duży wachlarz możliwości zaaranżowania dowolnego wnętrza. Jednak podchodząc do aranżowania pomieszczeń, warto jak najszybciej określić to jak wszystko ma wyglądać, jakie materiały będą wykorzystywane, a także w jakim stylu ma być utrzymane dane wnętrze. 

Pozwoli to na największą dowolność w wyborze wszystkich elementów aranżacji, a w tym także fototapet. Warto wziąć pod uwagę przede wszystkim to, co to jest za pomieszczenie – sypialnia, salon, jadalnia, kuchnia itp. Ponadto, warto zastanowić się nad tym, jaki charakter chce się nadać konkretnemu wnętrzu. Fototapety wszystko to pozwolą uzyskać. To także ciekawy sposób na wydzielenie przestrzeni do pracy w większym pomieszczeniu. 

Natomiast sam zabieg tego typu jest bardzo istotny, szczególnie gdy pracuje się w domu przez dłuższy czas. Wydzielenie przestrzeni przeznaczonej na pracę, odpoczynek, a także sen, jest bardzo ważne dla komfortu psychicznego, a w prosty sposób można to zrobić dzięki odpowiednio zastosowanym stylom fototapet, a także niewygórowanym kosztem.

Jakie są przykładowe popularne stylizacje fototapet w ostatnim czasie?

Co roku wiele osób zastanawia się nad tym, w jaki sposób modnie urządzić swoje mieszkanie, biuro, pokój itp. Podobnie dzieje się w świecie samych fototapet, gdzie również można wskazać szczególnie popularne wybory, które wyznaczają trendy każdego roku. Dla wielu osób mogą być to inspirujące stylizacje do aranżacji własnych pomieszczeń. Jakie są popularne wybory wśród stylów fototapet w ostatnim czasie? Nostalgia i minione lata zdają się dominować, a przede wszystkim są to takie stylizacje jak:

 • Style z lat 80 – ze szczególnym wyróżnieniem tzw. stylu memphis, który bazuje na krzykliwych kolorach i nietypowych formach. Może się to okazać miłą odskocznią od modernistycznych, nowoczesnych i często przytłaczających wzorach.
 • Vintage – w ostatnim czasie daje się wyraźnie odczuć, że styl vintage jest coraz bardziej powszechny. Być może jest to związane także z jego często minimalistycznym wydźwiękiem, który jest coraz bardziej doceniany przez młode pokolenie.
 • Retro – chociaż wiele osób uważa go za ten sam styl co vintage, to nie jest to do końca prawdą. Chociaż posiadają one wiele cech wspólnych (m.in. meble minionych lat) to można je rozróżnić przede wszystkim poprzez klimat, który można podkreślić dodatkami wnętrzarskimi, a takimi będą niewątpliwie właśnie fototapety retro.

Warto jednak zaznaczyć, że równie dużą popularnością cieszą się stylizacje związane z naturą oraz minimalizmem. Bez wątpienia jest to szeroki zakres grafik, w którym odnaleźć można idealne stylizacje do swoich wnętrz, które przy okazji będą niezwykle modne. Wszystkie z nich są dostępne w naszej bogatej bibliotece, a gdyby ona okazała się być niewystarczająca, zawsze można wykorzystać własne grafiki, które podkreślą indywidualność i nietuzinkowość każdego pomieszczenia.