Jedzenie

Szeroko rozumiane kulinaria, gotowanie, przyprawianie potraw, tworzenie… Sztuka. Jedzenie też może być sztuką. Zdaniem wielu osób jedynym warunkiem, aby się tak stało, jest to, kto przyrządza daną potrawę. Jeśli jest to kucharz, którego można nazwać artystą w swoim fachu, w takim wypadku jego potrawa jest sztuką. Jednak warto pamiętać o tym i wiedzieć, że każdy jest małym artystą w swojej kuchni. Widać, że od jedzenia do malarstwa jeden krok, a ponadto szeroko rozumiane jedzenie od lat jest wykorzystywane także na potrzeby malarstwa. Z tego też względu warto rozważyć tę formę sztuki na potrzeby aranżacji własnego mieszkania. Spójrzcie, jak wspaniale mogą się prezentować obrazy z jedzeniem, napojami itp.

Wyświetlanie 1–54 z 464 wyników

Wyświetlanie 1–54 z 464 wyników

Obrazy przedstawiające jedzenie to “obrazek” znany nie od dziś. Wystarczy powiedzieć, że martwa natura jest jednym z najbardziej popularnych motywów i nurtów malarstwa, który przewija się przez wszystkie epoki w mniej lub bardziej wyrazisty sposób. Zatem robienie zdjęć posiłkom nie jest wcale wynalazkiem naszych czasów, czy też mediów społecznościowych, a najwięksi artyści malarstwa na przestrzeni wieków poświęcali swój czas na uwiecznienie jedzenia na płótnie. Obecnie możemy czerpać z ich dorobku pełnymi garściami i nic nie stoi na przeszkodzie, aby martwa natura przyozdobiła także Twoje mieszkanie za pomocą ciekawych obrazów z jedzeniem.

To gdzie przebywamy też ma znaczenie – czyli jak obrazy z jedzeniem poprawiają apetyt

Nie od dzisiaj znany jest fakt, że nasze samopoczucie jest zależne m.in. od pogody oraz tego gdzie przebywamy. To właśnie z tego względu coraz więcej uwagi poświęcamy na aranżowanie naszych przestrzeni życiowych oraz roboczych. Jest to oczywiście słuszny zabieg, który w szerszym kontekście po prostu poprawia nasze życie i sprawia, że czujemy się lepiej, możemy pracować bardziej produktywnie itp. Natomiast obrazy z jedzeniem mogą wpłynąć na nasz apetyt lub.. gości naszej restauracji, kawiarni, baru itp. Bez względu na to, jakie będzie przeznaczenie tego rodzaju dekoracji ściennych, to obrazy z jedzeniem stanowią ciekawe zwieńczenie wszelkich aranżacji wnętrz, które są związane z gotowaniem, spożywaniem posiłków itp.

Obrazy z jedzeniem idealne do kuchni, jadalni, restauracji, kawiarni i barów

Obrazy z jedzeniem sprawdzą się idealnie wszędzie tam, gdzie jedzenie jest tematem przewodnim. Niektóre z nich można wręcz poczuć! Stąd też tak bardzo popularne są obrazy z jedzeniem w kuchni, czy też jadalni, które sprawiają, że gotowanie jest jeszcze przyjemniejsze, podobnie jak spożywanie przygotowanych potraw. Co więcej, martwa natura to uniwersalny motyw w malarstwie, który z pewnością dopasujesz do każdej aranżacji, każdego wnętrza w Twoim mieszkaniu. Bez względu na to w jakim stylu jest utrzymane dane pomieszczenie, obrazy z jedzeniem są różnorodnym zbiorem grafik, które z pewnością dopasujesz do swojego gustu. Ręcznie malowana? Czarno białe zdjęcie? Czy też fotografia jedzenia w ciekawym zestawieniu z innymi przedmiotami? Możliwości jest naprawdę wiele, a wszystkie z nich wyglądają po prostu apetycznie!