Do pokoju dziecka

Dzieci to najmniejsi lokatorzy w naszych mieszkaniach i domach, jednak nie oznacza to, że nie chcą mieć określonego stylu, dekoracji, czy też innego rodzaju ozdób w swoich pokojach. W zależności od wieku dziecka jego wybory będą oczywiście inne, jednak jeśli to możliwe, warto zadbać o wystrój pokoju dziecięcego w zgodzie z upodobaniami młodego rezydenta. Warto przy tym zaznaczyć, że tapety do pokoju dziecka to prawdopodobnie najbardziej kolorowy zbiór tapetowych wzorów, w którym można znaleźć dosłownie wszystko. Nie oznacza to jednak, że nie uda się znaleźć nic konkretnego.

Wyświetlanie 1–54 z 315 wyników

Wyświetlanie 1–54 z 315 wyników

Tapety ścienne do pokoju dziecięcego to świetny sposób na urozmaicenie pokoju, który ma wspierać rozwój, stwarzać poczucie bezpieczeństwa, a jednocześnie zachęcać dzieci do zabawy i sprawiać, że będą chciały spędzać w swoim pokoju wolny czas. Można powiedzieć, że tak wiele, za tak niewiele. Jednak najważniejszy wydaje się być fakt, że obecne wzory tapet dziecięcych są naprawdę różnorodne i mogą przedstawiać dosłownie dowolny motyw, temat na przeróżne sposoby. To powoduje, że na pewno uda Ci się znaleźć coś idealnego dla swojego dziecka. Już teraz przyjrzyj się propozycjom, jakie przygotowaliśmy dla Ciebie poniżej.

Dlaczego warto wybrać tapetę na ścianę do pokoju dziecięcego?

Tapet do pokoju dziecięcego jest naprawdę wiele, a każda z nich posiada nieco inne cechy, które w określonych przypadkach mogą się świetnie sprawdzać. Tapety dla dzieci spełniają różne funkcje, których zwykłe farby mogą po prostu im pozazdrościć. Co więcej, tapeta może zakryć całą powierzchnię ściany, a jej rozmiar potrafi zrobić wrażenie nawet na dorosłych, a zatem tym bardziej na dzieciach. Natomiast zwykłe obrazki, czy też zdjęcia, nie będą mogły zagwarantować tego samego co tapeta dziecięca, czyli tzw. efektu wow.

Różnorodność wzorów tapetowych sprawia, że bez problemu wybierzesz idealną tapetę na ścianę, zarówno do pokoju chłopca, jak i dziewczynki. Bez względu czy szukasz klasycznych tapet, które przedstawiają kropki, gwiazdy, linie, tworzą ciekawe wzory, czy też bardziej konkretne z postaciami z bajek, samochodami, kolejkami, statkami, samolotami, czy też jednorożcami, misiami, księżniczkami – to wszystko znajdziesz na tapetach do pokoju dziecięcego. Jednak jeśli jednak planujesz ponadczasową aranżację pokoju dla swojego jeszcze malutkiego dziecka, warto wybrać odpowiednie wzory, które za kilka lat nie będą się wydawały mu “dziecięce”.

Jakie są popularne tapety dziecięce na ścianę?

Warto przyjrzeć się tym tapetom dziecięcym, które w ostatnim czasie są szczególnie popularne. Wśród nich jest ogromna liczba różnych wzorów, a część z nich już są ponadczasowe, inne natomiast mają zadatki na to, aby się takimi stać. Bez względu na to czy chcesz urządzić pokój dla chłopca, czy też dla dziewczynki, tych kilka przykładów popularnych tapet dziecięcych, może okazać się niezwykle inspirujących. Zatem jakiego rodzaju tapetowe wzory są ostatnio popularne w przypadku pokojów dziecięcych?

  • Tapety dziecięce z bajkowymi motywami – dzieci uwielbiają bajki, co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Nic zatem dziwnego, że w przypadku dekorowania ścian pokojów dziecięcych, to właśnie tapety z motywami bajkowymi są jednymi z najpopularniejszych. Można tutaj znaleźć ciekawe postacie z bajek, krajobrazy, pejzaże, charakterystyczne przedmioty, zwierzęta ze światów fantasy i wiele, wiele więcej. Wystarczy przyjrzeć się tego rodzaju tapetom, a na pewno coś zaintryguje.
  • Dziecięce tapety z motywem roślinnym – przyroda jest fascynująca, a wiele dzieci ją uwielbia. Aby podsycić ich ciekawość świata oraz natury, można wybrać tapetę dziecięcą, która będzie przedstawiała różnego rodzaju rośliny, malownicze wręcz bajkowe miejsca, mapy świata przedstawione w ciekawy i nieoczywisty sposób itp. Możliwości jest naprawdę wiele, a świetnie sprawdzą się w pokojach małych poszukiwaczy przygód.
  • Tapety 3D dla dzieci – wszyscy bez względu na wiek, uwielbiają różnego rodzaju efekty. Natomiast odpowiednio zastosowana perspektywa, świetnie stwarza efekt głębi danej przestrzeni, co szczególnie może być przydatne w małym pokoju dla dziecka, aby optycznie go powiększyć. Tapety 3D są w ostatnich czasach szczególnie popularne bez względu na to, do jakiego pokoju potrzebuje się tych wyjątkowych dekoracji ściennych.

Tapeta dziecięca świetnie sprawdzi się zarówno do pokoju chłopca jak i dziewczynki

Bez względu na to, czy szukasz wzoru tapetowego do pokoju chłopca, czy też dziewczynki, warto postawić na wybór odpowiedniej tapety na ścianę. Tym niewielkim zabiegiem dekoracyjnym, możesz całkowicie odmienić wygląd dowolnego pokoju, nawet jeśli nie decydujesz się na zmianę mebli i innych dodatków z zakresu aranżacji wnętrz itp. Tapeta dziecięca ma naprawdę wiele do zaoferowania, a wszystko za niewygórowaną cenę. 

Co więcej, tapety względem swojej konkurencji, zarówno pod kątem ceny jak i możliwości jakie oferują, wypadają niezwykle korzystnie. To także jeden z powodów tego, że stają się one znów coraz bardziej popularne i można nawet uznać, że przeżywają swoją “drugą młodość”. Być może to także z tego powodu trafiłeś na stronę naszego sklepu? Nie zmarnuj tego, przyjrzyj się tapetom dziecięcym z dostępnej u nas galerii, a być może znajdziesz także inspirację do aranżacji innych pomieszczeń w swoim mieszkaniu? Przyjrzyj się im już teraz i z wykorzystaniem tapet dziecięcych już teraz urządź pokój dla swojego syna lub córki.