Do biura

Bez względu na to, w jakiej branży pracujesz, warto odpowiednio zadbać o przestrzeń służbową, czy też roboczą itp. Wszystko z uwagi na fakt, że samo przebywanie w estetycznie wyglądającym miejscu, odpowiednio zaaranżowanym, które nie wprowadza w zakłopotanie i jest po prostu odpowiednio dopasowana do branży – to wszystko ma wpływ nie tylko na bardzo ważną produktywność, ale ogólne samopoczucie Twoje oraz Twoich współpracowników. Warto zatem odpowiednio zaplanować przestrzeń biurową, aby nieumyślnie nie wprowadzać żadnych ograniczeń.

Wyświetlanie 1–54 z 134 wyników

Wyświetlanie 1–54 z 134 wyników

Coraz więcej się o tym mówi i w wielu firmach coraz częściej można się spotkać z faktycznie odpowiednio zagospodarowaną przestrzenią. Jak o to zadbać we własnym biurze? Co ciekawe, może się to okazać bardzo łatwe. Czasami jedyne czego brakuje w pomieszczeniu biurowym to tapeta na ścianę, która może całkowicie odmienić dotychczasowy wygląd niewielkim kosztem. W naszym sklepie zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego właśnie przygotowaliśmy zbiór wzorów tapet, które świetnie sprawdzą się w biurze, gabinecie i wszelkich innych przestrzeniach biurowych.

Dlaczego warto wykorzystać tapetę ścienną w biurze?

Wiele osób zastanawia się, jaki jest sens tapetowania ściany w biurze. Czy nie lepiej wykorzystać inne elementy aranżacji wnętrz i czy nie będzie to po prostu bardziej opłacalne, a także prostsze w wykonaniu. Rzeczywiście, kupienie zdjęcia, czy też wydrukowanie, oprawienie w ramkę i zawieszenie na ścianie lub postawienie na półce jest prostsze, niż założenie tapety ściennej – jednak efekt nie będzie porównywalny. Przede wszystkim, tapeta obejmie zdecydowanie większy obszar ściany, nawet jeśli nie będzie nałożona na całość.

Efekt jaki da taka tapeta jest zatem również lepiej zauważalny, bez względu na to czy ma ona optycznie powiększyć daną przestrzeń, czy też ją zmniejszyć, wprowadzić jakąś zmianę w danym pokoju itp. Tapeta z uwagi na swoją wielkość będzie zatem silniej oddziaływała także na osoby przebywające w danym pomieszczeniu. Nie będzie niezauważalna, a to sprawi, że na pewno zmieni się postrzeganie danego pomieszczenia. Co więcej, jeśli została odpowiednio dobrana, a wcześniej biuro nie było urządzone zgodnie z wszelkimi różnymi zasadami aranżacji wnętrz – może poprawić samopoczucie Twoje i współpracowników, a co za tym idzie, wzrośnie także produktywność zespołu, co jest szczególnie pożądane w każdej branży.

Jakie są popularne tapety do biura?

Szukając odpowiedniej tapety do własnego biura, na pewno zastanawiasz się nad tym, jakiego rodzaju rozwiązania są ostatnio w modzie. Oczywiście część rozwiązań jest uniwersalnych, jednak należy pamiętać o tym, że w biurze warto postawić na wystrój związany branżą, w której firma działa. Można posłużyć się najprostszym przykładem i powiedzieć, że np. firma działająca w branży spożywczej, może zdecydować się na tapetę związaną z artykułami społecznymi, w przypadku firmy marketingowej gdzie ważna jest kreatywność, można zdecydować się na tapetę z motywem abstrakcyjnym itp. 

Mimo wszystko zawsze warto poznać, kilka popularnych rozwiązań, które mogą okazać się niezwykle inspirujące. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać np. tapetę 3D z abstrakcją, która będzie pasowała do branży, a także optycznie powiększy niewielkie biuro. Zatem, jakie rozwiązania tapetowe są w ostatnim czasie popularne w przypadku przestrzeni biurowych?

  • Tapety 3D – wspomniany wcześniej efekt trójwymiaru na tapecie, pozwala uzyskać głębie danego pomieszczenia, a to powoduje, że jest on szczególnie pożądany w małych biurach. Jednak warto pamiętać o tym, że tapety 3D do biura mogą przedstawiać bardzo różne tematy, motywy i wzory, a co za tym idzie, można je wykorzystać w dosłownie każdej branży, na potrzeby wszystkich biur, recepcji, gabinetów, poczekalni itp. Warto się im przyjrzeć, a na pewno nie zawiodą. 
  • Tapety skandynawskie – swoją popularność zawdzięczają m.in. samej popularność tego stylu w aranżacji wnętrz, a także ogromnych firm meblarskich, które pochodzą właśnie ze Skandynawii. Jednak oddać trzeba to, że faktycznie tapety i wszelkiego rodzaju elementy dekoracyjne w tym stylu robią wrażenie i wiele osób je pokochała także z uwagi na bliskość z naturą, minimalizm itp. Być może sam w swojej przestrzeni biurowej posiadasz styl skandynawski? Jeśli tak to tapeta skandynawska może być jedyną rzeczą, jaką jeszcze potrzebuje Twoje biuro.
  • Abstrakcja – motywy abstrakcyjne na ścianach są coraz bardziej popularne, m.in. z uwagi na fakt, że biura są aranżowane w duchu industrialnym, nowoczesnym itp. To właśnie w tych stylach aranżacji wnętrz abstrakcja czuje się najlepiej, a co za tym idzie, jest ona coraz popularniejszym wyborem w przypadku dekoracji ściennych. Co więcej, abstrakcyjnych tapet na ścianę jest po prostu bardzo dużo, a dzięki temu bez wątpienia jest szansa, że znajdziesz także idealną dekorację do własnego biura.

O czym warto pamiętać wybierając tapetę do biura?

Przede wszystkim warto przypomnieć o tym, aby wziąć pod uwagę branżę, w której firma działa. Powinna ona w jakimś stopniu nawiązywać do działalności, aby po prostu była dobrze odbierana. Co więcej, warto zadbać w miarę możliwości także o to, aby tapeta na ścianę w biurze była spójna z identyfikacją wizualną firmy, a nawet z komunikacją marketingową. 

W zależności od sytuacji, można wykorzystać na potrzeby tapet ściennych np. te same kolory co w logo firmy lub stronie internetowej lub w inny sposób nawiązać do identyfikacji wizualnej. Będzie to nie tylko podkreślało miejsce firmy w branży, ale będzie po prostu jeszcze lepiej odbierane przez osoby przebywające w biurze, bez względu na to, czy będą to pracownicy, czy też konsumenci, interesanci itp.