Kobieta

Obrazy kobiety w szeroko rozumianej sztuce są obecne od wieków. Na przestrzeni lat zmieniano formę przedstawiania, wykorzystywanych zabiegów artystycznych i wiele więcej, jednak jeden fakt pozostawał niezmienny. Kobiety wciąż pozostają niewyczerpalnym źródłem inspiracji dla artystów parających się różnymi sztukami od malarstwa, przez rzeźbiarzy, a na poetach skończywszy. Zaowocowało to powstaniem ogromnej liczby utworów kultury, wśród których wyjątkową pozycję zajmują obrazy z kobietą w roli głównej. 

Wyświetlanie 1–54 z 94 wyników

Wyświetlanie 1–54 z 94 wyników

Obrazy na płótnie z kobietą w roli głównej to dość różnorodny zbiór grafik, obok których ciężko przejść obojętnie. Oczywiste piękno, estetyka, elegancja, moda, czy inspiracja po prostu biją z tego typu obrazów, a ich różnorodność sprawia, że można je wykorzystać w aranżacji wnętrz utrzymywanych w przeróżnych stylach. Obrazy kobiety są różnorodne nie tylko pod kątem kolorystyki, ale także zastosowanych zabiegów artystycznych, stylów, form i wiele więcej. W zależności od tego, obrazy na płótnie tego typu świetnie sprawdzą się na potrzeby przeróżnych pomieszczeń od przedpokoju, kuchni, łazienki, czy biura, a na sypialni skończywszy.

Ręcznie malowane obrazy kobiety

W naszej galerii grafik obrazów kobiety dostępne są przeróżne grafiki i nie brakuje także tych stylizowanych na ręcznie malowane. Jest to świetny sposób na podkreślenie swojej artystycznej duszy i przepiękne zwieńczenie niejednej aranżacji wnętrz. Chociaż są to obrazy utrzymywane w przeróżnej kolorystyce, to wiele z nich jest w jasnych barwach, a w połączeniu z elementami związanymi z naturą, takimi jak łąki, drzewa, krzewy, lasy lub akwenami wodnymi, obrazy z kobietą świetnie sprawdzą się jako oryginalne wykończenie aranżacji w stylu skandynawskim. 

To tylko jedna z wielu możliwości, która podkreśla jak wiele różnych możliwości mogą przekazać obrazy kobiety stylizowane na ręcznie malowane. Nie zabraknie tutaj także inspiracji największych mistrzów malarstwa, a wystarczy powiedzieć, że są wśród nich dostępne także reprodukcje obrazów Gustava Klimta lub na takie stylizowane. W aranżacji wnętrz są one szczególnie popularne i cenione od dłuższego czasu.

Obrazy portretowe kobiet w aranżacji wnętrz

Wśród obrazów z kobietami nie brakuje także portretów, które mają za zadanie z największą dokładnością oddać faktyczne rysy twarzy itp. Dzięki najwyższym technologiom druku na płótnie możliwe jest przenoszenie na nie zdjęć wykonanych w wysokiej rozdzielczości, które także mają wiele do zaoferowania w aranżacji wnętrz. Stąd też warto rozważyć także wykorzystanie tego typu obrazów z kobietą w roli głównej. 

Szczególnie ciekawą koncepcją może być zwieńczenie w ten sposób aranżacji utrzymanej w stylu boho, za pomocą portretu kobiety z elementami charakterystycznymi dla tego stylu, czyli różnego rodzaju piórami, łapaczami snów itp. Obrazy z kobietami w roli głównej to także świetny sposób na główną dekoracje w danym pomieszczeniu, a zatem warto rozważyć odpowiednio wielkich rozmiarów płótno, które będzie pozytywnie wpływało na przyciąganie wzroku już od samego wejścia do danego pomieszczenia.