Abstrakcja

Sztuka nowoczesna przez wiele osób może jest niedoceniana, ale warto pamiętać, że nawet osoby uznawane obecnie za największych artystów, w swoich czasach także niektórzy byli niedoceniani. Za przykład nowoczesnego nurtu w sztuce może posłużyć, chociażby abstrakcja. Obrazy tego typu są nietuzinkowe, jednak mają w sobie piękną tajemnicę, którą warto znaleźć właśnie w nieoczywistych malowidłach. Co więcej, takie abstrakcyjne obrazy, potrafią zachwycić, pozwalają zatrzymać się i chwilę pomyśleć nad nimi, co może być miłym rytuałem każdego dnia. Możliwości jest wiele, a najlepiej przyjrzeć się im osobiście i je ocenić.

Wyświetlanie 1–54 z 104 wyników

Wyświetlanie 1–54 z 104 wyników

Obrazy abstrakcyjne stanowią zbiór różnorodnych wzorów, odmiennych także pod kątem wykorzystania kolorów. Część z nich może nam przypominać szlachetne płyty kamienne, a inne będą dużym wyzwaniem, aby chociaż podać przykład przypominających je rzeczy. To właśnie czyni je wyjątkowymi i na pewno uda im się urozmaicić każdą przestrzeń, w której się one znajdą. Jeśli szukasz abstrakcyjnych obrazów do aranżacji własnego mieszkania, jesteś we właściwym miejscu!

Obrazy abstrakcyjne na płótnie do wszystkich pomieszczeń

Obrazy abstrakcyjne są niezwykle popularne w ostatnim czasie, z uwagi na fakt, że w trendach wnętrzarskich można znaleźć style, które idealnie pasują do abstrakcji – takie jak chociażby minimalizm, czy industrializm. Warto jednak pamiętać, że w zależności od tego, na jaki abstrakcyjny wzór się zdecydujemy, będzie można go dopasować także do wszelkiego rodzaju innych stylów aranżacyjnych. To stanowi o sile abstrakcji i fakcie, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby w Twoim mieszkaniu także znalazły się abstrakcyjne obrazy.

Chociaż wydaje się, że obraz na ścianie to niewielka zmiana, to wybrany odpowiednio do całości aranżacji, może całkowicie odmienić postrzeganie danego pomieszczenia. Warto jednak pamiętać, że w przypadku obrazów na płótnie nie jest ważne to, na jaki abstrakcyjny wzór się zdecydujemy. Istotny jest także rozmiar płótna, czy nawet ich liczba. Jeśli planujemy na ścianach w danym pokoju zawiesić tylko jeden obraz, warto się zdecydować na płótno większych rozmiarów. 

W przypadku gdy nie możemy się zdecydować na konkretny wzór, warto wybrać kilka mniejszych obrazów i rozmieścić je w umiejętny sposób na ścianie. To pozwoli zadbać o właściwy efekt, który będzie przykuwał uwagę w odpowiedni sposób, a jednocześnie nie będzie rozpraszać.  Jednak gdyby żadna z tych opcji nie była odpowiednia dla Twojego salonu, możesz wybrać obrazy częściowe, które są coraz bardziej popularne i na pewno sprawdzą się do nieoczywistej aranżacji wnętrza.

Obrazy na płótnie – abstrakcje mistrzów malarstwa

Zawsze warto także rozważyć wykorzystanie kunsztu mistrzów malarstwa abstrakcyjnego, które zachwyca nie od dziś całe rzesze osób. Reprodukcje obrazów wielkich malarzy są ciekawym pomysłem na zwieńczenie aranżacji nie tylko salonu, ale własnych pokoi, przedpokoju, czy nawet sypialni. Piękno oraz wspaniałość tego rodzaju dekoracji ściennej zostanie doceniona nie tylko przez osoby pasjonujące się sztuką, ale także absolutnych laików. To właśnie zasługa kunsztu i doświadczenia wybitnych artystów, którzy ze swoją wielkością mogą się teraz znaleźć także w Twoim mieszkaniu. 

Na pewno jest to okazja, z której warto skorzystać, a przynajmniej rozważyć ją w przypadku aranżacji własnych wnętrz. Bez względu na to, jaki artysta jest naszym ulubionym, obrazy abstrakcyjne są nieoczywiste i w nieoczywisty sposób mogą upiększyć Twoje pomieszczenia. Jest to także ciekawe rozwiązanie na potrzeby aranżacji pomieszczeń służbowych, nie tylko gabinetów, czy recepcji, ale także przestrzeni biurowych przeznaczonych dla pracowników. Obrazy abstrakcyjne mogą się okazać szczególnie przydatne w branżach kreatywnych, gdzie najwyższych lotów abstrakcje, będą skłaniać do myślenia i pobudzać kreatywność. Warto spróbować! 

Jakie mogą być przykładowe obrazy abstrakcyjne, które warto wykorzystać?

Obrazy abstrakcyjne mają to do siebie, że są różnorodne, pod niemalże każdym względem. Dzięki temu nie tylko masz mnóstwo możliwości, ale także może pojawić się problem – na jaki z nich się zdecydować. Stąd też warto poczytać o różnych inspiracjach, które mogą być dla nas bodźcem, który wskaże najbardziej właściwą dla nas abstrakcję. Co dokładnie zostaje do naszej dyspozycji w przypadku obrazów abstrakcyjnych? Dzisiaj jest to znacznie szerszy zbiór wzorów, niż jakiś czas temu. Kiedyś abstrakcja oznaczała chaotyczny wzór elementów o krzykliwym charakterze. Obecnie jest ona zdecydowanie bardziej urozmaicona.

Abstrakcyjne obrazy to także szeroko rozumiana geometria, często o bliżej nieokreślonych kształtach. Wykorzystuje się także powtarzalność, różnorodność kolorów, czy też karykatury sławnych obrazów. Oczywiście znajdują się tutaj także obrazy wybitnych malarzy abstrakcyjnych, które można nazwać wręcz klasycznymi wśród abstrakcji. Nie brakuje jednak także wzorów, które przypominają kamienie szlachetne, takie jak marmur itp. Możliwości jest naprawdę mnóstwo i warto się z nimi zapoznać, przed dokonaniem ostatecznego wyboru.