Fototapety do łazienki

Łazienka to szczególne miejsce we wszystkich mieszkaniach, w którym każdy codziennie przebywa i wykonuje wszelkiego rodzaju czynności. Jest to miejsce, gdzie bardzo często zaczyna się dzień oraz kończy. Zatem wystrój takiego pomieszczenia powinien być odpowiednio zaplanowany, aby nie wprowadzał nerwowej atmosfery, a jednocześnie nie usypiał. Powinien być odpowiednio spokojny, jednak nie nadwyraz, aby nie hamował porannej energii.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 51

Wyświetlanie wszystkich wyników: 51

Fototapeta do łazienki wielu osobom kojarzy się dość sceptycznie. W końcu jest klejona, a od pary wodnej, czy też wilgoci, której w takim miejscu jak łazienka nie sposób uniknąć, może po prostu zacząć się odklejać, niszczyć itp. Warto zatem wyraźnie zaznaczyć, że obecna technologia, pozwala odpowiednio zabezpieczyć samą fototapetę oraz klej przed działaniem czynników zewnętrznych. Co więcej, w prosty sposób pozwala na wyczyszczenie fototapety, bez ryzyka jej zniszczenia. Wszystko dzięki specjalnej warstwie ochronnej wykonanej z laminatu. Zatem nic nie stoi na przeszkodzie, abyś wymyślił ciekawy element aranżacji swojej łazienki, pod postacią fototapety.

Czy fototapeta w łazience ma sens?

Łazienka to dość specyficzne miejsce, które jest bardzo podobne w wielu przypadkach. Przede wszystkim najczęściej jest to jedno z mniejszych pomieszczeń w lokalach, a także ma identyczne wyposażenie, które pozostawia dość wąskie pole manewru. Szafka, wanna/prysznic, umywalka. Te elementy znajdą się w niemal każdej łazience. Chociaż obecnie wybór jest dość duży tego rodzaju wyposażenia, to wciąż muszą się wszystkie z nich w niej znaleźć, a to oznacza swego rodzaju monotonnie. Co więcej, łazienki zazwyczaj są utrzymane w dość jasnych kolorach, aby optycznie powiększać stosunkowo małą przestrzeń. Jednak dzięki odpowiedniej fototapecie, możesz w nieoczywisty sposób zadbać o oryginalność jej aranżacji.

Dzięki obecnej technologii fototapety w łazienkach mogą wytrzymać przez wiele lat bez żadnych zniszczeń. A dzięki ogromnej możliwości personalizacji fototapet (materiał, wielkość, wzór, styl, temat, motyw) można całkowicie odmienić klasyczny łazienkowy wystrój i nadać mu tzw. “efektu wow”. Aby to zrobić trzeba jednak pamiętać o harmonii całej kompozycji aranżacyjnej i wykorzystać każdy element łazienki do tego, aby stanowiły z fototapetą jedną całość. Pomocne w tym celu będzie odmienne podejście, jakie? Należy spróbować pomyśleć o łazience, jak o jednym z pokojów, nie zaś miejscu przeznaczonym jedynie do higieny.

Jakie są popularne fototapety do łazienki?

Wiele zależy tak naprawdę od tego, z jakiego rodzaju łazienką ma się do czynienia. Te natomiast jak wiele innych wnętrz, są mniejsze lub większe, a to także wpływa na to jakiego rodzaju fototapeta będzie bardziej korzystna w konkretnym przypadku. Można jednak wskazać pewne trendy, które mogą okazać się inspiracją do aranżacji własnej łazienki. Zatem jakiego rodzaju motywy są popularne w przypadku fototapet do łazienki?

  • Fototapety 3D – efekt trójwymiaru, który będzie połączony z jasnymi kolorami, pozwala skutecznie powiększyć niewielkie łazienkowe przestrzenie. Warto zdecydować się na ciekawe rozwiązania geometryczne lub po prostu nieoczywiste krajobrazy utrzymane w odpowiedniej kolorystyce i nasyceniu barw.
  • Motyw skandynawski – skandynawski wystrój wnętrz na dobre zagościł w sercach bardzo wielu osób. To też nie dziwi fakt, że jest on chętnie wykorzystywany także w przypadku fototapet, aby zachować harmonię z całością aranżacji. Połączenie prostoty, motywów przyrody oraz stonowanych kolorów pozwala także na olbrzymi wybór grafik na potrzeby fototapet, a przy tym jest to dość uniwersalne, łazienkowe rozwiązanie.
  • Geometria połączona z naturą – geometryczne kształty szczególnie pasują do łazienkowych kompozycji. Warto pokusić się o zbliżone figury na fototapecie, które będą korespondowały z tymi, które wykorzystywane są w łazienkowych meblach. W połączeniu z naturą można otrzymać nietuzinkową aranżację tak ważnej domowej przestrzeni.

Warto przede wszystkim pamiętać o tym, aby wybrać odpowiedni materiał fototapety do łazienki, aby nie uległ on zniszczeniu. Świetnie sprawdza się w tym przypadku materiał winylowy na flizelinie, który jest dodatkowo pokryty warstwą laminatu ochronnego, dzięki któremu możliwe jest m.in. czyszczenie fototapety, bez ryzyka zniszczenia grafiki itp. Co więcej, skutecznie chroni on fototapetę w łazience przed niszczącym działaniem wody. Dzięki temu będzie można się cieszyć swoją kompozycją przez długie lata. 

Łazienkowe fototapety pozwolą odmienić Twoje wnętrze

Fototapeta do łazienki, a także w każdych innych pomieszczeniach, pozwala niewielkim kosztem, całkowicie odmienić wnętrze, w którym się ona znajdzie. To ciekawy pomysł, z którego bez problemu można skorzystać dzięki dzisiejszej technologii wydruku. Co więcej, dzięki wysokiej możliwości personalizacji fototapet, jest to także coraz bardziej popularne rozwiązanie, które uchodzi za coraz bardziej modne rozwiązanie w aranżacji pomieszczeń. 

To powoduje, że naprawdę warto je rozważyć na potrzeby własnych wnętrz, szczególnie gdy myśli się o dużej zmianie, która jest możliwa przy niewielkich kosztach finansowych. Odpowiednio dobrana fototapeta, pozwoli odnieść wrażenie, że jest to zupełnie inna łazienka niż dotychczas. Nie czekaj, sprawdź czy któryś z proponowanych przez nas wzorów sprawdzi się w Twojej łazience, a jeśli nie – zawsze możesz wybrać dowolne zdjęcie, obraz lub grafikę, a my stworzymy z niego fototapetę do Twojego wnętrza.