Tapety Tematyka

Tapety bez dwóch zdań wracają do łask – jest to coraz bardziej widoczne na każdym kroku. Bez względu na to, na jaki styl aranżacji wnętrz się postawiło, tapety często są idealnym jego uzupełnieniem i coraz chętniej się je stosuje na potrzeby różnego rodzaju pomieszczeń. Można się z nimi spotkać w przestrzeni publicznej, w biurach, w programach telewizyjnych, czy też w sklepach i na wizycie u znajomych. Co więcej, obecnie tapety mają też dużo więcej do zaoferowania, niż jeszcze kilka lat temu, a to powoduje, że coraz więcej osób rozważa ich zastosowanie we własnym mieszkaniu.

Wyświetlanie 1–54 z 4402 wyników

Wyświetlanie 1–54 z 4402 wyników

Trzeba także zaznaczyć, że tapety na ścianę zazwyczaj kojarzą się z monotonnymi wzorami, bez blasku ani większego wyrazu, które są rodem z minionych lat w bladych kolorach, niskiej jakości, a także niszczą ścianę. To wszystko trzeba włożyć między bajki, ponieważ obecna technologia już nie zna tych błędów z przeszłości. Tapety mają idealne odwzorowane barwy, mogą przetrwać przez wiele lat nie tracąc ze swojej jakości, wybór różnego rodzaju wzorów i tematów jest ogromny, a gdy zajdzie taka potrzeba, bez niszczenia ściany można spokojnie ściągnąć tapetę. Przekonany? Teraz przyjrzyj się temu, aby przekonać się na własne oczy, że jest to prawda. W naszym sklepie uporządkowaliśmy tapety m.in. pod kątem ich tematów, aby ułatwić Ci znalezienie wymarzonego wzoru. Brzmi dobrze? Jeszcze lepiej wygląda – sprawdź sam!

Jakie są popularne tematy tapet w ostatnim czasie?

Widać jak na dłoni ogromną różnorodność wzorów, już z poziomu samych tematów tapet ściennych. Natomiast różnorodność tematyczna tapet, to pierwszy krok do ich prawdziwego bogactwa pod kątem wyboru różnych wzorów w poszczególnym temacie. To tylko pokazuje, jak wiele różnych tapet może znaleźć się w Twoim mieszkaniu! Jednak jak zawsze wiele osób dba o to, aby dany element aranżacji nie tylko się podobał, ale był jednocześnie odpowiednio modny. Warto zatem przyjrzeć się kilku przykładowym trendom tapetowym.

  • Tapety motoryzacyjne – fanów motoryzacji bez wątpienia jest mnóstwo na całym świecie. Natomiast tapety stworzone z myślą o nich, są często wykorzystywane. Co więcej, nie brakuje tutaj różnorodności. Marzy Ci się starodawny samochód, który idealnie wpasuje się w stylizacje typu vintage lub retro? Czy może poszukujesz bolidu do nowoczesnego wystroju i jesteś fanem formuły 1? Bez problemu w naszym sklepie znajdziesz tapetę, która spełni Twoje oczekiwania.
  • Orientalizm – kultury azjatyckie mają wiele do zaoferowania i wie to każdy, kto chociaż przejrzał dostępne wzory tapetowe dostępne w naszym sklepie. Ogólnie rzecz biorąc tapety orientalne przedstawiają naprawdę bogaty zbiór zdobień i wzornictwa, które pochodzą z kultur azjatyckich krajów. Wiele osób utożsamia je jedynie z regionem Dalekiego Wschodu, a tym samym z Japonią, Chinami, Koreą, Wietnamem, czy też Indiami. Jednak warto pamiętać, że orientalizm to także znacznie bliższe kultury, takie jak turecka, czy też irańska itp. To najlepiej podkreśla fakt, jak bogaty jest to zbiór tapetowych wzorów, które bez wątpienia warto przynajmniej przejrzeć.
  • Napisy – jedno proste słowo, może wyrazić znacznie więcej niż nam się wydaje. Jednak nie brakuje także kompozycji tapetowych, które zawierają synonimy w ciekawym zestawieniu, czy też wyrazy bliskoznaczne itp. Napisy na tapecie to prosty sposób na podkreślenie charakteru danej przestrzeni, bez względu na to, czy jest to przestrzeń prywatna, służbowa, intymna, czy też publiczna. Jest to bez wątpienia jeden z powodów wysokiej popularności tego rodzaju tapet, a ich różnorodność tylko podkreśla uniwersalność oraz liczbę możliwych rozwiązań z ich zastosowaniem.

To tylko kilka przykładów tego, w jaki sposób można wykorzystać tapety w aranżacji wnętrz. Powracająca popularność tapet, pozwoliła na rozwój całego rynku, który obecnie ma bardzo wiele do zaoferowania. Wystarczy przyjrzeć się poszczególnym tematom tapet, aby zrozumieć jak można je współcześnie wykorzystać. 

Co więcej, tapeta to świetny pomysł, jeśli dotychczasowy wygląd np. Twojego salonu, już Ci się po prostu znudził. Niewielkim kosztem możesz sprawić, że kompletnie zmieni się jego wystrój, podkreślić zupełnie inne elementy aranżacji wnętrza niż dotychczas itp. Tapety po prostu otwierają ogrom możliwości niewielkim kosztem i warto z tego skorzystać.

Tematyczne tapety – inna tapeta do każdego pokoju

Bez względu na to, czy poszukujesz tapety do salonu, kuchni, przedpokoju, czy też pokoju dziecka – wzorów tapet w naszym sklepie wystarczy, aby do każdego pomieszczenia wybrać inną tapetę, a jednocześnie aby wszystkie wciąż do siebie pasowały. Wystarczy tylko chwila abyś mógł sam się o tym przekonać. Co więcej, wybierając np. tapetę z napisami, wystarczy, że każdy pokój otrzyma swój własny napis. W jaki sposób? Można to przedstawić na najprostszym przykładzie. Tapeta z napisami typu “kitchen” lub “kuchnia” będzie na pewno bogata także w inne motywy opisujące tego rodzaju miejsce, a zatem świetnie sprawdzi się właśnie w kuchni. 

Analogicznie można wybrać tapety “bedroom”, “living room”, czy też “home” do przedpokoju. W pokoju dziecka, warto puścić nieco wodzę fantazji, czy nawet zapytać się swojego dziecka, jaką tapetę chciałoby mieć na swojej ścianie. W ten sposób otrzymasz kompozycję aranżacyjną do całego mieszkania, która będzie stanowiła harmonijną całość. Nie czekaj, już teraz zapoznaj się ze wzorami tapet w naszym sklepie i złóż zamówienie, aby jak najszybciej cieszyć się z zupełnie nowego wyglądu Twojego mieszkania!