Słoneczniki

Słoneczniki to wyjątkowe kwiaty, których żółć płatków oraz ciemne nasiona w centralnym ich punkcie widział chyba każdy. Poza walorami estetycznymi tych popularnych kwiatów, mają one także znaczenie kulinarne. Wspomniane ziarna wykorzystywane są jako przekąska, stosuje się je w formie przyprawy itp. Słoneczniki jednak zaznaczyły także wyraźnie swą obecność w sztuce, szczególnie na obrazach i to nie byle jakich obrazach. Pierwszym i prawdopodobnie najbardziej popularnym przykładem są Słoneczniki Vincenta van Gogha, które zyskały światową sławę. Nic zatem dziwnego, że coraz częściej wykorzystuje się te piękne kwiaty w aranżacji wnętrz, m.in. za pomocą obrazów ze słonecznikami.

Wyświetlanie 1–54 z 100 wyników

Wyświetlanie 1–54 z 100 wyników

Obrazy na płótnie ze słonecznikami to zbiór grafik o dużej różnorodności, dzięki której z pewnością możesz pozwolić sobie na zastosowanie tego typu dekoracji w swoim mieszkaniu. Stylizowane na ręcznie malowane? Reprodukcje najsłynniejszych obrazów ze słonecznikami autorstwa mistrzów malarstwa? Obrazy częściowe ze słonecznikami? Możliwości jest naprawdę mnóstwo, a to tylko niektóre z nich, które w ostatnim czasie są szczególnie popularne. To wszystko tylko podkreśla, jaką popularnością cieszą się same słoneczniki i jak duże piętno wywarły na sztuce w ogóle, także tej związanej z aranżacją wnętrz.

Obrazy ze słonecznikami i przepiękne widoki

Pola słonecznikowe to wyjątkowy widok, który w Polsce nie jest wyjątkowo często spotykany, jednak doskonale znany z różnych względów. Oczywiście w przypadku obrazów na płótnie, pola słoneczników bardzo często będą okraszone zachodzącym lub wschodzącym słońcem, które tylko jeszcze bardziej podkreśli jasne barwy obrazu i piękno tych wyjątkowych kwiatów. 

Niekończące się słoneczniki jak daleko okiem sięgnąć to jednak niejedyne możliwe i popularne krajobrazy, które w przypadku tych obrazów można wykorzystać na potrzeby aranżacji własnych wnętrz. Nie zabraknie także nieco bardziej “kameralnych” widoków, gdzie np. niewielkie pola słoneczników towarzyszą drogą, widokowi na wioskę lub miasteczko, czy też wjazd na posesję gdzie znajduje się gospodarstwo. Możliwości naprawdę jest mnóstwo!

Słoneczniki w malarstwie – obrazy na płótnie z historią

W przypadku słoneczników w aranżacji wnętrz, czy wręcz na obrazach na płótnie, nie sposób nie wspomnieć o ich znaczeniu w sztuce, a szczególnie w malarstwie. Wspomnianych już słoneczników van Gogha nie trzeba nikomu przedstawiać, jednak przez ich wyjątkową popularność, często zapomina się o podobnych obrazach innych, równie wielkich i istotnych artystów. Co więcej, często spłyca się sam obraz van Gogha! Popularne Słoneczniki to bowiem nie jeden obraz, a cała seria, gdzie łącznie jest 11 obrazów ze słonecznikami w roli głównej. 

Natomiast innymi twórcami obrazów ze słonecznikami są m.in. Claude Monet, czy też Andrzej Szwaner, który swoimi kwiatowymi girlandami przyozdobił elewacje pałacu oraz sypialnie królowej w Wilanowie. Nic zatem nie stoi na przeszkodzie, aby te wspaniałe kwiaty zostały wykorzystane w aranżacji wnętrz także w Twoim domu. Wystarczy sięgnąć po któryś z obrazów na płótnie z naszej kolekcji, a symbolizujące m.in. optymizm słoneczniki, na pewno podkreślą pozytywne nastawienie do życia i wiele więcej w Twoim domu.