Zwierzęta

Świat zwierząt jest przesiąknięty naturalnym pięknem, z którego ludzie czerpią od niepamiętnych czasów. Od zarania dziejów człowiek korzysta z dobrodziejstw tego świata, porównuje się do najlepszych zwierząt, czy też po prostu chce, aby były one częścią jego życia. Zwierzęta nie tylko pasjonują, ale także fascynują wiele osób, a ich naturalne piękno sprawia, że były one także częstym tematem wielu dzieł sztuki, także tych z zakresu malarstwa. Teraz mogą one być częścią Twojej domowej aranżacji! Przyjrzyj się obrazom ze zwierzętami, a na pewno nie pożałujesz poświęconego czasu. 

Wyświetlanie 1–54 z 299 wyników

Wyświetlanie 1–54 z 299 wyników

Obrazy zwierząt to różnorodna kolekcja obrazów na płótnie, która powinna zająć szczególne miejsce w sercu każdego miłośnika zwierząt różnej maści. Bez względu na to, czy pasjonujemy się zwierzętami domowymi, dzikimi, leśnymi, stepowymi, tropikalnymi, czy też insektami, owadami, pajęczakami – każde z nich jest wyjątkowe i interesujące i może także wnieść wiele piękna do Twojego mieszkania. Oczywiście rzadko kiedy obraz przedstawia tylko i wyłącznie określone zwierzęta, a bardzo często będą one występowały na płótnie razem z pięknymi krajobrazami, motywami roślinnymi, czy też w towarzystwie innych zwierząt. 

Zwierzęta na obrazie, z których naturę da się poczuć

Niektóre z obrazów na płótnie nie tylko świetnie odwzorowują określone scenerię, ale także roztaczają iście magiczną aurę i stwarzają wrażenie, że jest się bliżej natury. Na niektórych obrazach na płótnie ze zwierzętami czuć wręcz naturę wychodzącą z obrazów, a szczególnie jest to możliwe do osiągnięcia poprzez wybór obrazów na płótnie ze zwierzętami z efektem 3D. Na tym jednak nie koniec możliwości. Ciekawą pozycją jest m.in. obraz wieloczęściowy z żubrem na tle mglistego lasu lub obraz wieloczęściowy z białym koniem w galopie.

Obrazy wieloczęściowe w ostatnim czasie są niezwykle popularne i świetnie sprawdzają się jako główna dekoracja we wszystkich pomieszczeniach. Wszystko z uwagi na ich niecodzienność, a także po prostu ciekawe nieszablonowe rozwiązanie, a to sprawia, że ściągają na siebie uwagę zaraz po wejściu do danego pomieszczenia. Natomiast w połączeniu z pięknem zwierząt, otrzymamy przepis na idealną dekorację naszego wnętrza w bardzo wielu przypadkach. Nie tylko w sytuacji, gdy w naszym mieszkaniu dominuje styl skandynawski w aranżacji wnętrz.

Obrazy ze zwierzętami i motywami zwierzęcymi

Obrazy ze zwierzętami jak już wiemy nie będą zawierały jedynie samych zwierząt, a bardzo często będą przedstawiały je w nieoczywisty, piękny sposób, w połączeniu m.in. przepięknych krajobrazów. Na tym jednak nie koniec ciekawych rozwiązań, ponieważ warto pamiętać, że świat zwierząt to zdecydowanie więcej bogactwa, niż tylko przedstawiciele poszczególnych gatunków. Ciekawymi dekoracjami mogą być także obrazy na płótnie z motywami zwierzęcymi, które mogą robić równie duże wrażenie.

Mowa tutaj o wszelkiego rodzaju śladach zwierząt, ich obecności, czy też gniazd, legowisk itp. Tego rodzaju obrazy ze zwierzętami w roli głównej także mogą wnieść wiele dobrego do naszych wnętrz i podkreślić to, jak ważna jest dla nas natura. Warto jednak pamiętać także o uniwersalności tego typu obrazów. Jeśli szukamy dekoracji do nieco bardziej nowoczesnych wnętrz związanej ze zwierzętami, wtedy warto sięgnąć po obrazy czarno-białe. Możliwości jest naprawdę mnóstwo i na pewno jest to jeden ze sposobów na to, aby w Twoim mieszkaniu zrobiło się przytulniej!