Retro fototapety

Od dłuższego czasu styl retro przeżywa prawdziwy rozkwit popularności, nie tylko w aranżacji wnętrz, ale także w wielu innych aspektach. Jest to bez wątpienia jeden z trendów, który szczególnie w ostatnim czasie zachwyca w coraz większej ilości miejsc. Rośnie zarówno liczba sklepów z rzeczami w stylu retro, jak i kwitnie handel rzeczy “z drugiej ręki”. Ponadto, można spotkać się coraz częściej z zakładami, które zajmują się renowacją tego rodzaju mebli itp. Nic zatem dziwnego, że fototapety retro także cieszą się coraz większą popularnością. Im więcej wnętrz wykończonych w stylu retro, tym więcej fototapet może znaleźć swoje miejsce na ścianach wszelkiego rodzaju pomieszczeń. 

Wyświetlanie wszystkich wyników: 21

Wyświetlanie wszystkich wyników: 21

Ludzie żywo zdecydowali się na powrót do lat 50, 60 czy też 70, jak i szeroko rozumianej kultury z czasów PRL. Warto podkreślić, że odpowiednio zaaranżowana przestrzeń w stylu retro, naprawdę ma swój urok i także może zachwycić. Co więcej, to świetny sposób na sentymentalną podróż w czasie, która może odbywać się za każdym razem, gdy tylko wejdziesz do urządzonego w ten sposób pokoju. Jeśli jesteś jednym z fanów tego stylu, nie czekaj – przyjrzyj się uważnie wzorom, jakie przygotowaliśmy dla Ciebie z zakresu fototapet retro!

Fototapety retro – warto rozróżnić od vintage

Style retro i vintage są bardzo często utożsamiane przez wiele osób i chociaż posiadają one pewne cechy wspólne, to nie są tym samym. Oczywiście oba style będą czerpać pełnymi garściami z minionych już lat, jednak istnieją pewne detale, które pozwalają na ich rozróżnienie. Wiele osób podkreśla chociażby fakt, że styl retro posiłkuje się nowymi elementami aranżacji, które są jedynie stylizowane na te pochodzące z ubiegłych lat. Natomiast styl vintage polega bardziej na odrestaurowaniu starych elementów aranżacji wnętrz, ich odnowieniu lub wykorzystanie go w zupełnie inny sposób niż miało to miejsce w pierwotnym przeznaczeniu.

Jednak w przypadku fototapet, ciężko się sugerować tą zasadą w doborze wzoru lub motywu. Pomocna natomiast może być zasada, że do stylu vintage, zalicza się już elementy aranżacji i różnego rodzaju wzory, pochodzące z lat 90, czy też 2000. Najważniejsze jest to, aby pochodziły one z minionych lat, a same wzory lub meble posiadały jakąś historię. Styl retro natomiast jest bezpośrednio umiejscowiony w latach PRL i stawia na szeroko pojętą funkcjonalność. Ta zasada pozwala już nieco pewniej poczuć się w tym zakresie i zacząć rozróżniać fototapety retro od vintage.

Popularne sposoby na aranżację wnętrza z fototapetą retro

Zbiór fototapet retro to tylko potwierdzenie tego, jak wiele jeszcze ma do zaoferowania miniona już “epoka”. Oczywiście trzeba to potraktować z przymrużeniem oka, ponieważ wszystko co kiedyś już było w modzie, z czasem w końcu do nas wraca, jednak w nieco innej formie. Bez względu na to, czy są to stare meble, czy też coś bardziej dla fanów motoryzacji, czy też wzornictwa itp. Fototapety retro to dobry pomysł na nadanie pomieszczeniu ponadczasowego charakteru. Warto przyjrzeć się temu, co cieszy się szczególnie dużą popularnością w przypadku retro fototapet.

  • Motoryzacja – fani motoryzacji z pewnością sami z siebie, być może nawet nieświadomie, mogą już posiadać aranżację wnętrza w stylu retro. Wiele osób uwielbia stare modele samochodów, a dla wielu osób są to często także pierwsze, własne samochody lub po prostu wymarzone auto z dziecięcych lat. Powodów do zamówienia motoryzacyjnej fototapety retro jest wiele, a bardzo często będzie to po prostu sentymentalna decyzja, która skończy się kolejną wspaniałą podróżą.
  • Panoramy miast z dawnych lat – nic dziwnego, że zdecydowana większość miast obecnie wyglądają zupełnie inaczej, niż to miało miejsce w minionym wieku. Natomiast część osób to właśnie starsze miejskie krajobrazy pokochało i chciałoby mieć je na własność, za każdym razem gdy spojrzy się na ścianę. To bez wątpienia jeden z powodów rosnącej popularności fototapet retro i całego stylu.
  • Wzornictwo z minionych lat – lata 50, 60 i 70 to bogactwo także różnego rodzaju wzorów, które mają wielu fanów w przypadku aranżacji wnętrz. Chociaż najbardziej jaskrawymi przykładami mogą być tzw. babcine wzory, to nie są to jedyne opcje, z którymi można się spotkać. Nie zabraknie tutaj ciekawych motywów roślinnych, a nawet takich zakrawających o orientalizm.

To tylko pokazuje jak wiele mają do zaoferowania fototapety w stylu retro. Warto się im dokładnie przyjrzeć, ponieważ może się okazać, że tego rodzaju fototapety można dopasować do wielu różnych stylów aranżacji wnętrz, nie tylko do stylu retro czy też wspomnianego już wcześniej vintage. Być może to właśnie tutaj znajdziesz idealne zwieńczenie aranżacji swojego wnętrza? Fototapeta retro może okazać się właśnie tym czego szukasz!

Fototapeta retro to sposób na ponadczasową aranżację salonu!

Styl retro to obecnie jeden z trendów wnętrzarskich – co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Chociaż już czasy, którymi inspiruje się właśnie styl retro już dawno minęły, to można uznać, że obecnie przeżywa on swoją drugą młodość. To świetny sposób na zaaranżowanie swojego salonu, który będzie nie tylko modnie zagospodarowany, ale w myśl zasady stylu retro, będzie także funkcjonalny. 

To sprawi, że sprawdzi się idealnie do spędzania w nim swojego wolnego czasu, jak i podejmowaniu w nim rozmaitych gości, którzy będą Cię odwiedzać. Natomiast idealnym zwieńczeniem całej aranżacji w stylu retro będzie właśnie fototapeta, która zapewni “efekt wow” i sprawi, że całe wnętrze nigdy Ci się nie znudzi, a Twoi goście na pewno miło zapamiętają wizytę w Twoim salonie. Nie czekaj, już teraz przyjrzyj się fototapetom retro w naszym sklepie i złóż zamówienie!