Konie

Konie to wyjątkowe zwierzęta, które od wieków towarzyszą człowiekowi. Na przestrzeni lat zyskały bogate znaczenie symboliczne, które jest niezwykle różnorodne, a wpływ na to ma m.in. umaszczenie danego konia. Bez wątpienia są to niezwykle piękne zwierzęta, które po prostu zachwycają swoimi wdziękami. Koń w galopie, falująca grzywa, a to wszystko okraszone przepięknym krajobrazem górskim, leśnym lub łąkowym. To bez wątpienia wspaniała sceneria, która może się podobać. Chociaż jest to tylko przykład, to doskonale pokazuje i tłumaczy on, dlaczego obrazy koni są tak popularne w aranżacji wnętrz.

Wyświetlanie 1–54 z 72 wyników

Wyświetlanie 1–54 z 72 wyników

Obrazy na płótnie z końmi w roli głównej to wyjątkowa kolekcja grafik, która skrywa w sobie ogromne pokłady piękna natury. Konie od niepamiętnych czasów towarzyszą człowiekowi, a na przestrzeni lat jego rola zmieniła się nie do poznania. Niegdyś koń był wykorzystywany wręcz jako narzędzie, czy to względem pracy na roli, handlu, czy też na potrzeby prowadzenia rozmaitych działań wojennych, przeprowadzenia turniejów rycerskich, czy po prostu podróżowania po znanym świecie. Obecnie jego rola jest już dużo mniej “niewolnicza” i bez problemu można skupić się na walorach estetycznych tych zwierząt, dostrzegając w nich to co najlepsze.

Obrazy na płótnie z końmi – znaczenie symboliczne

Konie na przestrzeni lat zyskały ogromne znaczenie symboliczne, które różni się m.in. z uwagi na wiek, rozmiar, czy też umaszczenie danego konia. Bez wątpienia jednak, jest to prawdziwy symbol przyjaźni, miłości, natury, swoistej dostojności, szlachetności itp. Natomiast np. koń biały jest symbolem także wody, cierpliwości, czy opanowania, natomiast zwierzę o czarnej maści będzie symbolizować magię, czary, noc, sen, roślinność, świat podziemny itp. 

To tylko pokazuje jak wiele możliwości dają te piękne zwierzęta także na potrzeby aranżacji wnętrz, a to wszystko można uzyskać m.in. dzięki obrazom na płótnie. Poszczególne grafiki przedstawiające konie prezentują się niezwykle ciekawie i z pewnością mają swój urok. Nic dziwnego, że tak wiele osób pokochało te wspaniałe zwierzęta i związało z nimi swoje życie. Obrazy koni to idealna dekoracja aranżacyjna dla wszystkich, którzy obdarzyli uczuciem te piękne zwierzęta i chcą to podkreślić także w swoim domostwie już na samym wejściu.

Obrazy koni na płótnie w aranżacji wnętrz

Obrazy koni to niezwykle bogata i różnorodna galeria grafik, które można dopasować do przeróżnych stylów aranżacji wnętrz. Jeśli w naszym mieszkaniu dominują bardziej nowoczesne, modernistyczne, czy nawet loftowe stylizacje, wtedy warto zdecydować się na jakiś czarno-biały obraz z końmi w roli głównej, który świetnie sprawdzi się w tego typu wnętrzach. Jednak jeśli w naszym domu dominują style aranżacyjne, w których przyroda jest bardzo istotnym elementem i bliskość z naturą jest wręcz pożądana (np. styl skandynawski) – wtedy warto zdecydować się na przepięknie odwzorowane zdjęcia koni na łące czy też podczas biegu. 

W przypadku chęci podkreślenia swojego charakteru, a także wyraźnego zaznaczenia tego jak ważne są dla nas konie, warto zdecydować się na główną rolę tych zwierząt w naszej aranżacji wnętrz. Natomiast w tym przypadku w ostatnim czasie niezwykle modne są obrazy częściowe, które dobrze ściągają na siebie uwagę naszych oczu, zaraz po wejściu do danego pomieszczenia. Wtedy warto zrezygnować z innych dekoracji rzucających się w oczy, aby zachować spójność aranżacyjną, a na pewno wpłynie to pozytywnie na odbiór całej aranżacji danego wnętrza.