Fototapety do salonu

Salon to miejsce szczególne gdzie często spędza się dni i wieczory, a wiele osób nazywa go także po prostu pokojem dziennym. To powoduje, że powinien on mieć ciepły, przyjazny, rodzinny wystrój, który będzie sprzyjał miłemu spędzaniu czasu bez względu na porę roku. Jednak warto także pamiętać, że w salonie także podejmuje się wszelkiego rodzaju gości, a to powoduje, że warto także zadbać o jego reprezentatywny i nieco bardziej oficjalny charakter. 

Wyświetlanie 1–54 z 90 wyników

Wyświetlanie 1–54 z 90 wyników

Chociaż połączenie to może się okazać sporym wyzwaniem to istnieją sposoby na to, aby w ciekawy sposób sobie z tym poradzić. Jednym z nich są bez wątpienia fototapety do salonu, które wiele osób postrzega jako po prostu jeden z elementów aranżacji wnętrza, jednak odpowiednio wybrana fototapeta, może naprawdę całkowicie odmienić całe pomieszczenie, w którym będzie się znajdowała. Odpowiednio dobrana fototapeta do salonu pozwoli zapewnić mu ciepłe, a jednocześnie reprezentatywne przeznaczenie, których połączenie może wydawać się dzięki temu znacznie prostsze do uzyskania.

Jak wykorzystać fototapetę w salonie?

Salon to szczególne miejsce w każdym domu i mieszkaniu. Warto zatem zadbać o jego właściwą aranżację, która pozwoli na spełnianie wszystkich ważnych funkcji. Aby fototapeta do salonu była odpowiednia, warto zastanowić się nad tym, jakie cechy powinna posiadać, aby być przytulna, a jednocześnie elegancka i podkreślała reprezentatywny charakter miejsca. Co więcej, nie może ona działać usypiająco, aby w ciągu dnia po prostu nie odbierała nam energii. Zatem jakie cechy powinna mieć fototapeta do salonu?

Dzisiejsze pokoje dzienne, czy też stołowe, czyli salony mają nieco odmienne funkcje, niż jeszcze kilkanaście lat temu. Obecnie poza spędzaniem wolnego czasu i przyjmowaniem gości, salony powinny także oddawać gust właścicieli mieszkania czy też domu. Na szczęście różnego rodzaju wzorów fototapet jest naprawdę wiele, a te gdyby były niewystarczające, zawsze można zastąpić własnym zdjęciem lub grafiką. Warto jednak pamiętać, że wybierając fototapetę do salonu, nie trzeba nakładać jej na wszystkie ściany, a jedynie np. na niezagospodarowaną dotychczas ścianę, jej kawałek itp. 

Coraz częściej można się także spotkać z fototapetami pomiędzy szafkami czy też półkami. Co więcej, częstym zabiegiem jest także wykorzystanie fototapety w salonie do odgrodzenia jakiejś przestrzeni, np. do czytania książki lub właśnie przyjmowania gości. To tylko kilka pomysłów na to, jak wykorzystać fototapetę w swoim salonie. Jednak pokazują, że możliwości jest naprawdę wiele.

Fototapety do salonu – popularne rozwiązania

W przypadku salonu, przez jego reprezentatywny charakter, szczególnie mocno chce się aby był on modnie zaaranżowany i po prostu estetycznie wyglądał. W końcu ma on zrobić wrażenie na gościach, a tym samym zadbać o to, aby się oni w nim dobrze czuli. Z tego powodu często poszukuje się popularnych rozwiązań, aby sprostać najnowszym trendom modowym. Warto zatem przyjrzeć się, jakie fototapety do salonu są szczególnie chętnie zamawiane w ostatnim czasie.

  • Motyw natury – wszelkiego rodzaju fototapety przedstawiające piękno przyrody, czy to w postaci roślinności, czy też zwierząt. Wiele osób decyduje się także na połączenie tych dwóch tematów, czy też zapierające dech w piersiach krajobrazy lub pejzaże. Wszelkiego rodzaju rozwiązania utrzymane w odpowiedniej delikatności, a w tym także kolorystyce sprawią, że fototapeta w salonie będzie zachwycać każdego dnia.
  • Reprodukcje obrazów – nie brakuje także fototapet do salonu, które będą nawiązywać lub przedstawiać obrazy mistrzów malarstwa z dawnych lat. Jest to świetne rozwiązanie dla ludzi kochających sztukę, ponieważ w prosty i oczywisty sposób można nadać wnętrzu elegancji, a tym samym podkreślić reprezentatywny charakter, nie tracąc przy tym korzyści z własnego samopoczucia. Szczególnie jest to istotne gdy będzie się spędzało samemu lub z domownikami długie zimowe wieczory.
  • Fototapety 3D – tego rodzaju rozwiązania świetnie sprawdzają się niemal w każdym pomieszczeniu. Co więcej, obecnie fototapety 3D przedstawiają dosłownie każdy motyw i temat, a to powoduje, że bez problemu uda się je dopasować do wszystkich stylów aranżacji wnętrz. Fototapety 3D są często wykorzystywane w przypadku niewielkich salonów, które mogą zostać skutecznie powiększone optycznie. 

To tylko kilka popularnych propozycji w przypadku fototapet do salonu. Warto przy tym pamiętać, aby kolorystyka wzorów nie była zbyt ciemna lub w drugą stronę – zbyt jaskrawa. Powinna być odpowiednio dopasowana do dzienno-reprezentatywnego charakteru salonu, aby przyjemnie się w nim spędzało czas samemu oraz z gośćmi. Świetnie sprawdzą się w tym celu m.in. fototapety w trójwymiarze, a także wszelkiego rodzaju krajobrazy i pejzaże, czy też inne tematy związane z naturą.

Jakie są inne ciekawe pomysły na fototapetę do salonu?

Warto pamiętać przede wszystkim o tym, aby fototapeta w salonie dopełniała całą aranżację danego wnętrza. Musi z nią stanowić harmonijną całość, nawet jeśli będzie dobrana na zasadzie przeciwieństwa. Warto jednak przypomnieć, że w ostatnim czasie lubianym motywem w aranżacji wnętrz jest klimat śródziemnomorski, a to powoduje, że w przypadku fototapet do salonu, popularnym rozwiązaniem jest tzw. widok z okna.

Najczęściej nawiązuje on w jakimś stopniu do natury związanej z morzem, czy też całą marynistyką, jednak ciekawymi rozwiązaniami są także widoki z okna przedstawiające piękne, wąskie włoskie uliczki, czy też te pochodzące z Hiszpanii lub Grecji. To także dobry pomysł na wykorzystanie własnego zdjęcia lub grafiki np. z rodzinnych wakacji. W ten prosty sposób można podkreślić oryginalność oraz indywidualność całej aranżacji wnętrza, która w salonie może zrobić piorunujące wrażenie. Nie czekaj, już teraz rozpocznij przeglądać naszą galerię obrazów i wybierz fototapetę do swojego salonu.