Fantasy Fototapety

Tematyka fantastyczna w dzisiejszym świecie towarzyszy nam niemalże na każdym kroku i nic dziwnego, że posiada ona bardzo wielu fanów. Chociaż samo określenie fantasy jest dość mocno obszerne, to bez wątpienia można ją zaliczyć do jednych z najbardziej popularnych tematyk w ogóle. Przepiękne krainy, niezbadany kosmiczny świat, różnego rodzaju zwierzęta mniej lub bardziej przypominające te prawdziwe, to tylko wierzchołek góry lodowej fantastycznych światów.

Wyświetlanie jednego wyniku

Wyświetlanie jednego wyniku

Nie powinien zatem nikogo zdziwić fakt, że na elementach aranżacji wnętrz jakim są fototapety, tematyka fantasy także zaznaczyła swoją obecność. Wszelkiego rodzaju bohaterowie z bajek, książek, filmów, a także magiczne zwierzęta są szczególnie doceniane przez młodszych lokatorów, którzy chcą w swoim pokoju odkrywać magię ze swoich ulubionych fantastycznych światów. Warto jednak pamiętać, że fototapety fantasy nie są jedynie przeznaczone dla dzieci. Nie będzie brakowało także dużo poważniejszych kompozycji, które zostaną docenione także przez młodzież, czy też dorosłych. To sprawia, że fototapety fantasy sprawdzą się w większej części pomieszczeń, niż tylko w dziecięcym pokoju.

Fototapety to świetny pomysł dla fanów fantasy

Wiele osób uwielbia fantastyczne światy stworzone przez wielu różnych autorów na przestrzeni lat. Często marzy się o tym, aby przenieść się do magicznego świata i żyć wśród swoich ulubionych bohaterów, podziwiać te same krajobrazy co oni, spotykać te same osoby, czy też przepiękne zwierzęta, których nie sposób spotkać w prawdziwym świecie. Za pomocą fototapet fantasy to wszystko może okazać się przynajmniej trochę bliższe, niż w rzeczywistości jest. Co więcej, tego rodzaju kompozycja aranżacyjna pozwoli nadać indywidualny charakter wnętrzu i podkreślić własne upodobania.

Fototapety fantasy świetnie sprawdzą się szczególnie w prywatnych pokojach i sypialniach, gdzie pomogą zapomnieć o często mniej barwnej rzeczywistości. Fantastyczne elementy z naszych ulubionych światów fantasy pozwolą nam się uspokoić, a także wyciszyć i na chwilę uciec myślami do innego miejsca. Zaaranżowana przestrzeń w ten sposób pozwoli całkowicie odmienić dotychczasowy wygląd wnętrza i zmieni je w magiczne miejsce. Jednak to nie jedyny sposób na wykorzystanie fototapet ze świata fantasy, ponieważ wiele fantastycznych wzorów będzie dużo bardziej subtelniejsza, dzięki czemu sprawdzą się także w innych pomieszczeniach. Wystarczy tylko odrobinę się im przyjrzeć, aby także to dostrzec.

Jakie są popularne motywy fototapet fantasy?

Chociaż w przypadku fototapet fantasy bez wątpienia najchętniej będziemy sięgać właśnie po te motywy, które są związane z naszym ulubionym fantastycznym światem, to warto dowiedzieć się tego, jakiego rodzaju fototapety fantasy są szczególnie popularne. Pomoże to lepiej rozeznać się w tego typu wzorach, a jednocześnie pozwoli na pewną inspirację w poszukiwaniu upragnionej fototapety. Zatem jakiego rodzaju fototapety fantasy są szczególnie popularne?

  • Fantastyczne krajobrazy – to przykład fototapet fantasy, które mogą urzec każdą osobę. W zależności od świata, z którego pochodzi krajobraz, tego typu fototapety mogą być przeznaczone dla dzieci lub dorosłe osoby. Co więcej, wiele także zależy od konkretnego przykładu. Jednak bez wątpienia krajobrazy z naszych ulubionych światów fantasy potrafią na długo zapaść w pamięć, a teraz mogą znaleźć się także na ścianie w Twoim mieszkaniu.
  • Fantastyczne zwierzęta – wiele osób uwielbia motywy zwierzęce na fototapetach, a zatem nic nie stoi na przeszkodzie, aby dołączyły do nich także ich fantastyczne odpowiedniki. Wszelkiego rodzaju jednorożce, pegazy, smoki są często spotykane w wielu światach fantasy. Teraz można je spotkać także na fototapetach we własnych wnętrzach, bez względu na to, jak wiele miejsca możesz na nie przeznaczyć.
  • Fantastyczne postacie i superbohaterowie – wiele osób, szczególnie wśród dzieci, ma swoich ulubionych bohaterów ze światów fantasy i to także jest często spotykanym motywem na fototapetach tego typu. Można tutaj zaliczyć jednych z najpopularniejszych superbohaterów uniwersum wielkich marek, takich jak Marvel, DC, czy też bohaterów światów fantastycznych rodem z Harrego Pottera, Władcy Pierścieni, Gwiezdnych Wojen itp. Lista jest długa, a propozycji z tego zakresu jeszcze więcej.

To tylko kilka ciekawych przykładów tego, jak mogą wyglądać fototapety fantasy w Twoim mieszkaniu. Warto pamiętać o tym, że jest to tak naprawdę ogromny zbiór różnego rodzaju wzorów i najlepiej jest je samemu przejrzeć, aby przekonać się, co tak naprawdę kryje się za tą kategorią fototapet. Na pewno nikt nie poczuje się zawiedziony, a niektóre kompozycje są naprawdę piękne i idealnie dopasują się do różnego rodzaju stylizacji wnętrz.

Przenieś świat fantasy za pomocą fototapety na swoją ścianę

Fototapeta to niepozorny i przez wiele osób niedoceniany element aranżacji wnętrz. Natomiast dzięki dzisiejszej technologii, na Twojej ścianie może znaleźć się wszystko, co tylko przyjdzie Ci do głowy, a w tym także Twój ulubiony świat fantasy. W przypadku kupna fototapety, istnieje duża możliwość spersonalizowania swojego zamówienia. Do wyboru pozostaje materiał, rozmiar, a także wzór fototapety. O ile w przypadku materiału, możliwości są siłą rzeczy ograniczone, to tak w przypadku rozmiaru oraz wzoru panuje absolutna dowolność.

Można skorzystać z przygotowanych przez nasz zespół gotowych szablonów wymiarowych, jednak istnieje możliwość podania własnych wymiarów fototapety. Natomiast w przypadku przedstawianej grafiki, gdyby nasza wielomilionowa galeria okazała się zbyt szczupła dla Ciebie, zawsze istnieje możliwość wgrania własnego zdjęcia i grafiki, która znajdzie się na Twojej ścianie. Jak widać możliwości są niemal nieograniczone. Nic zatem nie stoi na przeszkodzie, aby zacząć przenosić swoje wnętrza do swojego ulubionego świata fantasy, za pomocą fototapet na ścianę!