Fototapety do kuchni

Kuchnia to szczególne miejsce, które potrzebuje szczególnego traktowania. Powstające w niej jedzenie w dużej mierze odpowiada za nasze zdrowie, a tym samym na samopoczucie, kondycję i wiele, wiele więcej. Warto zatem zadbać o to, aby była odpowiednio zaaranżowana, nawet jeśli jest ona w formie aneksu kuchennego, nic nie stoi na przeszkodzie, aby uczynić z niej pełnoprawną kuchnie. Z pomocą fototapet jest to jak najbardziej możliwe, a co więcej proste. Sęk tkwi w tym, aby odpowiednio dopasować fototapetę do całej kuchni i jej stylizacji, czy też ogólnego wystroju mieszkania. 

Wyświetlanie wszystkich wyników: 38

Wyświetlanie wszystkich wyników: 38

Gdy uda się to uzyskać, efekt będzie oszałamiający, jedzenie jeszcze smaczniejsze, a komfort psychiczny wyższy – z uwagi na prawidłowe rozdzielenie poszczególnych części mieszkania. Możliwości wzorów fototapet do kuchni jest naprawdę bardzo wiele i nie wszystkie z nich będą oznaczały motyw jedzenia i napojów. Można zdecydować się na krajobrazy, geometrię, czy też innego rodzaju motywy. Dowolność jest ogromna, a jedyne czego potrzeba to szczypta wyczucia.

Czy fototapeta do kuchni to dobry pomysł zamiast płytek?

Wiele osób utożsamia kuchnie z kafelkami, płytkami itp. Z jednej strony słusznie, nadają one ładny wygląd, a ponadto można umożliwiają stosunkowo proste czyszczenie itp. Natomiast w przypadku fototapet do kuchni, wiele osób zastanawia się, czy jest w tym jakikolwiek sens? W końcu w kuchni jest ona narażona na liczne zabrudzenia, a w dodatku w zdecydowanej większości są one trudne do wyczyszczenia. Tłuszcz, sosy, woda, zupy, to wszystko często w niewielkich ilościach znajduje się na ścianie w kuchni w wyniku gotowania. Czy jest zatem sens zakładać na tego typu przestrzeni fototapetę?

Jak najbardziej. Wszystko z uwagi na obecne możliwości technologiczne, które zapewniają odpowiednią trwałość fototapecie w kuchni, a także umożliwiają jej łatwe wyczyszczenie. Fototapeta winylowa oparta na flizelinie może być dodatkowo pokryta specjalną powłoką wykonaną z matowego laminatu. Dzięki temu fototapeta w kuchni zachowa swoje właściwości na długie lata, a jej wyczyszczenie będzie niezwykle proste, bez ryzyka zniszczenia wybranej grafiki itp. To właśnie za pomocą tego rodzaju materiału, zastosowanie fototapet w kuchni jest możliwe i nie musi oznaczać szybkiej zmiany wzoru.

Popularne wzory fototapet do kuchni

Zawsze aranżując własne przestrzenie, warto rzucić okiem na obecne trendy, aby poszukać inspiracji, czy też po prostu wykorzystać najbardziej popularne wzory także we własnym wnętrzu. Tak też jest w przypadku kuchni, dlatego warto przyjrzeć się kilku najbardziej popularnym motywom, tematom, czy też stylom fototapet, które szczególnie w ostatnim czasie przypadły do gustu. Jakiego rodzaju będą to fototapetowe wzory?

  • Motywy jedzenia oraz picia – tutaj nie ma zaskoczenia i jest to naturalna część składowa każdej kuchni. Wszelkiego rodzaju fototapety przedstawiające owoce, przyprawy, warzywa, potrawy, różnego rodzaju napoje, to wszystko będzie odpowiednim wyborem do każdej kuchni. Tego rodzaju wzorów jest ogromna liczba, dlatego nie powinno być problemu z dopasowaniem do innych elementów aranżacji.
  • Motywy śródziemnomorskie – jak i cała kuchnia śródziemnomorska, zdecydowanie przypadła do gustu ogromnej liczbie osób. Nic zatem dziwnego, że coraz częściej można się spotkać także z tego rodzaju tematyką na fototapetach. Motywy hiszpańskie, włoskie, greckie to tylko jedne z najczęściej spotykanych, które mogą naprawdę zrobić piorunujące wrażenie.
  • Natura, krajobrazy, pejzaże – szczególnie te, które są związane z jedzeniem, jednak nie brakuje także nieco odmiennych stylizacji. Wszelkiego rodzaju “wiązanki” kwiatowe, ulubione krajobrazy, czy też subtelne zboża, to wszystko może podkreślić charakter Twojej kuchennej stylizacji. Oczywiście warto przy tym zadbać o harmonię z innymi elementami, a także w przypadku kuchni – miejsce gdzie będzie zastosowana fototapeta.

Warto także pamiętać o bardziej “klasycznych” stylizacjach, takich jak cegły, czy też motywy z przeszłości z lat 60,70, czy też 80. Wszystko zależy tylko i wyłącznie od wyobraźni i chęci zastosowania nieoczywistego rozwiązania, jakim są fototapety do kuchni. Warto jednak pamiętać o tym, że absolutną koniecznością będzie wybranie odpowiedniego materiału pokrytego laminatem. 

Bez niego fototapeta zbyt szybko się zniszczy. Na szczęście w naszym sklepie udostępniamy do wyboru m.in. właśnie ten materiał z warstwą ochronną, zatem nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamówić fototapetę do własnej kuchni. Wystarczy tylko wymyślić dla niej miejsce i wybrać odpowiedni wzór lub jakieś zdjęcie z własnej galerii.

Fototapety do kuchni to świetny pomysł na nietuzinkową stylizację, nawet w przypadku aneksów kuchennych

Fototapety to na tyle elastyczny element aranżacji wnętrz, że obecnie nie ma żadnych przeciwwskazań do tego, aby wykorzystać je w każdym pomieszczeniu. Obecna technologia umożliwia ogromną liczbę wariantów, które tylko czekają na wykorzystanie w Twojej kuchni. W przypadku fototapet masz do dyspozycji wielomilionową galerię grafik, a także możesz zdecydować się na wydruk własnego zdjęcia. 

Co więcej, możesz skorzystać z kilku gotowych rozmiarów fototapet lub także wskazać własne wymiary. W naszym sklepie jest także duży wybór różnego rodzaju materiałów, które lepiej sprawdzą się np. w kuchni, dzięki warstwie ochronnej z laminatu. To wszystko powoduje, że możesz dowolnie spersonalizować swoją fototapetę, która idealnie wpasuje się w Twoją kuchenną aranżację i będzie świetnym pomysłem na zwieńczenie każdej stylistyki.