Wenecja

Wenecja jest jednym z najbardziej znanych miast na świecie oraz bez wątpienia jednym z najważniejszych i najchętniej odwiedzanych przez turystów miast włoskich. Wystarczy powiedzieć, że uważa się Wenecję (jako całość) jako jedną z najcenniejszych pozycji na liście UNESCO – światowego dziedzictwa ludzkości. To wszystko za sprawą niezwykle bogatej architektury, która zachowała się do dzisiaj. Co więcej, wenecki karnawał zyskał ogromną sławę na całym świecie, a sama Wenecja jest położona na licznych bagnistych wyspach, stąd też nazywa się ją często miastem kanałów. To wszystko powoduje, że jest niezwykle pięknym i urokliwym miejscem, które naprawdę warto zobaczyć na własne oczy, przynajmniej za sprawą obrazów na płótnie z Wenecją w roli głównej.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 38

Wyświetlanie wszystkich wyników: 38

Wenecja jest otoczona tzw. Laguną Wenecką, która także jest wpisana na listę UNESCO. Transport w mieście odbywa się przede wszystkim za sprawą wspomnianych kanałów (drogą wodną) lub pieszo, a inne formy transportu są dostępne przede wszystkim na obrzeżach Wenecji. Chociaż nie jest to największe miasto, to z pewnością jego specyfika wpływa na nietuzinkowe i niepodważalne piękno Wenecji, która posiada bogatą historię, także pod względem państwowości (Republika Wenecka). To wszystko sprawiło, że od wieków Wenecja przyciąga do siebie rozmaitych artystów, którzy uwieczniają rozmaite krajobrazy i budynki weneckie. Obrazy Wenecji to zbiór grafik, który na pewno Cię zachwyci.

Obrazy Wenecji na płótnie

Wenecja jest wspaniałym miastem, które obfituje w romantyczne krajobrazy, pejzaże, czy też po prostu scenerię. Jej niewątpliwe piękno było niejednokrotnie uwieczniane na różnego rodzaju obrazach oraz w innej formie sztuki. Co ciekawe, Wenecja była nawet uznawana za światową stolicę opery, ponieważ to właśnie tutaj rozpoczęto występy tego rodzaju dla szerszej publiczności (XVII wiek), a to wszystko w budynku Teatro Cassiano. Natomiast pod koniec tego samego stulecia różnego rodzaju teatrów operowych w Wenecji działało już 16. Obecnie najsłynniejszym obiektem tego typu jest Teatro La Fenice. To także miało wpływ na liczbę zabytków weneckich, które często można podziwiać do dzisiaj.

Wenecja obfituje w przepiękne zabytki i rozpoznawalne miejsca, które pięknie prezentują się w aranżacji wnętrz m.in. za sprawą obrazów na płótnie. Bazylika i Plac św. Marka, pałac Dożów (książąt) weneckich, most Rialto, Kanał Grande, Ca’ d’Oro to tylko kilka z najbardziej znanych zabytków, które charakteryzują się wyjątkowym pięknem. Dzięki temu wszystkiemu, obrazy na płótnie Wenecji bez problemu można wykorzystać w przeróżnych stylach aranżacji wnętrz i z pewnością będzie to idealne rozwiązanie, które nada Twoim wnętrzom odpowiedniego charakteru.

Bogactwo Wenecji na obrazach na płótnie

Wenecja może się jawić nawet jako baśniowa kraina, która tylko czeka na jej odkrycie przez każdą osobę na świecie. W Wenecji niemalże każda sceneria zasługuje na jej uwiecznienie, bez względu na to, czy jest to widok na Morze Adriatyckie i kopuły bazyliki św. Marka, czy też wąski kanał pomiędzy kamienicami weneckimi – wszystkie z widoków zasługują na zapamiętanie i są po prostu piękne. 

Taka różnorodność sprawia, że może być ciężko się zdecydować na jakiś konkretny obraz, jednak naprawdę warto to zrobić. Co więcej, możemy wybierać pomiędzy obrazami fotograficznymi, czy też stylizowanymi na malowane ręcznie lub po prostu stare obrazy lub fotografie. Możliwości jest naprawdę mnóstwo, a bez względu na to, na co się zdecydujemy, na pewno zyskamy przepiękną dekorację do swojego mieszkania!