Lawenda

Lawenda jest wyjątkowym kwiatem, który odznacza się przede wszystkim wyjątkowym odcieniem fioletu, a widok lawendowych pól rozkochał w sobie już mnóstwo osób. Ma to także przełożenie na aranżację wnętrz, ponieważ lawenda oraz jej kolor, jest bezpośrednio związany ze stylem prowansalskim, który jest jednym z popularniejszych trendów wnętrzarskich. Co więcej, to właśnie lawenda była inspiratorką całego tego stylu. Nic zatem dziwnego, że tak uniwersalne i chętnie wykorzystywane dekoracje w aranżacji wnętrz, jak obrazy na płótnie, także z tego korzystają. Przyjrzyj się jak pięknie prezentują się obrazy lawendowe, a na pewno się w nich rozkochasz.

Wyświetlanie 1–54 z 77 wyników

Wyświetlanie 1–54 z 77 wyników

Pola lawendowe na obrazach, pojedyncze lawendy, czy też występujące w ciekawych kompozycjach z krajobrazami lub motylami – to tylko niektóre możliwości, które posiadają w sobie obrazy z lawendą w roli głównej. Bez względu na to, na jaką ostatecznie wersję się zdecydujemy, z pewnością nasze mieszkanie zyska nową perełkę z zakresu dekoracji i dodatków aranżacyjnych, która z pewnością będzie zachwycała nas każdego dnia. 

Obrazy z lawendą – idealna dekoracja do stylu prowansalskiego

W naturalny sposób obrazy z lawendą warto wykorzystać przede wszystkim do aranżacji wnętrz w stylu prowansalskim. Nawet jeśli nasze wnętrza są w nim urządzone, jednak kolor lawendowy nie jest obecny na dodatkach aranżacyjnych, czy też meblach, obraz na płótnie z polem lawendy w tle na pewno będzie idealnie pasować do takich pomieszczeń. Wykorzystywane odcienie i kolory w tym stylu aranżacyjnym po prostu w zdecydowanej większości będą idealnie się komponować z odpowiednim obrazem tego rodzaju. 

Bez względu na to, czy będzie to delikatna gałązka lawendy, czy też całe jej pole okraszone zachodzącym słońcem lub szczytami górskimi w tle. Jest to idealny sposób na wykorzystanie obrazu na płótnie jako głównej dekoracji w aranżacji wnętrza, z uwagi na fakt, że kolor lawendowy po prostu przyciąga wzrok, a także wprowadza odpowiednią harmonię, spokój, wyciszenie i inne pozytywne emocje. 

Obrazy z lawendą jako główna dekoracja wnętrz wprowadzą pożądaną harmonię

Obrazy z lawendą z uwagi na swój kolor przyciągają wzrok od razu po wejściu do pomieszczenia. Stąd też warto wybrać odpowiednio duże płótno, aby jeszcze bardziej ułatwić jego zauważenie. Warto także pamiętać, że coraz bardziej popularnym rozwiązaniem w ostatnim czasie, stają się tzw. obrazy częściowe, które także świetnie sprawdzają się w przyciąganiu uwagi i robią po prostu świetne wrażenie. Najbardziej popularne są tryptyki lub pentaptyki, które składają się kolejno z trzech oraz pięciu mniejszych obrazów, w których centralna część jest zazwyczaj największa, a kolejne stopniowo coraz mniejsze. 

Taki zabieg w aranżacji wnętrz robi duże wrażenie i naprawdę może się podobać. Nie tylko ułatwi to zwrócenie uwagi na obraz z lawendą, ale także wzrośnie jego charakter w całej aranżacji. O pożądaną harmonię, spokój i porządek, które gwarantują obrazy z lawendą będzie po prostu dużo łatwiej. Natomiast sam obraz będzie jeszcze bardziej oddziaływać także na nas oraz naszych gości.