Vintage Fototapety

Fototapety w stylu vintage warto odpowiednio rozjaśnić już na samym początku. Wszystko z uwagi na fakt, że wiele osób utożsamia vintage, ze stylem retro, jednak istnieje kilka subtelnych różnic, które pozwalają nam rozróżniać oba te nurty. Bez wątpienia ich cechą wspólną będzie inspiracja minionymi już latami, jednak w przypadku stylu vintage, będą to już lata 90, czy też początek lat 2000. Natomiast styl retro to zdecydowanie większe inspiracja stylem z lat 50, 60 i 70. Jednak jak to wygląda w przypadku aranżacji wnętrz? Najprościej mówiąc styl retro to np. nowe meble, które są stylizowane w taki sposób, jakby pochodziły z wcześniej wspomnianego okresu historii. 

Wyświetlanie wszystkich wyników: 21

Wyświetlanie wszystkich wyników: 21

Natomiast styl vintage to nadawanie nowego życia starym przedmiotom. Z uwagi na rosnącą popularność wspomnianego stylu, wszelkiego rodzaju pchle targi, a także warsztaty zajmujące się renowacją mebli przeżywają swój renesans. Jednak jak się to ma do fototapet w stylu vintage? W końcu nikt nie weźmie starej fototapety i nie nałoży na swoją ścianę. Pewnie nie, jednak już wspomniane cechy poszczególnych stylów, pozwalają lepiej rozróżniać styl retro od vintage. Teraz dla pełnego obrazu, przyjrzyj się propozycjom fototapet vintage, jakie przygotowaliśmy dla Ciebie w naszym sklepie, a także zaczniesz dostrzegać zdecydowanie więcej różnic.

Czym charakteryzują się fototapety vintage?

Jak widać stylem vintage można określić zdecydowanie szerszy zbiór wzorów z minionych lat, niż w przypadku stylu retro. Tutaj także widać nawiązania do szalonych lat 50, 60, czy 70, jednak nie zabraknie też pozycji bliższych naszym czasom, np. z lat 90, a także zdecydowanie dalszych, takich jak lata 20, 30, czy nawet jeszcze z XIX wieku, gdzie w przypadku aranżacji wnętrz, właśnie miał swoje narodziny. Jednak co jeszcze wyróżnia fototapety vintage? Generalnie w stylu vintage chodzi o to, aby rzeczy pomimo upływu lat, nadal świetnie wyglądały i się prezentowały.

W przypadku fototapet, można natomiast uznać, że będą to właśnie wzory rodem z tamtych lat, które pozwolą oddać ducha tamtych czasów i zabiorą w często sentymentalną podróż w czasie. Chociaż fototapety vintage będą zupełnie nowe, to okres czasu jaki sobą obejmują jest znacznie szerszy. Natomiast w najszerszym rozumieniu stylu vintage, będzie chodziło po prostu o fototapety, które prezentują wzory minionej epoki w nowożytności. Tak więc możliwości jest naprawdę wiele i zdecydowanie więcej, niż w przypadku stylu retro.

Popularne rozwiązania z zakresu fototapet w stylu vintage

Warto przedstawić kilka popularnych rozwiązań, jakie mają do zaoferowania fototapety w stylu vintage. Pozwoli to także lepiej zapoznać się z tym zbiorem wzorów, a być może okaże się, że jesteś w posiadaniu własnej fotografii, która świetnie sprawdzi się w formie fototapety na Twoją ścianę? W naszym sklepie możesz zamówić fototapetę z własnego zdjęcia, a może być to szczególnie istotne właśnie w stylu vintage. Zatem jakie są popularne tematy, motywy, czy też wzory w przypadku vintage fototapet?

  • Fototapeta sepia – jest to zbiór fototapet, które są utrzymane w ciemnobrązowym, czy też ciemnobrunatnym kolorze. Chodzi w nich o to, aby w jak największym stopniu przypominały najstarsze zdjęcia, które właśnie posiadały charakterystyczne brązowe odcienie. Jednak w tego rodzaju fototapetach vintage, będą bardzo popularne różnego rodzaju motywy przyrodnicze (w szczególności kwiaty), które są obecne w bardzo wielu różnych stylistykach, jednak w przypadku vintage, mogą one zachwycić swoją odmiennością.
  • Fototapety motoryzacyjne – ta pozycja nie powinna nikogo dziwić. Fani motoryzacji to ogromna społeczność, a wśród nich jest bez wątpienia wiele osób, które doceniają modele zarówno samochodów, jak i motocykli z minionych lat. Takie pojazdy posiadają swoją duszę, często niebagatelną historię, a także bagaż doświadczeń. Przedstawiające je fototapety, to świetny pomysł na całą aranżację w stylu vintage, która dzięki motoryzacyjnemu motywowi na ścianie, nabierze zupełnie innego charakteru.
  • Czerń i biel – aranżacje w stylu vintage świetnie mogą dopasować się do innych stylów, z którymi stworzą wspaniałą kompozycję. Szczególnie w przypadku fototapet vintage czarno-białych, które będą mogły stworzyć inspirującą kompozycję z minimalizmem, klasycznymi wystrojami itp. Czarno-białe zdjęcia to świetny sposób na utrzymanie ciekawości, pewnej tajemnicy w pomieszczeniu, a także naturalne nawiązanie do minionej epoki.

To tylko kilka propozycji z zakresu fototapet vintage, które pozwalają pokazać pewien obraz tego zbioru grafik, zdjęć, wzorów itp. Wystarczy powiedzieć, że równie popularne są wszelkiego rodzaju obrazy przedstawiające miasta z minionych lat, które także naturalnie będą podkreślać styl vintage w całej aranżacji wnętrza. 

Równie ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się fototapety przedstawiające w przeróżny sposób książki, wynalazki z danego okresu czasu, czy też nawiązanie do określonych grup etnicznych na przeróżny sposób. Możliwości jest wiele, a to także pokazuje, jak wiele do zaoferowania ma styl vintage na fototapetach i w ogóle w całej aranżacji wnętrz. Być może to tutaj odnajdziesz idealny wzór na swoją ścianę? Nie czekaj, przejrzyj naszą galerię, a także swoją i sam się o tym przekonaj.