Malarstwo

Coraz częściej można się spotkać z zastosowaniem obrazów w sposobach na aranżację wnętrz. Bez względu na to czy mowa jest o przestrzeniach prywatnych, czy też służbowych, różnego rodzaju obrazy są po prostu coraz częściej spotykanym rozwiązaniem. Jest to spowodowane m.in. faktem, że teraz dostępność obrazów jest znacznie większa, a każdą grafikę można wydrukować na płótnie.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 30

Wyświetlanie wszystkich wyników: 30

Obraz jako niepozorny detal potrafi odmienić każde wnętrze, musi być jednak odpowiednio zastosowany. Stylistyka oraz tematyka obrazu powinna korespondować z ogólnym wystrojem danego wnętrza, aby wszystkie elementy mogły ze sobą współgrać. W ten sposób można optycznie zwiększyć lub zmniejszyć pomieszczenie, obniżyć lub podwyższyć sufit itp. Możliwości jest naprawdę wiele, wystarczy jedynie odpowiednio dobrać obraz do całej stylistyki aranżacji. Ciekawym pomysłem, który jest coraz bardziej popularny, jest wykorzystanie reprodukcji obrazów, prawdziwych mistrzów malarskiego rzemiosła.

Reprodukcje obrazów wielkich mistrzów malarstwa

Coraz częściej można się spotkać z obrazami, które są autorstwa wielkich mistrzów malarstwa. Odpowiednio dobrane arcydzieło, może podkreślić charakter pomieszczenia, a także nadać mu zupełnie innego niż dotychczas klimatu. Ponadto, reprodukcje obrazów na płótnie nie muszą oznaczać niebotycznych inwestycji, a wydruk tego typu malowideł jest obecnie na bardzo wysokim poziomie, który bez wątpienia zadowoli nawet najbardziej wrażliwe na sztukę osoby. Malowidła jakich mistrzów malarstwa można znaleźć w naszym sklepie?

 • Canaletto;
 • Caravaggio;
 • Claude Monet;
 • Frida Kahlo;
 • Gustav Klimt;
 • Hieronim Bosch;
 • Leonardo Da Vinci;
 • Michał Anioł;
 • Pablo Picasso;
 • Rafael Santi;
 • Rembrandt;
 • Salvador Dali;
 • Vincent Van Gogh.

Tych mistrzów malarskiego rzemiosła nie trzeba nikomu przedstawiać. Ich obrazy są rozpoznawalne na całym świecie, a teraz mogą się znaleźć także w Twoim zaciszu domowym. To oczywiście nie jedyni mistrzowie, których reprodukcje obrazów można znaleźć w naszym sklepie. Szukasz obrazów malarza, którego nie ma w naszych kategoriach? 

Sprawdź jeszcze za pomocą naszej wyszukiwarki, czy nie posiadamy na pewno dzieł artysty, którego szukasz. Jeśli natomiast ta metoda także zawiedzie – zawsze możesz wykorzystać własną grafikę, którą nadrukujemy dla Ciebie na płótno lub plakatowy papier fotograficzny – w zależności na co się zdecydujesz. W ten sposób Twój wymarzony obraz znajdzie się w Twoim wnętrzu za sprawą wysokiej jakości reprodukcji.

Reprodukcje obrazów olejnych – czy warto na nie zwracać uwagę?

Chociaż obrazy olejne posiadają swoich bardzo zagorzałych zwolenników i faktycznie mają w sobie coś niezwykłego, to są jednocześnie dość drogim dodatkiem do aranżacji wnętrza. Czy możliwe jest zatem odtworzenie obrazu olejnego pod postacią reprodukcji obrazu wydrukowanej na płótnie? Obecna technologia to umożliwia, a co najważniejsze, robi to zaskakująco dobrze. 

Chociaż nie będzie można poczuć tego samego co w przypadku prawdziwego obrazu olejnego, to odtworzenie detali oraz kolorów jest jak najbardziej możliwe na wysokim poziomie. Ponadto, coraz więcej osób decyduje się właśnie na wykorzystanie tego typu reprodukcji. Jest to prosty sposób na ocieplenie danego wnętrza, a także (w zależności od wybranej reprodukcji) nadania mu bardziej reprezentatywnego charakteru. 

Możliwości jest naprawdę wiele, a jedyne ograniczenie to tak naprawdę ludzka wyobraźnia. Chociaż nie bez znaczenia może być także dotychczasowa stylistyka danego pomieszczenia, którą warto wziąć pod uwagę, przy szukaniu idealnej reprodukcji obrazu olejnego. Na szczęście różnego rodzaju mistrzów malarstwa jest naprawdę wiele, tak jak i ich dzieł, dlatego do każdego wnętrza, na pewno uda się znaleźć odpowiednie arcydzieło.

Do jakich stylizacji najczęściej pasują reprodukcje obrazów wielkich mistrzów malarstwa?

Chociaż reprodukcje obrazów wielkich mistrzów można dopasować do naprawdę wielu stylizacji, a najodważniejsze osoby będą dobierać je na zasadzie kontrastu, to można wskazać kilka najczęstszych stylizacji wnętrz, w których świetnie odnajdą się malarskie arcydzieła na płótnie. Chociaż każdy z malarzy miał nieco inny własny styl, tworzyli także w różnych okresach, to można przedstawić kilka uniwersalnych stylizacji wnętrz, które odnajdą się w sąsiedztwie malarstwa najwyższych lotów.

 • Minimalizm – to przede wszystkim prostota i niewygórowana liczba dodatków. Jednak obraz może się świetnie sprawdzić w tym przypadku, który nie będzie przytłoczony innymi dekoracjami, a sam będzie stanowił ich centralny punkt.
 • Historyczna – stylizacje historyczne i połączenie wielkich mistrzów malarskich to podkreślenie konkretnego okresu w przeszłości. Warto rozważyć aranżację całego wnętrza pod wybrany okres (np. kolonializm), aby dobrać do niego artystów z tej epoki i tylko podkreślić charakter całego wystroju wnętrza.
 • Kubizm – to coraz powszechniejszy sposób na aranżację pomieszczeń. Bazując na prostocie, geometrii oraz konsekwencji można uzyskać naprawdę ciekawe wyniki swoich prac, a podkreślić wszystko powinien obraz kubistyczny, będący zwieńczeniem całej stylizacji.

To oczywiście tylko przykłady tego, w jaki sposób reprodukcje obrazów mogą spełniać swoją rolę w Twoim wnętrzu. Tak jak wcześniej zostało zauważone – ograniczeniem jest tylko własna wyobraźnia. Bez względu na to, czy zdecydujesz się na reprodukcję obrazu jednego z wielkich mistrzów malarstwa, czy też wybierzesz innego rodzaju grafikę, warto pamiętać o tym, że odpowiednio dobrany obraz do danego wnętrza, może naprawdę je odmienić o 180 stopni.