Boho - tapety

Styl boho już przez dłuższą chwilę jest niezwykle popularny nie tylko w aranżacji wnętrz, ale także w sferach bardziej modowych, odzieżowych itp. Nic zatem dziwnego, że coraz częściej jest rozważany także w przypadku tapet ściennych, które mają być dla Twoich ścian tym, czym np. dla Ciebie okrycie wierzchnie typu płaszcz, bluza, kurtka itp. Ponadto, tapety w stylu boho są w dużej mierze uniwersalne, co oznacza możliwość ich dopasowania do wielu różnych stylów w aranżacji wnętrz, nie jedynie do tych utrzymanych w stylu boho.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 27

Wyświetlanie wszystkich wyników: 27

To wszystko w połączeniu z cechami charakterystycznymi dla stylu boho sprawia, że po prostu coraz więcej osób chce w ten sposób zaaranżować swoje przestrzenie, bez względu na to czy są one prywatne, czy też służbowe. Styl boho to po prostu rozsądny wybór, w przypadku gdy chcesz przytulnie urządzić nową przestrzeń, czy też stworzyć przytulniejsze warunki w już nieco wysłużonej aranżacji. Nie czekaj już dłużej, przyjrzyj się naszym propozycjom tapet w stylu boho i spraw by w Twoim domu stało się przytulniej!

Popularność stylu boho – tapety na ścianę, które podbiły serca

Styl boho w przypadku tapet na ścianę, także ma wiele do zaoferowania i trzeba przyznać, że coraz więcej osób przekonuje się do tego typu rozwiązań. Oczywiście o gustach się nie dyskutuje, jednak warto przyjrzeć się temu, czym tak dokładnie jest ten styl boho, który może brzmieć dość dziwnie i tajemniczo, szczególnie dla osób, które nie śledzą trendów modowych lub wnętrzarskich. To pomoże także zrozumieć fakt, dlaczego tapety w stylu boho są tak bardzo popularne.

Przede wszystkim, styl boho odznacza się kolorystyką, w jakiej utrzymane są wzory tapet w nim utrzymane. Mowa tutaj o jasnych barwach, które najczęściej przybierają różne odcienie beżu, różnego rodzaju bieli oraz kremowych kolorach. Jednym słowem są to stonowane barwy, które w połączeniu z odpowiednim wzornictwem nie są nudne, a naprawdę mogą się podobać, co też faktycznie robią. Co więcej, obecnie nie brakuje także tapet na ścianę boho, które byłyby nieco bardziej “odważne” i mają akcenty innych barw, które nadają takiej tapecie więcej charakteru.

Styl boho na tapetach ściennych jest pełen różnego rodzaju wzorów, o których warto także wspomnieć. Tego typu tapety będą bardzo często przedstawiały rośliny np. zboża, ale nie zabraknie innych powiązań z naturą, a w tym motywów zwierzęcych. To wszystko pokazuje, jak wiele skrywają pod sobą tapety w stylu boho i dlaczego są tak popularne. Ilość dostępnych rozwiązań sprawia, że każdy znajdzie idealny wzór dla siebie, pasujący do dowolnie wybranej przestrzeni.

Przykłady przytulnych tapet w stylu boho

Ilość różnego rodzaju wzorów tapet w stylu boho może być jednak dla wielu osób problematyczna, a przynajmniej może utrudnić zdecydowanie się na ten jeden konkretny wzór, który będzie miał się znaleźć na naszej ścianie. Warto zatem przyjrzeć się dokładniej kilku popularnym rozwiązaniom, które mogą być inspirujące, a jednocześnie ułatwią Ci podjęcie decyzji. A zatem – w jaki sposób sprawić, aby w Twoim domu stało się przytulniej z tapetami w stylu boho? Co mogą Ci zaoferować tego typu wzory?

  • Roślinność na tapetach boho – dzięki stonowanym barwom, które są nierozerwalną częścią stylu boho, wszelkiego rodzaju motywy roślinne świetnie się z nimi komponują. Na tapetach szczególnie często można się spotkać z tropikalnie wyglądającymi liśćmi, gałęziami itp. Jest to ciekawe rozwiązanie, które bez problemu dopasujesz tak do sypialni, jak i do salonu, czy nawet kuchni. 
  • Motywy astrologiczne na ścianach w stylu boho – wzory tapet tego rodzaju dają naprawdę wiele możliwości aranżacji wnętrz. Do urokliwego zakątka, gdzie będziesz spędzać czas na czytaniu książek, czy też do Twojej sypialni świetnie sprawdzą się różnego rodzaju gwiazdy przedstawiane w charakterystyczny dla stylu boho sposób. Księżyc i jego fazy, a w tym półksiężyce, elementy personifikacji ciał niebieskich to tylko wierzchołek góry lodowej, który powinien zachęcić do bliższego zapoznania się z tego typu tapetami na ścianę.
  • Motywy zwierzęce na tapetach w stylu boho – jest to styl w aranżacji wnętrz, który naprawdę można dość swobodnie poprowadzić po przeróżnych tematykach. Nie powinna zatem dziwić obecność w tym zestawieniu motywów zwierzęcych, które w ostatnim czasie są dość popularne w aranżacji wnętrz. Ciekawe, egzotyczne gatunki zwierząt, a także te najbardziej pospolite. W tym przypadku przestał także jest olbrzymi i naprawdę warto przyjrzeć się im bliżej – być może właśnie tutaj znajdziesz idealną tapetę w stylu boho do stworzenia przytulniejszej aranżacji swoich wnętrz?

To tylko kilka prostych przykładów, które świetnie pokazują jak wiele styl boho ma do zaoferowania w zakresie tapet na ścianę. Warto jednocześnie zaznaczyć, że same zaprezentowane grupy wzorów, także są olbrzymimi zbiorami tapet ściennych, co także pokazuje możliwości stylu boho. Wystarczy dodać, że równie popularne będą także, mające nieco zwierzęcy charakter, wszelkiego rodzaju pióra ukazywane w najróżniejszy sposób. Stonowane barwy mogą okazać się dla Ciebie strzałem w dziesiątkę, dlatego nie ma sensu dłużej zwlekać. Już teraz spraw, aby w Twoim domu stało się znacznie przytulniej niż dotychczas.