Fototapety Mapy

Ludzie od niepamiętnych czasów zajmują się studiowaniem map, które przedstawiają różnego rodzaju obszary geograficzne. Od lokalnych i regionalnych, przez krainy geograficzno-historyczne, obszary administracyjne, po kraje, kontynenty i świat. Co ciekawe, czar jaki mają w sobie różnego rodzaju mapy nie minął i do dziś są chętnie wykorzystywane w przeróżnych stylach aranżacji wnętrz, także za sprawą fototapet. Co więcej, to bardzo prosty sposób na efektowne wykończenie wnętrza zaaranżowanego w przeróżnych stylach, ponieważ obecnie fototapety przedstawiające mapy, nie ograniczają się do ich klasycznego wyglądu, jaki jest wszystkim dobrze znany z różnego rodzaju atlasów.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 42

Wyświetlanie wszystkich wyników: 42

Mapa na ścianie bez wątpienia nie jest codziennym widokiem. Z tego powodu, jest to sposób na prostą, a jednocześnie zapadającą w pamięć zmianę wystroju całego pomieszczenia, bez względu na to w jakim stylu jest ono już urządzone. W przypadku map na fototapecie, można spotkać się z przeróżnymi motywami, od bajkowych, przez roślinne, marynistyczne, po kolonialne i klasyczne. Na jakiego rodzaju mapę Ty się zdecydujesz, aby odmienić swoje wnętrze?

Fototapeta z mapą nie tylko dla dzieci

Obecnie część osób utożsamia mapę w postaci fototapety, jako coś tylko dla dzieci. Co prawda jest dość duża część projektów i wzorów, które przedstawiają np. mapę świata pod kątem znanych budynków, zwierząt z odległych zakamarków itp. Jest to świetny sposób na podtrzymanie dziecięcej ciekawości świata przez długie lata, a także wsparcie jego rozwoju. Co więcej, świetnie wkomponowują się tego rodzaju fototapety z różnego rodzaju “dziecięcymi” kolorami, takimi jak pastelowy błękit, delikatny róż, zieleń itp.

Jednak nie jest to jedyny sposób na umieszczenie jakiejś mapy na ścianie we własnym domu, ponieważ różnego rodzaju wzorów jest znacznie więcej. Poza klasycznymi i  dziecięcymi mapami, które są najczęściej utożsamiane z tym słowem, jest także wiele innych, które zasługują na uwagę. Warto wspomnieć o mapach zestawionych z ciekawymi typograficznymi motywami, a także z roślinnością, czy też minimalizmem, kolonializmem, futuryzmem itp. Co ciekawe, nie brakuje także fototapet przedstawiających mapy ze światów fantasy, które są tak bardzo uwielbiane przez wiele osób. Na pewno każda osoba znajdzie jakąś fototapetę z mapą dla siebie.

Jakie są popularne fototapetowe mapy?

Chociaż propozycji map jest bardzo wiele, a zawsze można wgrać własną grafikę przedstawiającą dowolną mapę, która znajdzie się na fototapecie na Twojej ścianie, to wciąż kilka wybranych kategorii jest chętniej stosowanych w aranżacji wnętrz. Warto przyjrzeć się tym najbardziej popularnym, które mogą być inspiracją do zaaranżowania własnego pokoju, pomieszczenia, przestrzeni itp. Na szczęście fototapetowych map jest tak wiele, że bez problemu uda się jakąś dopasować do każdego stylu wnętrzarskiego. Jednak o czym szczególnie warto wspomnieć?

  • Mapa dla dzieci – bez wątpienia mapy dla dzieci są jednym z najobszerniejszych wzorów tego rodzaju fototapet. Zarówno te ze światów fantastycznych, jak i mapy skarbów, czy też w ciekawy sposób przedstawione mapy regionów, państw, kontynentów, świata. Dziecięca ciekawość nie zna granic, a dzięki mapie w postaci fototapety, będzie ona podsycana każdego dnia.
  • Mapy fantasy – literatura oraz filmografia fantasy posiada na całym świecie całe rzesze fanów. Stąd też często wybieranymi mapami na potrzeby fototapety są te, przedstawiające rozległe ziemie fantastycznych światów przeróżnych autorów. Warto przy tym pamiętać, że nie są to tylko mapy przeznaczone dla dzieci, a mapy fantasy mogą sprawdzić się w wielu innych pomieszczeniach. Taka fototapeta na pewno pomoże przenieść odwiedzających do innego świata.
  • Mapy kolonialne – często wybierane są także mapy współczesne, jednak stylizowane na “stare”. Nieco żółto-brązowy odcień ma imitować pochodzenie mapy z późnych lat, a same kontury kontynentów i innych lądów, często nie są aż tak dokładne jak te, które znamy z obecnych atlasów. Tego rodzaju fototapety sprawdzają się świetnie w stylizacjach aranżacyjnych związanych z kolonializmem, epoką wiktoriańską itp.

Warto także pamiętać o tym, że wiele fototapet może przedstawiać także mapy konkretnych miast. Tego typu rozwiązanie może okazać się prawdziwym strzałem w dziesiątkę w połączeniu z industrialnym charakterem mieszkania, a także urządzonym w duchu nowoczesności. To na jaką mapę się zdecydujesz zależy tylko od Ciebie, a na pewno warto się im przyjrzeć, bo nie są to tylko mapy polityczne, które znajdują się w każdym atlasie.

Fototapety – mapa świata do wszystkich pomieszczeń

Obecnie niemal każdą kategorię fototapet, można dopasować do określonego stylu aranżacji wnętrz. Bez względu na to, czy decydujemy się na niewielki remont, czy też szuka się sposobu na aranżację całkiem nowej przestrzeni – fototapety są bez wątpienia ciekawym rozwiązaniem, które nie jest nudne. Tak też jest w przypadku map świata, które można dopasować do każdego pomieszczenia, a także do wszelkiego rodzaju stylizacji. Wszystko z uwagi na fakt, że jest ich naprawdę wiele różnych wzorów, które wykorzystują różne rozwiązania oraz kolorystykę.

Tak więc mapa świata utrzymana w czerni i bieli, pozwoli dopasować się do minimalistycznej stylizacji mieszkania, a także nowoczesnej lub industrialnej. Warto także przyjrzeć się mapom świata na potrzeby stylu vintage lub retro, które w ostatnim czasie bez wątpienia są trendem wnętrzarskim. Co więcej, nie brakuje także fototapet map świata, które wykorzystują efekt 3D. To świetny pomysł na utworzenie nieoczywistej optycznej głębi, szczególnie w niewielkich pomieszczeniach. To tylko pokazuje, jak szeroki jest wachlarz możliwości i z jaką łatwością możesz dopasować fototapetę z mapą świata do swojego mieszkania lub biura.