Rośliny - tapety

Rośliny, kwiaty, zboża, drzewa, sukulenty, to tylko skrawek tego, czym przyroda obdarzyła człowieka. Nic zatem dziwnego, że wiele osób po prostu uwielbia szeroko rozumianą roślinność, zachwycając się nią każdego dnia. Chcąc mieć jak najbliższy kontakt z naturą, często posiada się wiele roślin w swoim domu, a nawet dekoracji utrzymanych w motywie roślinności. Natomiast w tym przypadku, nie sposób wspomnieć o tapetach ściennych, które są coraz chętniej stosowane nie tylko w domach, ale także przestrzeniach biurowych, publicznych itp.

Wyświetlanie 1–54 z 242 wyników

Wyświetlanie 1–54 z 242 wyników

Tapety botaniczne, bo o nich właśnie mowa, mają bardzo wiele do zaoferowania. Od wiernie oddających wygląd określonych roślin, po bajkowe kompozycje kwiatów, liści i pnączy, o których istnieniu wiele osób po prostu marzy. Tapety botaniczne w ten sposób mogą spełniać marzenia, a to tylko pokazuje jak wiele różnych wzorów można wśród nich wyróżnić. Chcesz się o tym sam przekonać? Poniżej przygotowaliśmy zestawienie tapet botanicznych, które z pewnością wprowadzą Cię w zachwyt, a być może to właśnie któraś z nich znajdzie się na ścianie w Twoim domu?

Tapety botaniczne – roślinność jak malowana

Wszelkiego rodzaju motywy roślinne są popularne nie tylko ze względu na to, że ludzie kochają różnego rodzaju kwiaty, drzewa, czy nawet szerzej – naturę. Część osób decyduje się na botaniczne tapety ścienne z uwagi na ich znaczenie, funkcje, symbolikę, a także łatwość w dopasowaniu ich do różnego rodzaju stylów aranżacji wnętrz. W ten sposób, niewielkim kosztem można całkowicie odświeżyć dotychczasowy wystrój np. w salonie. Co więcej, jest to także zwyczajnie proste. Decydując się na zakup tapety botanicznej, zmienia się jedynie wygląd ściany, jednak efekt końcowy może być niezwykły.

W końcu, bez względu na to jaki styl aranżacji wnętrz masz dotychczas, na pewno posiadasz w swoim mieszkaniu jakąś roślinność, chociażby w znikomym stopniu. Nie można powiedzieć, że roślina nie pasuje do wystroju mieszkania, ponieważ zawsze jakaś się w nim znajduje. Natomiast tapeta botaniczna wprowadzi do Twojego mieszkania właśnie roślinność, a zatem bez trudu ją dopasujesz do dotychczasowego wystroju, ożywiając dane pomieszczenie, bez względu na jego przeznaczenie i charakter.

Botaniczne tapety na ścianę to uniwersalny sposób na aranżację wnętrz?

Tak. Botaniczne tapety ścienne to bogaty zestaw różnego rodzaju wzorów tapetowych, które posiadają różną kolorystykę i wykorzystują różne efekty. Nie zabraknie w tym przypadku tapet 3D, abstrakcyjnych, przedstawiających ciekawe kompozycje roślin, kwiatów, czy zbóż itp. To tylko pokazuje, do jak różnych pomieszczeń, urządzonych w przeróżnych stylach, można dopasować tapetę botaniczną. 

Co więcej, chociaż roślinność generalnie kojarzy się z zielenią, to wcale nie oznacza, że wszystkie tapety botaniczne będą właśnie w tym kolorze. Nie zabraknie propozycji czarno-białych, utrzymanych w odcieniach brązu, czy też malowniczo-bajkowych barwach. To bez wątpienia dowód na to, że tapety botaniczne, jak najbardziej są uniwersalne i można je wykorzystać na potrzeby aranżacji wnętrz w przeróżnych stylach od nowoczesnego, po style vintage, czy też retro. 

Ponadto, wykorzystanie tapet z motywem roślinności nie oznacza, że muszą być one nudne. Nie brakuje ciekawych kompozycji, które sprawiają wrażenie, że roślinność niemal wyrasta ze ściany. Tapety botaniczne to bez wątpienia propozycja dla kogoś kto ceni sobie naturę, z której emanuje spokój. Taka dekoracja ścienna bez wątpienia będzie sprzyjała wyciszeniu, odpoczynkowi, a może być także ciekawym wspomnieniem z wycieczki do ogrodu botanicznego – szczególnie podczas długich, zimowych wieczorów.

Motywy roślinne na ścianach dzięki botanicznej tapecie

Natura, przyroda ma bardzo wiele do zaoferowania dla wszystkich z nas. Na całym świecie roślinność jest tak zróżnicowana, że bez wątpienia każda osoba znajdzie idealną roślinę dla siebie, która go oczaruje i zachwyci. Jeśli dotychczas takiej jeszcze nie zobaczyłeś, nic nie stoi na przeszkodzie, aby właśnie za sprawą tapet na ścianę ją znaleźć. Kwiaty, pola, polany, łąki, doliny, lasy, ogrody, tropiki, dżungle i wiele, wiele więcej. 

To tylko przykłady, która pozwalają pokazać to, jak wiele ma do zaoferowania natura, a tym samym jak wiele różnych wzorów i kolorów można odnaleźć wśród tapet botanicznych. Tapety botaniczne na ścianę to sposób na ciekawą aranżację wnętrza, pokazującą jak ważna jest dla Ciebie natura, czy też podkreślającą zachwyt nad konkretnym rodzajem roślin, kwiatów itp. Chociaż zestawienie botanicznych tapet na ścianę jest możliwe z każdym stylem aranżacji wnętrz, to warto zaznaczyć, że najlepiej będą się one odnajdywały w pomieszczeniach zaaranżowanych w stylu, w którym ważna jest bliskość z naturą. 

Zatem podstawowym wyborem będzie styl skandynawski, dla którego jest to jedną z cech charakterystycznych. Jednak równie dobrze, można zdecydować się na aranżację w stylu japońskim, gdzie bliskość z naturą również może być istotną częścią wnętrz. Tego rodzaju kompozycje wnętrzarskie mogą szczególnie się podobać, a zatem nie czekaj – już teraz wybierz najlepszą tapetę botaniczną na ścianę do swojego mieszkania!