Do poczekalni / recepcji

Odpowiedni wygląd recepcji, czy też poczekalni to podstawa w bardzo wielu branżach. To właśnie tutaj klienci firmy przychodzą aby załatwiać różnego rodzaju sprawy, a zatem schludny i elegancki wygląd to podstawa. Bardzo ważne jest również to, aby wystrój recepcji nie wprowadził w zakłopotanie nowej osoby i nie miała ona wątpliwości, że trafiła pod właściwy adres. Warto zatem zadbać podczas aranżacji poczekalni lub recepcji o odpowiednią ilość różnego rodzaju dodatków i dekoracji, które będą korespondowały z samą firmą, branżą itp. Jak o to zadbać?

Wyświetlanie 1–54 z 102 wyników

Wyświetlanie 1–54 z 102 wyników

Warto przede wszystkim przyjrzeć się tapetom ściennym, które będą np. utrzymane w tym samym kolorze co logo firmy, przedstawiały jakieś cechy charakterystyczne danej firmy lub branży itp. Czasem dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie także wprost własnego loga, czy też nazwy firmy. W ten sposób osoba, która pierwszy raz odwiedza Twoją firmę, nie będzie miała wątpliwości, czy trafiła właśnie tam gdzie chciała. Jak to wszystko osiągnąć? Jak sprawić, aby recepcja wyglądem zaznaczała swoją przynależność do firmy, a jednocześnie była odpowiednio elegancka i schludna? Warto rozejrzeć się odpowiednią tapetą do recepcji lub poczekalni firmy. Przyjrzyj się naszym propozycjom w tym zakresie!

Aranżacja przestrzeni firmowej – tapety do poczekalni i recepcji

Dobre pierwsze wrażenie można zrobić na kimś tylko raz. W tym starym powiedzeniu jest dużo prawdy i chociaż nie można oceniać książki po okładce, to bez wątpienia dobry wystrój jest ważny i ma wpływ na to, jak będziemy postrzegani jako firma. W dobie internetu bardzo często pierwsze spotkanie z daną marką zachodzi właśnie w przestrzeni wirtualnej. Jednak jeśli Twoja firma posiada recepcję, poczekalnie, czy też po prostu biuro, do którego konsumenci mogą przyjść i spotkać się z Twoją firmą, warto zadbać o jej odpowiedni wystrój.

Co więcej, wciąż dla wielu osób to będzie właśnie pierwsze spotkanie z daną firmą, bez względu na branże. To powoduje, że jeśli już posiada się miejsce, w której można przyjmować klientów lub potencjalnych klientów, warto zrobić wszystko, aby zrobić na nich wspomniane wcześniej dobre pierwsze wrażenie. Tapety jako dekoracje ścienne świetnie się do tego nadają, a odpowiednio dobrane mogą zrobić naprawdę ogromne wrażenie. Być może to właśnie to będzie miało decydujące znaczenie, w przypadku decyzji klienta? Zamiast zgadywać, warto po prostu to wykonać, a kolejnym “argumentem za” jest fakt, że tapeta na ścianę do poczekalni czy też recepcji, nie będzie kosztowną inwestycją. Zatem gra jest jak najbardziej warta świeczki.

Sposoby na udekorowanie przestrzeni firmowej przeznaczonej na kontakt z klientem

Sposobów jest oczywiście wiele, a ile gustów tyle możliwości. Można jednak wskazać kilka najbardziej neutralnych, a jednocześnie właściwych rozwiązań, które mogą Cię zainspirować. Jednym z podstawowych zabiegów będzie zatem zaaranżowanie recepcji, poczekalni w taki sposób, aby utwierdzić klienta w przekonaniu, że trafił właśnie do tej firmy, do której chciał trafić. Jest to ważne m.in. w sytuacji gdy Twoje biuro znajduje się np. w biurowcu, gdzie wiele firm posiada własne pomieszczenia itp. 

Odpowiednio dobrana tapeta, pozwala skojarzyć odwiedzającym osobom wystrój recepcji lub poczekalni z Twoją firmą, działalnością, branżą itp. Co więcej, ciekawym sposobem na zaaranżowanie przestrzeni firmowej może być także wykorzystanie tapety wprost przedstawiającej np. flagowy produkt itp. W zależności od branży i pozycji firmy na rynku, może się to okazać świetnym sezonowym rozwiązaniem, które zostanie docenione przez wiele osób. 

Bardzo ważny przy tym powinien być odpowiedni wygląd całego pomieszczenia. Zatem czystość, schludność i odpowiedni styl to cechy jak najbardziej pożądane w każdej przestrzeni firmowej. Zrób po prostu wszystko, aby osoba odwiedzająca Twoją firmę, dobrze zapamiętała tę wizytę oraz miłą ją wspominała. Będziesz miał większe szanse na to, że taka osoba do Ciebie wróci, a zatem tapeta w poczekalni, recepcji, czy też biurze, niewielkim kosztem, może pracować na zyski firmy.

Tapeta do poczekalni, recepcji – jak wybrać odpowiedni wzór?

W naszym sklepie udostępniamy ogromną liczbę różnego rodzaju tapet do wyboru, które warto wykorzystać do dekorowania ścian w przestrzeni firmowej. Chociaż wiemy już co należy wziąć pod uwagę, to wciąż wszelkiego rodzaju wzorów może być tak dużo, że ciężko będzie zdecydować się na ten jeden konkretny wzór. W takim wypadku trzeba powiedzieć, że wszystko zależy od konkretnej sytuacji. Czy chcesz jedynie odświeżyć poczekalnie lub recepcję, czy też planujesz aranżację zupełnie nowego miejsca?

W zależności od sytuacji będziesz miał większe pole manewru. W przypadku gdy chcesz nadać swojej recepcji lub poczekalni nowe życie, wybierając tapetę musisz kierować się tym, jak już wygląda dane pomieszczenie. W jakim stylu jest utrzymane, jakie dekoracje zostały wykorzystane itp. Jest to niezbędne, aby tapeta w recepcji i poczekalni tworzyła jedną, spójną całość z całym pomieszczeniem. 

To właśnie w ten sposób będzie ona mogła być dobrze zapamiętana i sprawi, że dana osoba wróci do Twojej firmy. Natomiast w przypadku nowych przestrzeni, Twoje możliwości są znacznie większe. Na poziomie planowania możesz wybrać już tapetę na ścianę w recepcji lub poczekalni Twojej firmy, a następnie dopasować do nich odpowiednie meble, elementy dekoracyjne itp. Najważniejsze jest to, aby wszystko ze sobą współgrało i warto o tym pamiętać.