Londyn

Londyn to jedno z największych miast w Europie oraz na świecie, a także do niedawna największa aglomeracja w Unii Europejskiej (do 2020 roku). Posiada on także niezwykle bogatą i ciekawą historię, a to wszystko zaowocowało m.in. niezwykłymi zabytkami, które przyozdabiają londyńskie krajobrazy. Londyn to z pewnością miasto tętniące życiem, dużą różnorodnością, czy też znanymi na całym świecie atrakcjami takimi jak “Oko Londynu” itp. To tylko przykłady tego, jak wiele do zaoferowania Londyn ma także pod kątem sztuki. Na przestrzeni lat był miejscem akcji licznych powieści, a także często uwieczniany na wszelkiego rodzaju sposoby. Jednym z nich były obrazy na płótnie, na których Londyn prezentuje się wyjątkowo ciekawie – warto przekonać się o tym na własne oczy!

Wyświetlanie 1–54 z 89 wyników

Wyświetlanie 1–54 z 89 wyników

Obrazy – Londyn to zbiór grafik o wyjątkowej tematyce, wśród których nie brakuje różnego rodzaju ciekawych rozwiązań, podkreślających przede wszystkim charakter samego Londynu, którego symbolem bez wątpienia są m.in. czerwone, piętrowe autobusy, które z wykorzystaniem odpowiedniego efektu i wyróżnienia czerwonego koloru, wyglądają naprawdę zjawiskowo. To tylko jeden przykład tego co mają do zaoferowania obrazy na płótnie z Londynem w roli głównej! Różnego rodzaju grafik jest znacznie więcej.

Symbole Londynu na obrazach na płótnie

Londyn jako jedno z najbardziej popularnych miast na świecie, ma kilka symboli, które są rozpoznawalne dosłownie wszędzie. Tymi symbolami jest m.in. charakterystyczna wieża budynku parlamentarnego (Pałac Westminsterski) – Big Ben, czy też Tower Bridge, który jest najbardziej rozpoznawalnym mostem w Londynie. Oczywiście warto także pamiętać o diabelskim młynie, który jest nazywany “Okiem Londynu” (London Eye). Wszystkie z tych londyńskich symboli są często spotykane i wykorzystywane na potrzeby przeróżnych przedmiotów, nie tylko w aranżacji wnętrz. 

Jednak szczególnie warto rozważyć wykorzystanie ich piękna właśnie na potrzeby dekoracji swojego domu. W przypadku obrazów na płótnie są one przedstawiane w przeróżny sposób, od wiernego odwzorowania, po nieco bardziej abstrakcyjne grafiki, czy stylizowane na ręcznie malowane obrazy. To powoduje, że z pewnością uda się je dopasować do przeróżnych stylów aranżacji wnętrz.

Londyn na obrazach częściowych

Obrazy częściowe w ostatnim czasie zyskują na popularności i są niezwykle ciekawą dekoracją ścienną, która z pewnością przykuwa uwagę. Ułożone blisko siebie płótna, często różnej wielkości, w liczbie 3, 4, 5, czy nawet większej, które przedstawiają jedną grafikę. Tak w skrócie można opisać obrazy częściowe i już można lepiej zrozumieć to, dlaczego są one w stanie przykuwać wzrok od razu gdy wejdzie się do pomieszczenia, w którym się znajdują.

Łącznie stanowią spójną całość, dość dużych rozmiarów, na których m.in. najbardziej rozpoznawalne symbole Londynu będą z pewnością odpowiednio wyeksponowane, mogąc pełnić rolę głównej dekoracji w danym pomieszczeniu. Bez względu na to, gdzie chcesz wykorzystać obrazy przedstawiające Londyn, na pewno warto rozważyć wykorzystanie obrazów częściowych, aby zwieńczyć modną i ciekawą aranżację wnętrza.