Balony Obrazy

Balon sam w sobie chociaż został wynaleziony już na początku XVIII wieku, to dopiero u schyłku wspomnianego stulecia, udało się go wzbić w powietrze, dzięki rozgrzanemu powietrzu, a dokonali tego znani bracia pochodzący z Francji – Montgolfier. Od tamtego czasu balony stały się ciekawym motywem również w sztuce, gdzie artyści decydowali się uwieczniać je w locie, a dzięki temu powstało wiele obrazów przedstawiających balony na tle ciekawych krajobrazów, nie tylko tych związanych z naturą, ale także na tle panoram miejskich. W zależności od utrzymywanych barw na obrazie, efekt może się różnić i być wręcz jak z baśniowej krainy. Możliwości jest naprawdę mnóstwo i najlepiej zobaczyć to na własne oczy!

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Obrazy przedstawiające balony górujące nad okolicą potrafią wywołać naprawdę miłe myśli, które z pewnością będą sprzyjały odprężeniu, swoistej nostalgii i kontemplacji nad wieloma sprawami. To powoduje, że szczególnie warto rozważyć ich wykorzystanie w sypialni lub prywatnym pokoju, gdzie będzie można w spokoju oddać się swoim myślom i na chwilę zatrzymać z codziennej pogoni. Oczywiście wiele będzie zależało od tego, jakie barwy zostały wykorzystane na konkretnym obrazie, ponieważ równie dobrze obrazy z balonami mogą wprowadzać dynamizm do pomieszczenia, który szczególnie może spodobać się w przedpokoju lub salonie. Możliwości jest naprawdę mnóstwo!

Obrazy na płótnie – balony z pięknymi krajobrazami

Balon na gorące powietrze sam w sobie jest wspaniałym wynalazkiem, który z pewnością zachwyca i można go podziwiać. Natomiast odbycie podróży takim środkiem transportu, na pewno będzie zapamiętane przez nas na długo. Nic zatem dziwnego, że rośnie zainteresowanie tego typu obrazami, które w połączeniu z przepięknymi i zachwycającymi krajobrazami, tworzą naprawdę niezwykłą aurę wokół siebie.

Warto także wyraźnie podkreślić, że tego typu obrazy są dość uniwersalne pod kątem ich dopasowania do określonej aranżacji wnętrza. Wszystko zależy od konkretnego obrazu, w jakiej kolorystyce jest on utrzymany, w jakim stylu, czy został ręcznie namalowany, czy też jest stylizowany na starą fotografię?

Natura w obrazach z balonami

Balony górujące nad metropoliami takimi jak Paryż, czy też innymi znanymi na całym świecie miastami to ciekawy sposób na udekorowania swojego salonu. Popularne są zarówno stare fotografie, jak i obrazy imitujące ręcznie malowane akwarelą. Jednak równie ciekawym i popularnym rozwiązaniem, które może być strzałem w dziesiątkę w przypadku dekoracji ściennej, są obrazy z balonami w połączeniu z pięknem natury. Na tle malowniczych gór, łąk, czy lasów. 

Wystarczy spojrzeć na obraz na płótnie “Balon Nad Lawendowym Polem”, aby zobaczyć jak wiele piękna może wnieść do Twojego mieszkania. Oczywiście będzie on świetnym dodatkiem aranżacyjnym do przeróżnych stylizacji, jednak wręcz perfekcyjnie wypełni on przestrzeń np. w salonie utrzymanym w stylu prowansalskim. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby nieco bardziej poeksperymentować, a przytoczone przykłady tylko pokazują, jak wiele możliwości dają tego typu obrazy. Można powiedzieć, że w myśl nazwy balonu braci Montgolfier – Ad Astra (z fr. do gwiazd), pozwoli sięgnąć gwiazd w aranżacji wnętrz.