Góry

Góry to bez wątpienia kojarzą się z potęgą natury, jej wielkością, majestatem. Wiele osób uwielbia jest m.in. z uwagi na fakt, że przypominają o tym, jak mały jest człowiek względem natury, przyrody itp. Bez wątpienia można je podziwiać, uwielbiać, jednak ich wielkość sprawia, że jest w nich pewna tajemnica, a także niebezpieczeństwo, szczególnie zimą, gdy wyprawy górskie wymagają szczególnej ostrożności z uwagi na panujące warunki pogodowe. Jednak jak zachować i uwiecznić ich piękno, aby móc je podziwiać o każdej porze roku, bez względu na to, jak daleko mamy do ukochanych szczytów? Jednym z możliwych rozwiązań są obrazy przedstawiające góry, które mają w sobie niemniej piękna od prawdziwych szczytów o każdej porze roku.

Wyświetlanie 1–54 z 265 wyników

Wyświetlanie 1–54 z 265 wyników

Nasza planeta została obdarzona ogromną ilością pasm górskich, które od lat zadziwiają swoim pięknem na całym świecie. W Polsce możemy cieszyć się z bliskiej obecności Karpat i chociaż nie są one najpopularniejszym lub największym pasmem górskim na świecie to nie brakuje w nich przepięknych miejsc oraz szczytów, które warto podziwiać. Alpy, Apeniny, Pireneje, Andy, Himalaje, to tylko kilka przykładowych pasm górskich, które są niezwykle popularne na całym świecie, a ich piękno i zarazem niebezpieczeństwo ściąga do siebie ludzi z całego świata. Dzięki obrazom z górami, możesz część ich pięknej natury wykorzystać w aranżacji własnych wnętrz i na pewno warto skorzystać z takiej możliwości.

Obrazy na płótnie – krajobrazy górskie i pejzaże

Krajobrazy górskie cechują się wyjątkowością – co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Chociaż bez problemu można je dopasować do większości stylów aranżacji wnętrz, to istnieje kilka z nich, w których tego typu obrazy na płótnie będą sprawdzały się wręcz idealnie. Przykładem może być oczywiście styl skandynawski, w którym bliskość z naturą jest bardzo istotna, a obrazy z górskimi szczytami świetnie się do tego nadają. 

Wystarczy powiedzieć, że wiele z nich będzie także posiadać widoki na rzeki, jeziora, stawy, łąki, lasy, które świetnie wkomponują się w całość aranżacji. Warto także pamiętać o tym, że w tego typu krajobrazach bardzo istotne są także zabiegi związane ze światłem na obrazie. Wschód lub zachód słońca, zmrok z dodatkową mgłą – to wszystko będzie sprawiało, że dany obraz z górami będzie jeszcze bardziej wyjątkowy. 

Gdzie będzie pasował obraz z górskimi szczytami? 

Obrazy z górami są związane bezpośrednio z naturą, a to powoduje, że są w dużym stopniu uniwersalne i można pokusić się o ich umieszczenie w każdym pomieszczeniu, bez względu na styl aranżacji danego wnętrza. Jednak z wielu powodów tego typu obrazy mogą w większym stopniu pasować do określonej aranżacji. Wielkość oraz majestat górski sprawiają, że dobrym pomysłem jest wybrać tego typu krajobraz na większym płótnie, aby mogło być ono bez problemu zauważone, a jednocześnie będzie podkreślało same cechy gór. 

To natomiast powoduje, że krajobrazy z górami są świetnym sposobem na główną dekorację ścienną m.in. do salonu lub przestronnego przedpokoju, gdzie będą mogły “rozwinąć skrzydła” i zaskakiwać nie tylko nas samych, ale także naszych gości. To oczywiście tylko przykład, a wnętrzarstwo ma to do siebie, że lubi eksperymentować – w przypadku obrazów z krajobrazami górskimi, na pewno także warto się o to pokusić.