Napisy Fototapety

Jak połączyć ze sobą prostotę, piękno oraz funkcjonalność i uzyskać oszałamiający efekt? Chociaż może się to okazać trudne, to na pewno nie dla osoby, która wymyśliła fototapety z napisami. Jest to jedna z najbardziej licznych, a jednocześnie prostych kategorii wzorów, które w ostatnim czasie bez wątpienia są jednymi z wiodących trendów wnętrzarskich. W ostatnich latach ogromna liczba fototapetowych napisów trafiła do domów, mieszkań, biur itp. Być może trafiłeś tutaj właśnie z tego powodu.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

Fototapety – napisy to bardzo duży zbiór różnego rodzaju wzorów. Jedne są prostsze, inne zdecydowanie bardziej wyszukane, jednak wszystkie przedstawiają słowa, które mogą idealnie oddawać przeznaczenie danego pokoju, energię, uczucia, emocje itp. Czasami już jedno słowo potrafi lepiej to wszystko oddać, niż najbardziej wyszukane wzory. To właśnie z tego powodu tego rodzaju fototapety stale zyskują na popularności, a najbardziej sztampowe napisy typu “home”, “love”, “family” to tylko wierzchołek góry lodowej, jaką bez wątpienia są fototapety – napisy. Nie oznacza to jednak, że nie mogą idealnie wpasować się także do Twojego mieszkania lub biura. Zresztą… Przekonaj się!

Popularne napisy na fototapetach

Napisy na ścianach to bez wątpienia bardzo modny sposób na zwieńczenie aranżacji swojego wnętrza. Z tego powodu, warto wyjść od tego, co wśród nich jest najbardziej popularne. Pozwoli to pobudzić wyobraźnie i lepiej ujrzeć jak może prezentować się fototapetowy napis na ścianie we własnym mieszkaniu. Zatem – jakiego rodzaju napisy są najczęściej wybierane na potrzeby fototapet do wszelkiego rodzaju pomieszczeń?

  • Pojedyncze słowa – jedno słowo, potrafi czasami wyrazić więcej, niż największe elaboraty. To także prostota i jasny przekaz do odwiedzających dane miejsce gości, czy też domowników. Wspomniane wcześniej słowa to oczywiście najbardziej rozpowszechnione przykłady, które są dostępne w ogromnej liczbie różnych kombinacji. Jednak warto pamiętać, że jest ich o wiele więcej, a także nic nie stoi na przeszkodzie, aby stworzyć własną kompozycję. Fototapeta z napisem do biura? Siłowni? Fundacji? Konkretna potrzeba może doprowadzić do najlepszych pomysłów.
  • Cytaty – popularnymi zabiegiem, a także znaczną grupą fototapet z napisami, są także cytaty. Oczywiście najczęściej będzie się można spotkać z cytatami najbardziej znanych osób, takimi które miały ogromny wpływ na całe cywilizacje itp. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby umieścić na ścianie życiowe motto, czy też powiedzenie ważne dla konkretnej rodziny, firmy, zespołu. Możliwości jest naprawdę wiele i tylko wyobraźnia zdaje się być ograniczeniem w tym przypadku.
  • Pojedyncze litery – o ile w przypadku fototapet z napisami popularne są pojedyncze słowa i jest to w pełni zrozumiałe, tak dużą rolę mogą odgrywać także same litery. Oczywiście w tym przypadku sprawa będzie zdecydowanie bardziej indywidualna, a może nawet sentymentalna, jednak nie oznacza to, że będzie dużo trudniej ją dostosować do ogólnego wystroju wnętrza. Co więcej, jedna litera, także może wzbudzić ogromne zainteresowanie, a tym samym zapadnie w pamięć.

Możliwości jakie dają napisy na fototapetach są naprawdę duże. Ponadto ich różnorodność sprawia, że można je wykorzystać w dosłownie każdym ze stylów aranżacji wnętrz, co tylko podkreśla fakt, że na przestrzeni przyszłych lat, może się to stać jeszcze bardziej powszechnym trendem. Nie trzeba wiele, aby wyobrazić sobie konkretne fototapety z napisami na ścianie w stylizacjach takich jak minimalizm, vintage, retro, kolonializm, modernizm, industrializm, czy też stylach rodem z Japonii, Skandynawii lub jeszcze bardziej egzotycznych miejsc. Wszystko zależy od tego, jaka litera, jakie słowo lub cytat zostanie umieszczony i w jakim stylu graficznym będzie utrzymana cała fototapeta.

Fototapety – napisy na ścianie pozwolą sprecyzować daną przestrzeń

Fototapetowe napisy mogą być wykorzystywane w przeróżny sposób. Za przykład może posłużyć np. fototapeta “Home” w przedpokoju, “Food” lub “kitchen” w kuchni, czy też “Sweet Dreams” w sypialni. Przykładów jest naprawdę mnóstwo, a każdy z nich pozwoli doprecyzować rolę każdego z pomieszczeń nie tylko w domu, ale także w biurze, czy też innych przestrzeniach służbowych. Słowa posiadają ogromną moc sprawczą, która może się uwidocznić m.in. dzięki fototapetom z napisami.

To w prostocie tego typu rozwiązań tkwi ich magiczna moc. Niektóre z kompozycji napisowych, które powstają na ścianach za pomocą fototapet, prezentują się nad wyraz dobrze. Wcale nie trzeba stosować wyszukanych sposobów, które pozwoliłby stworzyć przepiękną stylizację np. w salonie, która zostanie zapamiętana przez naszych gości. Odpowiednio zaprojektowana przestrzeń, użycie dodatków aranżacyjnych, utrzymanie właściwego stylu i zastosowanie odpowiedniego do tego wszystkiego napisu, a w tym także typografii, pozwoli stworzyć kompozycję, która zostanie zapamiętana na długo i na pewno szybko się nie znudzi.

Magia słów na ścianie za fototapet z napisem

Słowa naprawdę mają wielką moc, także sprawczą. Ciekawym trendem wśród fototapet z napisami jest także wykorzystywanie słów, które określają emocje lub nastrój. Od dawna wiadomo, że to co widzimy wywołuje w nas określone uczucia i odczucia. Zastanów się jak będzie przebiegał Twój poranek, gdy po otworzeniu oczu pierwsze co zobaczysz będzie napisem “Uśmiechnij się”, “Smile” lub “Love” na Twojej ścianie. Wszystko oczywiście zależy od tego jak się będzie on prezentował. Jednak zaaranżowana przestrzeń na pewno nie będzie mogła wzbudzać negatywnych emocji. 

Być może wyeliminuje także tzw. “wstawanie lewą nogą”? Oczywiście nie jest to żadną obietnicą, jednak chyba warto spróbować, prawda? Fototapety z napisami mogą mieć ogromny wpływ na to, jak będziesz postrzegał także dane pomieszczenie samo w sobie. Wyobraź sobie co chciałbyś widzieć w kuchni, salonie, sypialni, przedpokoju, łazience itp. W każdym z pomieszczeń będzie to prawdopodobnie nieco inne słowo i tym właśnie możesz się pokierować w aranżacji swojego mieszkania!