Morze

Motywy marynistyce w szeroko rozumianej sztuce są obecne od wieków i na przestrzeni lat mniej lub bardziej zaznaczały swoją obecność. Morze, oceany oraz inne akweny od zawsze pozostają nie tylko wyjątkowo pięknymi miejscami na naszej planecie, ale także wyjątkowo tajemniczymi. Wystarczy wspomnieć o tym, że szacunki na temat stopnia odkrycia akwenów na naszej planecie wynoszą zaledwie ok. 5%. To pokazuje jaki ogrom stanowią różnego rodzaju oceany i morza oraz dowodzą jaką potęgą jest natura, która jednocześnie jest niezwykle piękna. Wystarczy pomyśleć o malowniczych zachodach słońca nad morzem. Stanowiły one temat wielu malarskich dzieł i nic dziwnego, że obecnie tak popularne są obrazy morskie z pięknymi krajobrazami.

Wyświetlanie 1–54 z 442 wyników

Wyświetlanie 1–54 z 442 wyników

Morza na naszej planecie mają wiele piękna do zaoferowania… Wystarczy tylko na nie spojrzeć. Któż nie próbował nigdy uwiecznić wspaniałego zachodu słońca nad morzem, który będzie mógł przez lata ozdabiać rodzinny album ze zdjęciami lub nasze ściany. Malarze na przestrzeni lat także dokonywali coraz to ciekawszych i pięknych dzieł związanych z morzem, które pod względem estetyki jest niezwykle hojne. Obecnie obrazy z morzem w roli głównej są dostępne na wyciągnięcie ręki! Wystarczy tylko wybrać ten, który najbardziej nam przypadnie do gustu, aby mógł np. zawisnąć na ścianie w naszym mieszkaniu.

Obrazy morskie zrelaksują Cię i ozdobią Twoje mieszkanie

Przyjemna wiatr, szum fal i oblewające słońce, to bez wątpienia przyjemny obrazek, który jest szczególnie wysoko ceniony w długie zimowe wieczory, gdy warunki pogodowe są dalekie od wakacyjnych. Obrazy morskie mogą pomóc Ci przypominać sobie o tych miłych chwilach spędzanych nad morzem, które najczęściej charakteryzują się dodatkowo beztroskim i błogim wypoczynkiem oraz korzystaniem z urlopowego czasu. 

Poza tym wyjątkowym znaczeniem obrazów przedstawiających morze, oczywiście warto pamiętać o ich ponadprzeciętnym urokiem, który udziela się całemu pomieszczeniu, wszędzie tam gdzie zostanie dekoracją. Ponadto, nie trzeba się martwić o to, czy obrazy morskie pasują do wystroju np. naszego salonu. Wszystko z uwagi na fakt, że są one różnorodnym zbiorem grafik, które są utrzymywane w różnym stylu oraz kolorystyce, a dzięki temu z powodzeniem można dopasować określone obrazy do konkretnych aranżacji i pomieszczeń.

Obrazy z morzem – coś dla wszystkich fanów motywów marynistycznych

Motywy marynistyczne od dłuższego czasu zachwycają swoim pięknem w różnej formie coraz więcej osób. W przypadku obrazów morskich warto zdecydować się na te grafiki, które imitują te ręcznie malowane, co w przypadku krajobrazów morskich jest szczególnie przyjemnym widokiem. Ponadto, rozważając obraz z morzem w roli głównej, warto zwrócić uwagę na obrazy częściowe (np. tryptyki), które w tym przypadku są szczególnie efektowne. 

W takim przypadku warto rozważyć to, aby obraz morski był główną dekoracją w danym pomieszczeniu gdzie ma się znaleźć. Obraz częściowy z pewnością sobie poradzi z powierzoną mu tak ważną rolą i wynagrodzi wspaniałą kompozycją, która harmonijnie będzie pasowała do całego wystroju. Jest to kolejny z wielu sposobów na to, aby w Twoim domu zrobiło się przytulniej!