Orientalne fototapety

Orientalizm w aranżacji wnętrz jest stosowany w Europie już od XIX wieku, a do dzisiaj zdążył on zdobyć całe rzesze swoich zagorzałych zwolenników. Połączenie egzotycznego wystroju z wygodą użytkowania oraz odpowiednim stopniem elegancji skradło serca wielu osób, a na całym świecie rozpowszechniło się za sprawą popularyzacji kultury z Dalekiego Wschodu. To właśnie ten region jest kolebką orientalizmu, spośród którego można wyodrębnić jeszcze styl japoński, koreański, chiński, indyjski itp. Każdy z nich będzie miał pewne cechy charakterystyczne, które pozwalają je nieco rozróżnić na tle pozostałych.

Wyświetlanie jednego wyniku

Wyświetlanie jednego wyniku

Orientalne aranżację wnętrz potrafią zachwycić, aby się o tym przekonać, wystarczy udać się do jednej z restauracji z Dalekiego Wschodu, których liczba stale rośnie. Nic zatem dziwnego, że w tak ważnym elemencie aranżacji wnętrz, jakim są fototapety, orientalizm również zaznacza coraz wyraźniej swoją obecność. Co więcej, coraz częściej można się spotkać z wykorzystaniem orientalnych fototapet, nie tylko w restauracjach z Dalekiego Wschodu. Być może już się z taką spotkałeś? Przyjrzyj się przygotowanym przez nasz zespół propozycjom orientalnych fototapet, aby nieco lepiej poznać ten styl aranżacji wnętrz.

Orientalne fototapety to przede wszystkim bogactwo zdobień

Orientalne fototapety potrafią zachwycić, co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Jednak co sprawia, że coraz większa liczba osób je docenia? Przede wszystkim bogactwo zdobień, zarówno pod kątem jakościowym, jak i ilościowym, a także ich różnorodność. Orientalizm posiada przeróżne motywy, które sprawiają, że wszelkiego rodzaju zdobienia wchodzą na wyższy poziom. Bez względu na to, jaki jest Twój cel aranżacji danego wnętrza, na pewno znajdziesz odpowiednie zdobienie dla siebie, dzięki orientalnej fototapecie.

Bez względu na to, czy poszukujesz orientalnego wzoru utrzymanego w stonowanych kolorach, czy też interesuje Cię czerń oraz biel, a może poszukujesz pięknej kolorowej kompozycji? To wszystko możesz otrzymać na orientalnych fototapetach. To powoduje, że można je z powodzeniem łączyć z wieloma innymi stylami aranżacji wnętrz, od minimalizmu, po style skąpane w abstrakcji itp. Orientalizm uwielbia piękno przyrody, kulturę, a także rozmaite wzornictwo i to wszystko może Ci ofiarować dzięki orientalnej fototapecie.

 Popularne motywy na orientalnych fototapetach

Orientalizm w aranżacji wnętrz to prawdziwe bogactwo wzorów, zdobień, a także motywów, które czerpie z kultury krajów azjatyckich. Warto pamiętać o tym, że mianem orientalizmu określa się szeroko rozumiane wzornictwo nie tylko z krajów Dalekiego Wschodu, ale praktycznie ze wszystkich krajów azjatyckich. Do jednych z popularniejszych motywów oraz wzorów należą te pochodzące z Japonii, Korei, Indii, Wietnamu, ale równie popularne są także wszelkiego rodzaju wzory tureckie, irańskie, czy też tajskie. Jak widać jest to mocno zróżnicowana grupa fototapet, zatem warto się przyjrzeć tym, jakie fototapety orientalne są najbardziej popularne, aby lepiej zrozumieć sam orientalizm.

  • Motywy świątynne – można powiedzieć, że orientalizm przesiąknięty jest wszelkiego rodzaju świątyniami, które nawiązują do religii pochodzących z krajów azjatyckich. Będą tu zatem wszelkiego rodzaju meczety, ale także bardziej egzotyczne wyznania, którymi pasjonuje się coraz więcej osób na świecie. Taoizm, konfucjanizm, buddyzm to najpopularniejsze przykłady, które są także obecne na orientalnych fototapetach.
  • Mandale – są to rysunki, których wykonywanie wywodzi się z Indii, jednak obecnie są one dużo bardziej popularne i obecne są w wielu kulturach azjatyckich. Mandale są bardzo ważne z punktu religijnego i jako motyw artystyczny, są wykorzystywane głównie w buddyzmie tantrycznym. Jednak dzięki swojej niewątpliwej urodzie i bogactwu wzorów, znajdują coraz więcej fanów, dla których najważniejszy jest ich walor artystyczny.
  • Budda – motyw buddyzmu to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych motywów, które można zaliczyć do orientalizmu. Chociaż jest on uznawany za religię to na całym świecie ludzi zafascynował pod kątem artystycznym. Warto zaznaczyć, że ma on wiele do zaoferowania. Zarówno sama postać Buddy, jak i świątynie, wszelakie wzornictwo itp. Jest to bardzo bogaty oraz różnorodny zbiór artystyczny, także pod kątem orientalnych fototapet, które bez trudu zabiorą Cię w podróż na Daleki Wschód.

Orientalne fototapety posiadają ogromną liczbę motywów i tematów, które można dopasować do przeróżnych stylizacji w aranżacji wnętrz. Wystarczy spróbować sobie wyobrazić popularne orientalne wzory na własnej ścianie, a na pewno któryś z nich będzie idealnie komponował się z pozostałymi elementami aranżacji. Wszystko z uwagi na fakt, że są one także dostępne w bardzo różnych wariantach kolorystycznych. Poszukujesz minimalizmu, czy też bogatego wzornictwa? Orientalne fototapety dadzą Ci to wszystko, Ty musisz tylko się zdecydować, jaki z nich będzie odpowiedni do Twojego pokoju, biura, mieszkania itp.

Orientalne fototapety możesz dopasować do wszystkich pomieszczeń

Fototapety z orientalnymi motywami bez problemu dopasujesz do wszystkich pomieszczeń w swoim mieszkaniu lub domu. Dzięki ogromnej liczbie różnorodnych wzorów, możesz położyć fototapetę zarówno w kuchni, salonie, łazience, przedpokoju, czy też sypialni. Co więcej, orientalizm świetnie sprawdzi się także w niektórych branżach, do zaaranżowania przestrzeni biurowej. To tylko pokazuje jak wielkie możliwości odkrywa przed każdym orientalizm w aranżacji wnętrz.

Orientalna fototapeta w kuchni lub łazience? To jak najbardziej możliwe. Wszystko dzięki specjalnemu materiałowi, który możesz wybrać przy składaniu zamówienia. Jest on pokryty dodatkową warstwą ochronną wykonaną z laminatu, dzięki czemu fototapeta zachowa swój wspaniały wygląd przez długie lata, a Ty nie będziesz musiał martwić się o wpływ wilgoci itp. Co więcej, to także znacznie ułatwi ścieranie ewentualnych zabrudzeń z fototapety. Nie czekaj – już teraz przyjrzyj się jakie orientalne fototapety są dostępne w naszym sklepie i złóż zamówienie na swój ulubiony wzór!