Fototapety do pokoju dziecka

Pokój dziecięcy to wyjątkowe miejsce, w którym nie ma miejsca na negatywne emocje. Emanuje z niego miłość, ciekawość świata, spokój i jednocześnie energia do całodziennych zabaw. Tak ogromna rola jest także dużym wyzwaniem w przypadku aranżacji tego typu miejsc. Nic zatem dziwnego, że wszyscy rodzice i opiekunowie starają się zadbać o to, aby pokoje ich dzieci były najjaśniejszym miejscem w domu, gdzie dziecko będzie czuło się bezpiecznie itp. To trudne wyzwanie, które w dużym stopniu mogą ułatwić właśnie fototapety.

Wyświetlanie 1–54 z 100 wyników

Wyświetlanie 1–54 z 100 wyników

Fototapety do pokoju dziecięcego mogą oddawać charakter małych właścicieli wnętrz. Prawdopodobnie to właśnie tego rodzaju fototapety będą cechowały się największą różnorodnością, które w zależności od płci, upodobań, wieku, będą przedstawiały zupełnie inne rzeczy. Najpopularniejszymi mogą się wydawać fototapety dla dzieci ze zwierzętami, bohaterami bajek, samochodami i innymi środkami transportu, roślinami, a także różnego rodzaju mapami. To wszystko powoduje, że czasami wybrać fototapetę do pokoju dziecka jest naprawdę trudno, jednak wierzymy, że dzięki przygotowanej przez nas ofercie, będzie to o dużo prostsze.

Co jest ważne w aranżacji pokoju dziecka z fototapetą?

Pokój dziecka wymaga odpowiedniego podejścia w jego aranżacji. To w końcu tutaj dziecko będzie spędzało najwięcej czasu poznając świat, później odrabiając lekcje, ucząc się, czytając itp. Jak można wspierać wszystkie te ważne procesy w rozwoju dziecka? Właśnie przez odpowiednio zaaranżowany pokój, a w całym procesie mogą okazać nieocenioną pomoc fototapety dla dzieci. Mogą one podsycać dziecięcą ciekawość, dawać odwagę i poczucie bezpieczeństwa, a także przypominać o wielkości świata i jego możliwościach.

Wszelkiego rodzaju bohaterowie bajek i książek, ulubione zwierzęta i rośliny, przepiękne krajobrazy, zabawki, mapy, a wszystko utrzymane w przyjemnych dla oka kolorach, pozwoli osiągnąć prawdziwą harmonię w dziecięcym pokoju. Warto jednak pamiętać o tym, aby wszystko ze sobą współgrało. Tzn. zadbać o odpowiednie meble, dodatki aranżacyjne, obrazy, zdjęcia itp. Wszystko zwieńczone tematyczną fototapetą dziecięcą, będzie wspaniałym rozwiązaniem, które doceni także sam właściciel pokoju.

Jakie są popularne motywy fototapet do pokojów dzieci?

Chociaż każdy jest inny i to samo tyczy się dzieci, to warto wskazać kilka najbardziej popularnych trendów fototapetarskich w przypadku pokojów dziecięcych. Warto przy tym jednak pamiętać, jak ważny jest wiek dziecka w przypadku wyboru takiej fototapety. Im starsze dzieci, tym innymi i bardziej zróżnicowanymi rzeczami mogą się interesować. Natomiast to co interesuje dziecko, powinno być kluczowe w wyboru fototapety do pokoju dziecięcego. Zatem co jest najczęściej wybierane spośród dziecięcych wzorów?

