Kwiaty

Kwiaty mają to do siebie, że z reguły są delikatnie, w zależności od gatunku mają piękne zapachy, różnią się charakterystycznymi kolorami itp. Jednak to, co je wszystkie ze sobą łączy to fakt, że są po prostu piękne. Bez względu na gatunek, przedstawione w odpowiedniej formie mogą wspaniale pełnić funkcję dekoracyjną w absolutnie każdej aranżacji. Jednak przez fakt, że są to organizmy żywe, to podobnie jak każdy inny – nie są wieczne. Z tego względu od dawna są one tematem wielu dzieł sztuki, aby uwiecznić ich piękno. Jeśli chcesz je wykorzystać we własnym mieszkaniu, to przyjrzyj się obrazom z kwiatami i udekoruj swoje wnętrza ich naturalnym i wiecznym pięknem.

Wyświetlanie 1–54 z 540 wyników

Wyświetlanie 1–54 z 540 wyników

Obrazy z kwiatami to przeróżne grafiki, które idealnie pasują do obrazów na płótnie i aranżacji wnętrz w ogóle. Od dawna ich uwiecznienia w tej formie podejmowali się nawet najwięksi mistrzowie malarstwa, którzy zyskali także sławę dzięki malowaniu martwej natury w tej lub innej formie. Pierwszym, a jednocześnie bardzo wyrazistym przykładem z brzegu, mogą być chociażby “Słoneczniki” Vincenta van Gogha. Oczywiście to tylko przykład, jednak obrazujący to, jak popularne są kwiaty na obrazach różnego rodzaju, a jeśli masz swój ulubiony gatunek tych pięknych roślin – koniecznie zdecyduj się na obrazy z kwiatami, a na pewno nie będzie towarzyszyło Ci uczucie zawodu.

Obrazy z kwiatami – ręcznie malowane, czy jakościowe zdjęcie?

Zbiór grafik w obrazach z kwiatami jest wyjątkowo bogaty, nie tylko w różnego rodzaju gatunki przedstawianych roślin, ale także z uwagi na możliwości przekazania ich w różnej formie. Zatem dostępny jest olbrzymi wybór, w którym najpierw można zdecydować o tym, jakiego rodzaju kwiat chcemy mieć na obrazie w naszym domu, a następnie wybrać, czy będzie to obraz imitujący ręczne malowidło, czy też wysokiej jakości zdjęcie. 

Na tym jednak nie koniec, w niektórych przypadkach można zdecydować się także na coraz popularniejsze – obrazy częściowe. Można wybrać składające się np. z trzech części (tryptyk) lub pięciu (pentaptyk). Te ostatnie warto wybrać o odpowiednio dużym rozmiarze, a wtedy świetnie sprawdzają się obrazy z kwiatami w formie głównej dekoracji w aranżacji np. salonu itp.

Na jaki kwiat na obrazie się zdecydować?

Tutaj najlepiej zdać się na swoje odczucia i upodobania. Na pewno znajdzie się taki gatunek kwiatów, który szczególnie przypadnie nam do gustu, nawet jeśli dotychczas nie mieliśmy określonych upodobań w tym zakresie. Oczywiście w zależności od sytuacji, warto także uważnie prześledzić miejsce, gdzie ma się znaleźć obraz z kwiatami, ponieważ w mniej lub bardziej oczywisty sposób będzie można dopasować dany obraz do danego stylu w aranżacji wnętrz. 

Ważna jest m.in. kolorystyka, a co za tym idzie w przypadku kwiatów – także ich gatunek. Każdy z nich zachwyca nieco innymi barwami, które zachwycają ludzi na całym świecie. Przepiękny fiolet lawendy? Czerwoność maków lub róż? Delikatność i biel dmuchawców? Żółć słoneczników? Czy może piękne kolory tulipanów rodem z Holandii? Możliwości jest naprawdę wiele, jednak bez wątpienia jest to sposób, na przepiękną dekorację do swojego mieszkania, która będzie Cię zachwycać przez wiele lat.