Twój koszyk
Kontakt z nami:   506 703 009

-20% na WSZYSTKO! Kod: RABAT20 + DARMOWA DOSTAWA DZIŚ!⏳

Fototapeta Gustowny Marmur

5 przykładów na to, jak wykorzystać fototapety we własnym wnętrzu [Sypialni]

Każde pomieszczenie ma nieco inne cechy charakterystyczne, które w ten lub inny sposób można uwydatnić. Oczywiście jedną z pierwszych różnic jest wielkość konkretnego wnętrza, a w przypadku aranżacji wnętrz to z jak dużą powierzchnią ma się do czynienia jest nie bez znaczenia. Są jednak pewne uniwersalne narzędzia, które pozwalają na wyciągnięcie z każdego centymetra przestrzeni to co w niej najlepsze i takim narzędziem w aranżacji wnętrz są właśnie fototapety. Chociaż wiele osób może jeszcze nie zdawać sobie z tego sprawy, to 5 przykładów wykorzystania fototapet we własnym wnętrzu, pomoże dostrzec siłę fototapet, którą warto wykorzystać we własnych przestrzeniach.

1. Fototapeta pozwoli optycznie powiększyć Twoje pomieszczenia

Nie bez powodu zestawienie zaczynamy od możliwości optycznego powiększenia przestrzeni. W ostatnim czasie szczególną popularnością cieszą się właśnie fototapety 3D, które dzięki efektowi głębi, zmieniają wnętrza nie do poznania właśnie dzięki optycznemu powiększeniu. Dzięki takiemu zabiegowi w aranżacji wnętrz, nawet najmniejsze salony staną się przestronne i przestrzenne. Nie można jednak zapominać o oczywistych walorach estetycznych takiego rozwiązania.

Fototapety 3D posiadają ogromną liczbę rozmaitych wzorów, które bez problemu dopasujesz do swojego ulubionego stylu w aranżacji wnętrz. Skandynawski? Orientalny? Kolonialny? Boho? Glamour? To tylko kilka przykładów, a możliwości dopasowania fototapety 3D do dowolnej przestrzeni jest znacznie więcej. Jeśli chciałbyś zmienić swoje mieszkanie lub biuro nie do poznania, fototapeta 3D jest właśnie tym czego szukasz. Zapewni Ci nie tylko optyczne powiększenie przestrzeni, ale także niezapomniane doznania estetyczne, które bez wątpienia nie znudzą się przez długie lata.

2. Fototapety – widok z okna na…

Dość dużą popularnością w ostatnim czasie są także fototapety z widokami z okna na przeróżne krajobrazy, obiekty, ulice, przestrzenie, otoczenia, miasta itp. W tym miejscu warto zaznaczyć, że tego typu fototapety pozwalają stworzyć magiczne aranżację wnętrz, które dosłownie przeniosą Cię do zupełnie innego miejsca. Sztampowym już przykładem jest fototapeta z widokiem z okna na łąki i miasteczka z Prowansji, a całe pomieszczenie urządzone w stylu prowansalskim.

Bez wątpienia styl prowansalski jest popularnym stylem w aranżacji wnętrz, nic zatem dziwnego, że podobnie sprawa wygląda w przypadku fototapet. Ten przykład najlepiej pokazuje to, jakie znaczenie ma odpowiedni dobór fototapety do konkretnej aranżacji wnętrz. Sam salon w stylu prowansalskim będzie bez wątpienia estetycznym i ciekawym sposobem urządzenia własnej przestrzeni. Jednak dodając do tego fototapetę z widokiem z okna, można osiągnąć aurę, dzięki której bez wątpienia poczujesz się jak w Prowansji.

3. Fototapety to także świetny pomysł na pokazanie bliskości z naturą

Przyroda, czy też natura, bez wątpienia ma bardzo wiele do zaoferowania m.in. pod kątem piękna. Coraz więcej osób zdaje sobie z tego sprawę i pokazuje to na przeróżne sposoby. Nie tylko w przypadku postawy świadomej osoby, która m.in. segreguje odpady, wykorzystuje przedmioty wielokrotnego użytku, a odrzuca te jednorazowe. Bliskość i troskę o naturę można pokazać także w aranżacji wnętrz, a popularność tego rodzaju fototapet, tylko to potwierdza! Wszelkiego rodzaju motywy zwierzęce, roślinne, przedstawiające naturę w przepięknych krajobrazach to tylko jedne z najbardziej popularnych przykładów tematów fototapet, które pozwalają to osiągnąć. 

Wielkość tego zbioru, a także różnorodność i ilość samych wzorów tej kategorii jest na tyle duża, że z pewnością znajdziesz taki, który będzie najbardziej odpowiedni w Twoich przestrzeniach, bez względu na wykorzystywany dotychczas styl aranżacji wnętrz. Warto jednak pamiętać, że bliskość z naturą jest też cechą charakterystyczną niektórych z nich, a być może to właśnie na któryś z nich się zdecydujesz aranżując własne mieszkanie lub biuro? Styl skandynawski? Orientalny? Kolonialny? To tylko kilka przykładów, a ostateczna decyzja należy oczywiście do Ciebie.

4. Prywatność, intymność, bezpieczeństwo – podkreśl to wszystko odpowiednią fototapetą w sypialni

Aranżacja sypialni to szczególnie istotna i prywatna kwestia. To właśnie tam będzie się zaczynał oraz kończył każdy dzień, zatem warto zadbać o to, aby czuć się w niej po prostu dobrze. Równie ważna jest odpowiednia intymność oraz bezpieczeństwo, czym będziemy się bez wątpienia dzielić z osobami, które będą korzystały z tej prywatnej przestrzeni razem z nami. To tylko podkreśla, że warto postawić na fototapety do sypialni, które są niezawodne w budowaniu odpowiedniego klimatu.

Ciekawe fototapety przedstawiające przedmioty związane ze snem, takie jak łapacze snów, czy też kojące zmysły intrygujące krajobrazy, które będą utrzymane w stonowanych barwach? Wybór należy do Ciebie, warto jednak zadbać o to, aby aranżacja nie była zbyt krzykliwa, ponieważ znacząco utrudni to regenerację i odpoczynek, a nawet może powodować problemy ze snem.

5. Zmotywuj do działania – fototapety do przestrzeni służbowych

Dużą popularnością w ostatnim czasie cieszą się także fototapety w przestrzeniach biurowych, a wszystko z uwagi na fakt, że coraz większa liczba przedsiębiorców, zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele zależy od prawidłowo zaaranżowanej przestrzeni. Wystrój pomieszczenia może motywować do działania, pobudzać kreatywność i wspierać dążenie do celu, jednak równie dobrze może działać usypiająco, rozpraszać oraz demotywować.

To właśnie z tego względu coraz więcej osób decyduje się na motywujące fototapety do biura, które mają pozytywnie działać na osoby w nim przebywające, a także zapewniają po prostu estetyczny wygląd. Oczywiście to tylko jeden z przykładów tego, jak wykorzystać fototapety w przestrzeniach służbowych, jednak bez wątpienia pokazuje, jak wiele można osiągnąć tak prostym zabiegiem i za niewygórowaną cenę.