  • Fototapety 3D – dzieci kochają różnego rodzaju efekty, które ich je po prostu zaciekawiają. Siłą fototapet 3D jest także fakt, że mogą one przedstawiać bardzo różne i interesujące rzeczy. To jest jedna z przyczyn, dla których tego typu fototapety są tak popularnym rozwiązaniem w dziecięcych pokojach.
  • Fototapety ze zwierzętami – dzieci uwielbiają przyrodę, a co za tym idzie także zwierzęta. Są nimi zaciekawione i bardzo często marzą o własnym zwierzęcym przyjacielu. Nic zatem dziwnego, że fototapety przedstawiające psy, koty, konie, delfiny i inne zwierzęta morskie, są często wybieranym elementem aranżacji pokojów dziecięcych.
  • Fototapety Disney – tej firmy nie trzeba nikomu przedstawiać. Jest znana ze swoich animacji dla dzieci, a zatem nic dziwnego, że wielu rodziców poszukuje dla swoich pociech właśnie fototapet, które przedstawiają bohaterów stworzonych przez Disneya. Dzieci ich uwielbiają, a posiadanie ich na ścianie we własnym pokoju może być niesamowitym doświadczeniem.

To oczywiście jedne z bardzo wielu pozycji, na jakie można się zdecydować w przypadku fototapet do pokoju dziecka. Mogą one okazać się dla wielu rodziców inspiracją do zaaranżowania wnętrza dla swojej pociechy. Warto jednak pamiętać, że w naszym sklepie udostępniamy możliwość także wydruku fototapet z własnego zdjęcia, dzięki czemu fototapeta do pokoju dziecięcego może być jeszcze bardziej spersonalizowana i podkreślać indywidualność tego bardzo ważnego pomieszczenia w każdym domu.

Fototapety do pokoju młodzieżowego – czyli co dla starszych dzieci?

Pokój młodzieżowy jest już nieco bardziej wymagający, tak jak i sami właściciele wnętrz. Im dziecko jest starsze, tym więcej rozumie i interesuje się innymi rzeczami, a to w przypadku młodzieży jest już dużo bardziej kluczowe. Okres dorastania bywa często burzliwy, dlatego pokój młodzieżowy powinien być zaaranżowany z odpowiednim wyczuciem i jeśli to możliwe w porozumieniu z jego młodym lokatorem, który najpewniej posiada już określone własne zdanie, także w dziedzinie aranżacji wnętrz.

W przypadku pokojów młodzieżowych często zapada decyzja o zdecydowanie dojrzalszym wystroju, który będzie dopasowywał się już odpowiednio do wieku właściciela pokoju. Chociaż warto zaznaczyć, że wciąż nie muszą to być zupełnie dorosłe wystroje, które będą dotyczyć określonego stylu, czy też motywu. Warto jednak pamiętać, że w przypadku fototapet do pokojów młodzieżowych mogą już pojawiać się elementy związane ze sztuką, dojrzałe kompozycje aranżacyjne, a także główne nurty aranżacyjne, takie jak np. minimalizm, klasycyzm, styl vintage itp.

W pokoju dziecka fototapety mogą się zmieniać wraz z nim

Dzieci posiadają niespożyte siły do ciągłego rozwoju, który powinien być odpowiednio wspierany. Dorastają i rozwijają się tak szybko, że czasami trudno za tym wszystkim nadążyć. Jednak jeśli fototapety towarzyszyły im od najmniejszych lat, warto pamiętać, że z czasem wzór, który był odpowiedni dla niemowlaka, nie będzie już atrakcyjny w późniejszych etapach rozwoju. Warto zatem odpowiednio śledzić poczynania małych lokatorów, a w razie konieczności odpowiednio reagować zmianami fototapet w pokoju dziecięcym. 

Pozwoli to na odpowiednie wsparcie rozwoju dziecka przez cały okres dzieciństwa, co jest bardzo istotne dla m.in. z uwagi na jego komfort psychiczny. Co więcej, wraz z dorastaniem warto rozważyć już bardziej indywidualną kompozycję i zdecydować się na fototapetę do pokoju dziecka na zamówienie z własnym zdjęciem/grafiką. Możliwości personalizacyjnych w przypadku fototapet jest naprawdę bardzo wiele, więc nie ma powodu do tego, aby się ograniczać.