Do salonu

Szukając dekoracji na ścianę do swojego salonu, warto szczególnie zwrócić uwagę na obrazy na płótnie. Obraz do salonu pasuje idealnie. Co więcej, jest to zgodne z podstawowym znaczeniem słowa “salon”, które określało czasową wystawę publiczną, przedstawiającą dorobek artystów. Organizowane były one w całej Europie, a zatem w myśl tradycji – zorganizuj go także w swoim mieszkaniu! Obrazy w salonie sprawdzą się idealnie, bez względu na to, jakiego stylu aranżacji wnętrz szukasz, czy też jakiego artystę masz na myśli. Przyjrzyj się propozycjom z zakresu obrazów do salonu i znajdź idealnego kandydata do zorganizowania własnego “salonu” w swoim domu.

Wyświetlanie 1–54 z 229 wyników

Wyświetlanie 1–54 z 229 wyników

Już na pierwszy rzut oka widać, że obrazy do salonu to wyjątkowe dekoracje, które bez problemu dopasujesz do swojej aranżacji tego ważnego pokoju, czy też pomieszczenia. Salon to reprezentatywna część każdego domu, a także bardzo często pokój dzienny, w którym spędzamy najwięcej wolnego czasu. Stąd też warto zadbać o jego prawidłowy wystrój, aby czas w nim spędzany upływał w miłej atmosferze, a także zachwycał naszych gości swoim stylem. Dzięki obrazom na płótnie z pewnością możesz uzyskać ten efekt!

Na jaki obraz do salonu warto się zdecydować?

Tak jak zawsze można o tym wspomnieć, tak też jest przy okazji salonów – każdy jest inny, a to powoduje, że zawsze warto podchodzić do sprawy indywidualnie. Warto zwrócić uwagę na to, jak wygląda Twój salon, czy jest zamkniętym pomieszczeniem, czy też otwartym i znajduje się w nim np. aneks kuchenny. Jakie dekoracje aranżacji wnętrz już zostały wykorzystane, a także w jakim stylu całość jest utrzymana. Są obecne w nim rośliny, akwarium? To wszystko warto uwzględnić przy wyborze najlepiej dopasowanego obrazu do Twojego salonu. Obraz na płótnie najlepiej jeśli będzie stanowił integralną całość tego ważnego pomieszczenia.

To na jaki obraz do salonu się zdecydujemy, ostatecznie zależy tylko od nas. Możliwości jest mnóstwo i nie trzeba się do niczego ograniczać. Zawsze istnieje możliwości eksperymentowania ze stylami, czy też po prostu wzorami, a dzięki temu efekt końcowy może być jeszcze bardziej spektakularny! Wystarczy powiedzieć, że nie trzeba się zdecydować na jeden, konkretny obraz na płótnie. 

Oczywiście tutaj także warto kierować się pewnymi zasadami. Jeśli chcemy jedną dekorację ścienną tego typu – warto wybrać jedno, większych rozmiarów płótno. Jeśli nie możemy się zdecydować na jeden konkretny obraz – warto wybrać kilka mniejszych, aby ozdobić ściany salonu w urozmaicony sposób. Ponadto, coraz większą popularność zyskują tzw. obrazy częściowe – składające się z kilku płócien, przedstawiające jeden obraz. Takie rozwiązanie także może być szczególnie trafionym sposobem w przypadku aranżacji salonu.

Przykładowe obrazy do salonu – inspiracje

Czasami jedyne czego nam brakuje do podjęcia decyzji o konkretnym obrazie, to niewielka inspiracja, która wskaże nam w jakim kierunku warto pójść. Stąd też chcemy Wam przekazać kilka takich pomysłów, które pomogą wybrać upragnioną dekorację Waszego salonu w postaci obrazu na płótnie. Istnieje tak wiele różnych możliwości, że po prostu może być ciężko się na coś zdecydować, a to tylko podkreśla to, dlaczego warto przyjrzeć się kilku popularnym rozwiązaniom z tego zakresu. 

Obrazy częściowe do salonu

Obrazy częściowe w ostatnim czasie są coraz bardziej popularne, nie tylko w przypadku salonów, ale także z chęcią wykorzystuje się je też na potrzeby innych domowych pomieszczeń, takich jak przedpokój, sypialnia, czy też kuchnia. Można zdecydować się na różne ich warianty, jednak zdecydowanie najbardziej popularne są 3 lub 5 częściowe, gdzie centralne płótno jest największe, a boczne są stopniowo coraz mniejsze. To pozwala osiągnąć niesamowity efekt, który na pewno przypadnie do gustu niejednej osobie. Tego typu obrazy przedstawiają przeróżne motywy, od natury i zwierząt, przez przeróżne krajobrazy, po motoryzację – na pewno znajdziesz coś do swojego salonu. 

Obrazy abstrakcyjne

Abstrakcja jest obecnie jednym z kluczowych trendów w aranżacji wnętrz, a szczególnie wśród dekoracji. Jest to spowodowane m.in. wiodącymi stylami aranżacyjnymi, które “lubią się” z abstrakcyjnymi dekoracjami, także tym ściennymi. Wspaniałe kolory oraz niebanalne wzornictwo, które sprzyja zatrzymaniu się i zastanowieniu jest czymś na wagę złota w każdym salonie. Świetnie sprawdzi się jako centralna dekoracja naszej aranżacji, czy też jako jej dopełnienie. Co więcej, dla jeszcze lepszego efektu, zawsze można zdecydować się na obraz częściowy.

Obrazy do salonu z motywami natury

Natura ma do zaoferowania ogromne pokłady piękna w przeróżnej formie. Od dawna jest ona popularnym wyborem w przypadku dekoracji ściennych, nie tylko obrazów na płótnie. Bez względu na to, czy wybierzesz kwiaty, drzewa, czy też inne rośliny, przekażesz odrobinę ich piękna do swojego salonu! To idealny moment na wykorzystanie np. swoich ulubionych kwiatów. Warto jednak pamiętać, że obrazy z naturą to także przepiękne krajobrazy, które często przedstawiają także zwierzęta. Na pewno uda Ci się wybrać jakiś wspaniały wzór, który idealnie wpasuje się w aranżację Twojego salonu.