Tapety stylistyka

Stylów aranżacji wnętrz jest całe mnóstwo, a każdy będzie miał swojego faworyta, w którym ostatecznie zaaranżuje swoje mieszkanie, dom, czy też biuro. Jednak warto w tym miejscu przywołać dwa podstawowe powiedzenia. Przede wszystkim, że o gustach się nie dyskutuje, a także fakt, że każdy ma inny gust jest niepodważalny. To powoduje, że ile gustów, tyle możliwości, a przy współczesnych możliwościach tapet, bez wątpienia jest tak naprawdę, ponieważ możliwości i kombinacji jest niemal niezliczona ilość. 

Wyświetlanie 1–54 z 238 wyników

Wyświetlanie 1–54 z 238 wyników

Oczywiście tak jak zawsze było jest i będzie, są pewne trendy wnętrzarskie, które mówią o tym jaki konkretny styl jest obecnie modny, a to może być pewną inspiracją do zaaranżowania własnej przestrzeni w określonym stylu. Oczywiście warto być “na czasie”, jednak warto przy tym pamiętać, że nie są to jedyne możliwości. W naszym sklepie doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego nie oceniamy, a tak jak tapety ścienne – dajemy wiele możliwości. W związku z tym, stworzyliśmy kilka kategorii, które porządkują tapety na ścianę pod kątem tego, w jakiej stylistyce czy też stylu są one utrzymane. Efekt? Znajduje się poniżej – zapoznaj się z nimi, aby mieć większe rozeznanie w tym, jakie tapety sprawdzą się szczególnie dobrze w przypadku Twojej ściany.

Jaki styl tapet na ścianę wybrać na potrzeby aranżacji wnętrza we własnym domu, mieszkaniu, biurze?

Jak widać, możliwości jest naprawdę wiele, a obecne tapety niewiele mają wspólnego ze stereotypowym podejściem do tapet, które wciąż jest obecne w świadomości wielu osób. Aranżując własne mieszkanie, biuro, czy też dom, coraz chętnie wiele osób sięga właśnie po tapety, nawet jeśli nie jest to zupełnie nowa przestrzeń. Tapety ścienne to świetny sposób na to, aby niewielkim kosztem całkowicie odmienić dane pomieszczenie. Natomiast dostępnych stylów tapetowych jest tak wiele, że bez problemu dopasujesz jedną z nich do już istniejącej aranżacji.

Wystarczy, że przyjrzysz się dokładniej określonemu stylowi lub interesującej Cię tematyce tapet, a na pewno znajdziesz jakiś wzór, który idealnie wpasuje się zarówno w Twoje gusta. Poszukujesz klasycznej fototapety? Nowoczesnej? W stylu retro lub vintage? Do pokoju dziecięcego lub młodzieżowego? W naszym sklepie znajdziesz tapetę do każdego pomieszczenia, na każdą okazję i do każdego stylu – wystarczy tylko poświęcić chwilę na poszukiwania swojej wymarzonej tapety, a w zamian otrzymasz tapetę, która będzie idealnym wykończeniem aranżacji wnętrza w Twoim mieszkaniu, biurze, czy też domu!

Jakie są popularne style tapet w ostatnim czasie?

Chociaż różnego rodzaju stylów tapet jest naprawdę wiele, a każdy ma inny gust, to wciąż wielu osobom zależy najbardziej na tym, aby np. tapeta w salonie była przede wszystkim modna. Trendów wnętrzarskich jest naprawdę wiele, jednak warto przywołać chociaż kilka z nich. Nawet jeśli nie poszukujesz ich – mogą okazać się dla Ciebie inspiracją w poszukiwaniu idealnego wzoru tapetowego na potrzeby własnego pokoju. Przyjrzyj się tym, które postanowiliśmy w jakiś sposób wyróżnić.

  • Tapety marynistyczne – marynistyka to jeden z popularnych stylów, który sprawdzi się nie tylko w nadmorskich miejscowościach. Morze, ocean, statki, plaże, owoce morza i wszystko inne co jest z nimi związanego, to właśnie marynistyka. Nic zatem dziwnego, że wiele osób szuka tapet właśnie w tym duchu, skoro tak wiele osób uwielbia tego rodzaju tematykę. Niektóre wzory idealnie sprawdzą się m.in. w każdym pokoju dziecięcym.
  • Vintage i retro – warto pamiętać o tym, że oba style nie są ze sobą tożsame, chociaż bez wątpienia oba będą inspirowały się już minionymi latami. Tapety w tym stylu są popularne z uwagi na ich obecność wśród trendów wnętrzarskich od dłuższego czasu. Ma na to wpływ niewątpliwie także fakt, że właśnie w szalonych latach 60, czy też 70 i 80, tapety były popularnym rozwiązaniem. Naturalne jest zatem wykorzystanie tapet w przypadku aranżacji np. mieszkania, właśnie w stylu retro.
  • Tapety boho – styl boho pokochało wiele osób. W przypadku aranżacji wnętrz, będą dominowały stonowane, jasne barwy, które kojarzą się przede wszystkim ze spokojem i możliwością odpoczynku. Taki opis pozwala zauważyć, dlaczego jest on tak popularny, szczególnie w przypadku wszelkiego rodzaju salonów, czy też jadalni. Jednak nie zabraknie także zaaranżowanych w stylu boho sypialni, przedpokojów itp. Co więcej, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś teraz wykorzystał w tego rodzaju stylizacji także tapet ściennych, które również mogą zaskoczyć swoją różnorodnością. 

To tylko przykłady, które pokazują jak wiele możliwości posiadasz, jeśli poszukujesz tapety na ścianę do swojego mieszkania, biura, czy też domu. Bez względu na to, czy aranżujesz przestrzeń prywatną, czy też służbową, tapeta ścienna może okazać się właśnie tym, czego Ci brakuje. Przyjrzyj się poszczególnym ich stylom i sam odpowiedz sobie na to pytanie. Jednak jeśli dasz im odpowiednią szansę, na pewno zyskasz wspaniały, nowy wystrój swojego wnętrza, którego dotychczas prawdopodobnie Ci brakowało.