Do jadalni

W każdym mieszkaniu oraz domu, znajduje się przestrzeń, w której spożywa się posiłki – bez względu na liczbę domowników, a także porę dnia, w której się zajmujemy jedzeniem. Jadalnia lub po prostu przestrzeń spożywania posiłków powinna być traktowana ze szczególnym uznaniem, a celebracja posiłków w gronie najbliższych odbywać się w odpowiedniej atmosferze. Aby było to możliwe, wiele osób uważa, że najważniejsze jest otoczenie, a zatem wygląd samej jadalni. Faktycznie to gdzie się znajdujemy ma duży wpływ na nas, na samopoczucie, produktywność, a nawet apetyt. 

Wyświetlanie 1–54 z 87 wyników

Wyświetlanie 1–54 z 87 wyników

Można zdecydować się oczywiście na odpowiedni kolor ścian w jadalni, aby był on przyjemny dla oczu, nie rozpraszał podczas jedzenia itp. Jednak zdecydowanie lepszy efekt aranżacji wnętrz, można osiągnąć m.in. dzięki tapetom do jadalni. Dzięki temu prostemu rozwiązaniu, zadbasz o to, aby w jadalni po prostu miło spędzało się czas. Co więcej, zawsze będzie się elegancko i schludnie prezentować, a do posiłków spędzanych wspólnie będzie zachęcać, nie zaś od nich odrzucać. Istnieje wiele wzorów, które mogą spełniać taką funkcję i warto się im przyjrzeć – poniżej zamieściliśmy wzory tapet do jadalni, które mogą być szczególnie przy tym przydatne. Zapoznaj się z nimi i wybierz idealny tapetowy motyw do swojej jadalni!

O czym warto pamiętać przy wyborze tapety ściennej do jadalni?

Wybór odpowiedniej tapety do przestrzeni jadalnej powinien być odpowiednio przemyślany. Coś co wydaje się dla nas w porządku na monitorze, zupełnie inaczej jest zobaczyć na swojej ścianie w jadalni. Z tego powodu, warto dokładnie rozważyć to, czy dany wzór nie będzie wzbudzał żadnych negatywnych odczuć, skojarzeń itp. Wszystko powinno być tak dopracowane, aby posiłki spożywać w przyjemnej atmosferze, a przy odpowiednim wyborze tapety na ścianę do jadalni, może ona wręcz zachęcać do spożywania posiłków i podnosić apetyt. Właśnie to będzie cel wyboru tapety do jadalni.

Z uwagi na dość duże ryzyko, że np. odwiedzający nas goście mogą się źle poczuć w danej sytuacji, pomimo że Tobie dany wzór odpowiada – w jadalniach bardzo często można spotkać się z neutralnymi wzorami, które będą po prostu wkomponywały się w całość aranżacji jadalni. Z jednej strony jest to odpowiednie rozwiązanie, a przede wszystkim bezpieczne. Jednak dlaczego już na samym początku można się pozbawiać wartości naddanej tego typu tapet ściennych? Warto przynajmniej spróbować wybrać taki wzór, który będzie zachęcał do spożywania posiłków, ponieważ efekt końcowy, na pewno będzie tego wart.

Jakie są popularne wzory tapet do jadalni?

Popularnym rozwiązaniem z zakresu tapet ściennych do jadalni jest bez wątpienia stosowanie neutralnych wzorów, które świetnie sprawdzą się w każdej sytuacji. Jednak takie określenie w obliczu ogromnej liczby tapetowych wzorów różnego rodzaju – zbyt wiele po prostu nie mówi. Warto zatem znaleźć kilka popularnych przykładów, które są często wykorzystywane na potrzeby jadalni w domach i mieszkaniach, jednak od razu warto zaznaczyć, że nie dla wszystkich będą one neutralne. Zatem, co najczęściej można znaleźć na ścianach w jadalniach?

  • Tapeta z napisami – często tapety z napisami do jadalni będą zawierały także tematyczne ikony, które w pewnym sensie zapełniają przestrzeń na tapecie i są ważne dla różnorodności. Popularne w tym zakresie są angielskie określenia na konkretne części domu, a zatem w przypadku jadalni będzie można spotkać się z określeniami typu dining room, czy też dinette. Jeden napis na całej jadalnianej ścianie lub kilka mniejszych. Możliwości jest wiele, a same tapety z napisami są bardzo popularne nie tylko w jadalniach, ale w wielu innych pokojach i pomieszczeniach.
  • Tapeta desenie – najprościej mówiąc są to różnego rodzaju wzory utrzymane w przeróżnej kolorystyce. Desenie uważane są za naturalne, ponieważ bazują na geometrii, różnego rodzaju liniach prostych i zakrzywionych, kątach, harmonii itp. W przypadku jadalni świetnie się sprawdzi, jako praktyczna ozdoba, a rozmaitość tapet z deseniami jest na tyle duża, że naprawdę mogą one zaskoczyć i co ciekawe, to właśnie wśród nich można znaleźć idealną tapetę na ścianę do swojej jadalni.
  • Tapeta z jedzeniem – wydaje się być wręcz naturalnym motywem ściennym dla jadalni. Tam gdzie spożywa się posiłki, jedzenie na ścianach może okazać się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę, sprawiając że chwile spędzone w jadalni będą po prostu przyjemne. Co więcej, jedzenie na ścianie może także wzmagać apetyt itp. Oczywiście wszystko powinno być dobrane ze smakiem, pasować do ogólnego wystroju jadalni itp. Na szczęście wzorów związanych z jedzeniem w przypadku tapet jest naprawdę wiele, dzięki temu na pewno uda się znaleźć coś idealnego.

Jakie mogą być inne tapety na ścianę do jadalni?

To co znajdzie się na Twoich ścianach w całym Twoim mieszkaniu, biurze, czy też domu, zależy tylko od Ciebie. Z tego powodu, warto przywołać jeszcze kilka pomysłów, które mogą okazać się inspirujące. Przede wszystkim, odpowiednia tapeta w stylu glamour świetnie odnajdzie się w stylizacjach tego rodzaju, a także industrialnych, czy też loftowych. Jednak jeśli Twoje mieszkanie jest urządzone w stylach bardziej związanych z naturą, takich jak skandynawski, japoński, czy też orientalny – także możesz postawić na inne motywy.

W tego rodzaju stylach aranżacji wnętrz popularne będą przede wszystkim różnego rodzaju krajobrazy, które mogą zachwycać i nawiązywać do krajów pochodzenia konkretnych stylów, co będzie dodatkowym “smaczkiem”. Co więcej, krajobrazy bardzo często będą posiadały także odpowiednią perspektywę, a co za tym idzie – efekt głębi, co może pomóc w optycznym powiększeniu jadalni, co będzie szczególnie pożądane w przypadku niewielkich pomieszczeń.