Tapety

W naszym sklepie udostępniamy szeroki wybór różnego rodzaju tapet ściennych, które na pewno urozmaicą wnętrza wszystkich domów, w których się znajdą. Aby uprościć przeszukiwanie ogromnej ilości wzorów, uporządkowaliśmy tapety na ścianę w naszym sklepie pod kątem ich przeznaczenia do pomieszczeń, a także tematów, jakie przedstawiają poszczególne wzory. Dzięki temu znalezienie wymarzonej tapety na ścianę zajmie dosłownie chwilę! Rozejrzyj się w naszej galerii i wybierz najlepszy wzór tapety ściennej do swojego mieszkania, aby cieszyć się zupełnie nowym, wymarzonym wystrojem swojego domu!

Wyświetlanie 1–54 z 4428 wyników

Wyświetlanie 1–54 z 4428 wyników

Tapety ścienne są dość uniwersalną dekoracją ścienną, która jednocześnie może się poszczycić swoistą elastycznością. Wszystko z uwagi na fakt, że ich wykorzystanie nie musi oznaczać pokrycia całej ściany. Warto eksperymentować z wykorzystaniem tapet na ścianę, aby uzyskać najlepsze efekty. Aranżacje w których np. połowa ściany jest zasłonięta dużych rozmiarów zagłówkiem łóżka, a reszta ściany pokryta ciekawą tapetą, mogą być szczególnie ciekawymi i przytulnymi. To tylko jeden z przykładów tego, jak w nieoczywisty sposób można wykorzystać tapety ścienne we własnym mieszkaniu, a możliwości jest zdecydowanie więcej!

Możliwości wykorzystania tapet ściennych w aranżacji wnętrz

W różnego rodzaju trendach wnętrzarskich coraz powszechniejszą praktyką jest wykorzystanie tapet ściennych w nieoczywisty sposób. Niegdyś pokrywały one wszystkie ściany w danym pomieszczeniu, a przez to wnętrza wydawały się monotonne i same tapety mogą nam się przez to dość źle kojarzyć. Jednak wystarczy lekko puścić wodzę fantazji, a na pewno uda się znaleźć dla nich dużo praktyczniejsze i estetyczne zastosowanie w aranżacji wnętrz, które absolutnie nie będzie monotonne. Opisany powyżej przykład to tylko wierzchołek góry lodowej. Odpowiednio wykorzystana tapeta może pełnić nawet w ciekawy sposób formę obrazu w danym pomieszczeniu.

Wszystko zależy od konkretnego tapetowego wzoru oraz tego na jak wielkiej powierzchni ściany chcemy go wykorzystać. Wystarczy wspomnieć o tym, jak często w ostatnim czasie tapety ścienne są wykorzystywane m.in. do rozgraniczenia poszczególnych stref w mieszkaniu, szczególnie w dużych, otwartych wnętrzach. Ciekawym pomysłem jest też pokrycie tapetą małej części ściany, która pozostała pusta po tym jak zamontowano meble kuchenne zawieszone oraz postawione na podłodze. W takich sytuacjach świetnie sprawdzi się m.in. tapeta przedstawiające owoce itp. 

Tapety na ścianę do wszystkich pomieszczeń w Twoim domu

Tapety ścienne to ciekawy pomysł na dekorację ścienną we wszystkich pomieszczeniach w Twoim domu. Określone wnętrza posiadają nieco inne potrzeby, które warto podkreślić m.in. dzięki wykorzystaniu tapet na ścianę. Oczywiście są pewne przykłady tego, jak tapety ścienne mogą wspierać określone funkcje pomieszczeń i pozytywnie wpływać na nasze samopoczucie oraz pokłady energii w ciągu dnia i w nocy. Jak to wszystko możliwe?

Salon jako pomieszczenie o charakterze wizytowym oraz miejsce, w którym spędza się wolny czas w ciągu dnia, powinien być odpowiednio zaaranżowany. Dekoracje w nim i ściany nie powinny wprawiać w nas w senny nastrój, a mogą być nieco bardziej odważne i krzykliwe. To także dobre pomieszczenie do tego, aby podkreślić swój charakter lub przedstawiać modne i stylowe dekoracje. Natomiast w sypialni już można nie tylko postawić na bardziej stonowane dekoracje, ale także bardziej intymne, jako dość prywatne pomieszczenie. 

Oczywiście to tylko przykłady, ponieważ każdy dom jest inny i ma inne potrzeby. Bez względu jednak na to, tapety ścienne mogą wnieść wiele dobrego do każdego wnętrza, wystarczy tylko odpowiednio je dopasować. Na szczęście różnego rodzaju wzorów tapet jest na tyle dużo, że na pewno znajdzie się odpowiedni na potrzeby każdego mieszkania!