Do salonu

Salon, pokój dzienny, wizytowy, gościnny, w różnych domach, różnie mówi się na to pomieszczenie, jednak zawsze pełni podobne funkcje. Spędzanie wolnego czasu, a zatem komfort i odpoczynek, a także podejmowanie gości, które powoduje, że salon powinien mieć także bardziej elegancki, wizytowy charakter. Warto zaznaczyć, że czasami bardzo trudno to wszystko połączyć i uzyskać, a zatem czy jest jakiś sposób, który pozwala łączyć te wszystkie funkcje? Odpowiedzią mogą być właśnie tapety ścienne do salonu.

Wyświetlanie 1–54 z 206 wyników

Wyświetlanie 1–54 z 206 wyników

Bez dwóch zdań w świecie aranżacji wnętrz, tapety są coraz chętniej wykorzystywane i powróciły do łask, a także można powiedzieć, że na przysłowiowe salony. Dzięki swojej różnorodności bez problemu dopasujesz jeden z tapetowych wzorów do swojego salonu, który zyska niezwykłą dekorację ścienną. Z całą pewnością ożywi ona Twój pokój dzienny, uprzyjemni w nim spędzany czas, a także będzie mógł zachwycić odwiedzających Cię gości. Zresztą sam się o tym przekonaj! Nasz zespół przygotował zbiór tapet ściennych do salonu, które znajdziesz poniżej. Przyjrzyj się chociaż kilku wzorom, a na pewno uda Ci się znaleźć idealną tapetę do salonu w Twoim mieszkaniu.

Jak wybrać tapetę do salonu?

Jak widać powyżej, wybór tapet do salonu jest naprawdę duży, a co za tym idzie, masz bardzo wiele możliwości. Jednak z drugiej strony może powstać pytanie, w jaki sposób wybrać właściwą tapetę do salonu? Chociaż “w ciemno” ciężko wyrokować, to można wskazać kilka rzeczy, które warto wziąć pod uwagę, a przede wszystkim przez to, że każde pomieszczenie jest inne, nie tylko z uwagi na dotychczasową aranżację, ale ułożenie mebli, rozkład mieszkania itp. Zatem co może okazać się pomocne w wyborze tapety do salonu?

Będzie to przede wszystkim zwrócenie uwagi na to, jak rozkłada się dany salon i gdzie chcemy nałożyć na ścianę tapetę oraz na jakiej jej powierzchni. Obecnie nie zawsze wykorzystuje się tapetę na całej powierzchni ścian, a czasami stosuje się np. jeden pas, aby rozgraniczyć część salonu od aneksu kuchennego itp. To także będzie miało wpływ na to, jaka tapeta będzie mniej lub bardziej pasowała do danego salonu. Zatem zawsze najlepiej wziąć pod uwagę wszystkie elementy własnego salonu i na tej podstawie dokonać wyboru najbardziej pasującej tapety, która spełni swoje funkcje i wkomponuje się w resztę aranżacji.

Jakie są modne tapety ścienne do salonu w ostatnim czasie?

W wyborze odpowiedniej tapety na ścianę do salonu może pomóc przedstawienie kilku popularnych rodzajów tego elementu aranżacji wnętrz. Tapeta ścienna może być świetną dekoracją wnętrza, która może zastąpić w tym nawet kilka zdjęć, czy też obrazów na ścianę. Wszystko zależy od tego, na jakiego rodzaju tapetę do salonu się zdecydujesz. Warto zatem przyjrzeć się kilku najpopularniejszym tapetom w ostatnim czasie, które będą także wskazywały ogólne trendy wnętrzarskie z zakresu stylów aranżacji wnętrz. Zatem jakie tapety do salonu mogą okazać się inspirujące?

  • Wzory geometryczne – wiele osób może je nazwać po prostu klasycznymi tapetami na ścianę i oczywiście nie będzie można nazwać tego błędem. Jednak warto zwrócić uwagę na to, jak wiele różnych tapetowych wzorów można wśród nich znaleźć. Utrzymane w przeróżnych kolorach, przedstawiające przeróżne kształty, pozwalają stworzyć ciekawą kompozycję aranżacyjną. Co więcej, część z nich także będzie posiadała bardzo pożądany na potrzeby niewielkich pomieszczeń – efekt głębi. To natomiast będzie kolejna grupa popularnych tapet do salonu.
  • Tapety 3D – efekt trójwymiaru jest uzyskiwany za pomocą odpowiedniej pracy nad perspektywą wzoru przedstawionego na tapecie ściennej. Warto zaznaczyć, że część z rozwiązań wygląda naprawdę niesamowicie. Tapety 3D optycznie powiększając niewielkie pomieszczenia stały się w ostatnim czasie wyjątkowo popularne i nic nie zwiastuje szybkiego ich zejścia z tego piedestału. Wszelkiego rodzaju wzory geometryczne, piękne krajobrazy, motywy roślinne i zwierzęce to tylko kilka szybkich przykładów tego, co można znaleźć wśród tapet 3D do salonu.
  • Tapety loftowe, industrialne – styl loft, czy też przez wielu nazywany industrialnym, zyskał w ostatnich latach zyskał wielu fanów. Narodził się w minionym stuleciu, kiedy masowo przerabiano ogromne manufaktury na przestrzenie mieszkalne na całym świecie. Stąd też nie będzie brakowało elementów dekoracyjnych z charakterystyczną czerwoną cegłą, znacznymi przestrzeniami, wielkimi ramami okien, a to wszystko znajdzie się właśnie na tapetach do salonu w tym stylu. Warto także spróbować z tapetą abstrakcyjną, która świetnie odnajduje się we wnętrzach loftowych, czy też industrialnych.

Możliwości z zakresu tapet ściennych do salonu jest naprawdę wiele, a wskazane powyżej popularne przykłady, tylko pokazują jak wiele mają one do zaoferowania w przypadku aranżacji wnętrz. Wiele z tych przykładów można zrozumieć w pełni dopiero wtedy, gdy faktycznie przyjrzy się wzorom tapetowym z konkretnej grupy. W każdej z nich jest dostępna ogromna liczba tapet, które bez problemu będzie można dopasować do każdego stylu aranżacji wnętrz, wystarczy tylko odpowiednio dobrze poszukać.