Maki

Różnego rodzaju kwiaty mają określone znaczenia, symbolikę, która może się różnić także pomiędzy poszczególnymi kulturami. Jednak to co jest spójne to bez wątpienia ich wyjątkowy wygląd, który po prostu wiele osób zachwyca, a odpowiednio skomponowane kwiaty ze sobą, mogą stanowić wyjątkową dekoracje. Jednak z uwagi na kruchość oraz delikatność kwiatów, nie są one wieczne. Stąd też stały się one tematem wielu dzieł malarstwa, aby jak najbardziej wydłużyć i zachować ich piękno. Nie inaczej jest w przypadku obrazów z makami, które to mogą się poszczycić wyjątkowo ciekawym wyglądem i wyrazistymi kolorami.

Wyświetlanie 1–54 z 56 wyników

Wyświetlanie 1–54 z 56 wyników

Warto także podkreślić fakt, że obrazy z makami to po prostu popularny w ostatnim czasie dodatek aranżacyjny, który rozkochał w sobie wiele osób. Jest to spowodowane m.in. znaczeniem kulturowym, wyjątkowym pięknem, a także tym, że obrazy z makami to po prostu bogactwo kolorów. Chociaż w Polsce zdecydowanie najbardziej popularne są czerwone maki, to płatki tych kwiatów mogą także przybierać inne kolory, takie jak biały, żółty, czy też pomarańczowy, a na wspomnianej czerwieni skończywszy. To powoduje, że można je dopasować do przeróżnych aranżacji wnętrz, a im bardziej intensywne kolory, tym bardziej centralna może być rola obrazu z kwiatami w aranżacji wnętrz. 

Maki na obrazach mają z pewnością w sobie wiele uroku

Wśród obrazów z makami dominuje przede wszystkim kolor czerwony, jednak nie brakuje takich kompozycji, w których maki są obecne w akompaniamencie innych roślin, czy też gatunków kwiatów. Wystarczy spojrzeć na niektóre obrazy “Maki w Słońcu”, czy też liczne maki na łące. Nie brakuje, także przykładów obrazów z makami, które są stylizowane na ręcznie malowane. 

Szczególnie tego typu dekoracje ścienne, warto rozważyć w aranżacji wnętrz, gdy chcemy podkreślić nasze zamiłowanie do sztuki i tych pięknych kwiatów jednocześnie. Co więcej, z uwagi na intensywność czerwieni, obrazy z makami świetnie sprawdzą się jako główna dekoracja w danym pomieszczeniu, a to powoduje, że warto rozważyć zamówienie obrazu na możliwie dużym płótnie, które będzie zwracało na siebie uwagę. 

Obrazy z makami w różnym wydaniu – bogactwo kompozycji

Chociaż na pierwszy rzut oka obrazy z makami to przede wszystkim czerwień, która przyciąga uwagę od razu gdy spojrzy się na dany obraz, to warto dostrzec także inne szczegóły widoczne na płótnie. To także idealna dekoracja na ścianę, która pozwoli się na chwilę w niej zanurzyć i rozmyślać o niej, umożliwiając chwilę relaksu i zatrzymania się z całodniowego biegu. 

Pięknie wyglądające łąki kwiatowe, bukiety, czy też pojedyncze kwiaty w przypadku obrazów z makami to tylko kilka przykładowych kompozycji, spośród których można wyłonić własną dekorację do swoich wnętrz. Co więcej, jeśli uwielbiasz maki same w sobie, jako kwiaty, nie musisz się martwić o ich dopasowanie do utrzymanego np. w Twoim salonie stylu aranżacyjnego. Obrazy z makami są nie tylko uniwersalne, ale utrzymywane w przeróżnej stylistyce, a dzięki temu bez problemu uda Ci się znaleźć pasujący egzemplarz do swojego mieszkania.