Fototapety do poczekalni / recepcji

Fototapety w przestrzeniach publicznych, czy też służbowych, przeznaczonych dla klientów firmy są ważnym jej elementem. To swego rodzaju wizytówka przedsiębiorstwa, ważny punkt styku marki z konsumentami. Z tego tytułu warto zadbać o to, aby wszelkiego rodzaju poczekalnie i recepcje wyglądały w odpowiedni sposób. Ciekawym pomysłem do aranżacji tego typu przestrzeni są także fototapety, które tak naprawdę mają bardzo wiele do zaoferowania stosunkowo niewielkim nakładem finansowym.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 37

Wyświetlanie wszystkich wyników: 37

Przestrzeń publiczna firmy, przeznaczona dla interesantów, w której fizycznie spotykają się z marką powinna być przede wszystkim czysta, czytelna, przejrzysta i powinna korespondować z identyfikacją wizualną firmy. W ten sposób, aby konsument wchodząc do danego pomieszczenia, od razu wiedział z kim ma do czynienia i przede wszystkim… Czy trafił tam, gdzie chciał trafić. Odpowiednio wybrana fototapeta jest idealnym sposobem na to, aby to wszystko zapewnić i przede wszystkim zrobić dobre wrażenie.

Jakiego rodzaju fototapety wybrać do poczekalni i recepcji?

Fototapety w poczekalniach, recepcjach i tego rodzaju innych pomieszczeniach, nie muszą być szablonowe. Jednak warto wybrać takie, które będą pomagały odwiedzającym bez trudu przypisać z reguły nowe otoczenie do konkretnej marki, do której właśnie przyszli. Istnieje wiele sposobów na to, aby ten efekt uzyskać, dlatego warto się temu dokładniej przyjrzeć. Można w tym celu wskazać kilka konkretnych i popularnych rozwiązań, które wykorzystuje wiele firm. Jakiego rodzaju będą to stylizacje?

  • Branżowe – takie które korespondują z konkretną branżą. Dla przykładu, firma działająca w branży spożywczej lub gastronomicznej, może postawić na motywy przedstawiające jedzenie oraz napoje, a szczególnie własne produkty. Jest to znany i bezpieczny zabieg, który pozwala zachować spójność aranżacji z identyfikacją wizualną firmy itp.
  • Natura, lasy, góry itp. – wszelkiego rodzaju fototapety przedstawiające naturę, krajobrazy leśne, górskie, czy też polne to bardzo rozsądny i bezpieczny wybór. Są to neutralne obrazy, które zdecydowana większość osób po prostu miło kojarzy. Warto jednak mieć na uwadzę także własną branżę, ponieważ nie należy zbytnio popadać w przeciwieństwa, które mogłyby wywrzeć negatywne na odwiedzających.
  • Neutralne i klasyczne motywy – takie które nadadzą profesjonalizmu wnętrzu i będą po prostu neutralne względem branży. Takie zadanie będą mogły spełniać klasyczne wzory np. geometryczne, które nie będą bezpośrednio kojarzyć się z żadną z branż. Pomogą utrzymać estetykę wnętrza, a także nadać mu po prostu ładnego i reprezentatywnego wyglądu.

To jakiego rodzaju fototapeta zostanie wykorzystana w poczekalni lub recepcji firmy, powinno także być dopasowane do całości jej aranżacji. Ważna jest odpowiednia harmonia pomiędzy konkretnymi elementami wystroju, nawet jeśli firma nie działa w branży wnętrzarskiej. Należy zadbać o to, aby aranżacja nie przytłaczała klienta, a także nadawała odpowiedni charakter pomieszczeniu.

To powoduje, że wybierając fototapetę do recepcji lub poczekalni, należy kierować się tymi samymi przesłankami, co w przypadku wszelkich innych pomieszczeń. Jednak pamiętając, że jest to przestrzeń firmowa i powinna spełniać także określone cele. Gdyby proponowane w naszym sklepie kompozycje nie były zadowalające, zawsze można zamówić fototapetę z własnego zdjęcia/grafiki. W ten sposób na pewno uda się znaleźć idealną fototapetę do poczekalni lub recepcji Twojej firmy.

Dlaczego warto wykorzystać fototapetę w recepcji i poczekalni?

Fototapeta w recepcji i poczekalni może spełniać wiele ciekawych funkcji, które nie mogą być zagwarantowane przez wszelkiego rodzaju inne elementy wykorzystywane w aranżowaniu wnętrz. Przede wszystkim pozwolą w ciekawy sposób operować głębią pomieszczenia poprzez np. iluzje optyczne za pomocą fototapet 3D. W mniejszych recepcjach i poczekalniach pozwolą je powiększyć, natomiast w dużo większych przestrzeniach zapobiegną powstaniu poczucia przytłoczenia przez otwartą przestrzeń.

Odpowiednio zaplanowana kompozycja aranżacyjna z wykorzystaniem fototapet pozwala w bardzo ciekawy sposób stworzyć jedną całość, która będzie harmonijnie ze sobą współpracować. Dzięki temu osoby przychodzące do pomieszczenia będą odczuwały spokój i nic nie będzie zaburzało ich myśli, dzięki czemu szybko załatwią sprawy z jakimi przychodzą do tego typu miejsc. Jest to także ważne z punktu wizerunkowego, który będzie działał korzystnie względem firmy. W takim razie, naprawdę warto rozważyć ich wykorzystanie we własnej przestrzeni służbowej.