Rzym

Rzym dumnie noszący tytuł Wiecznego Miasta to jedno z magicznych miejsc, które co roku ściąga do siebie tłumy turystów, aby zwiedzić chociaż skrawek z jego wspaniałości. Na przestrzeni nawet nie wieków, a tysiącleci Rzym był wręcz symbolem starożytnej cywilizacji, swego rodzaju pomnikiem dorobku ludzkości, od którego założenia liczono także lata (kalendarz rzymski). Obecnie Rzym jest zaliczany do metropolii o znaczeniu globalnym i jest jednym z największych miast nie tylko w Europie, ale także na świecie. Od wieków jest tematem licznych dzieł artystów przeróżnych sztuk, w tym także z zakresu malarstwa. Przyjrzyj się niektórym z nich poniżej i zobacz jak piękne są obrazy z Rzymem w roli głównej.

Wyświetlanie 1–54 z 65 wyników

Wyświetlanie 1–54 z 65 wyników

Obrazy – Rzym to galeria grafik, które przedstawiają piękno Wiecznego Miasta za pośrednictwem jego najważniejszych symboli, zabytków oraz najbardziej charakterystycznych budowli. Natomiast tych w Rzymie po prostu nie brakuje. Wystarczy przypomnieć, że nawet sam Watykan – a co za tym idzie, także bazylika św. Pawła – znajduje się w Rzymie. Jednak w przypadku Rzymu, to jedynie mały ułamek piękna, jaki w sobie skrywa Wieczne Miasto. Co więcej, na pewno ucieszy Cię fakt, że aby codziennie podziwiać jego piękno, nie musisz wcale udawać się na długą wycieczkę! Wystarczy wybrać przynajmniej jeden z obrazów z Rzymem w roli głównej, który zwieńczy aranżacje Twoich wnętrz.

Rzym na obrazach – najważniejsze zabytki i symbole 

Rzym dzięki swej wielotysięcznej historii, ma do zaoferowania ogromną liczbę wszelkiego rodzaju zabytków, czy nawet symboli Wiecznego Miasta. Na przestrzeni lat powstało w jego granicach mnóstwo budynków o przeróżnym przeznaczeniu, które zachowały się do dnia dzisiejszego w lepszym lub gorszym stanie. Jednak bez wątpienia są to budynki, które każdy przynajmniej kojarzy w mniejszym lub większym stopniu. 

Rzymskie Koloseum, Łuki Triumfalne najważniejszych rzymskich osobistości, Panteon, Circus Maximus, Kapitol, Palatyn, Forum Romanum, rzymskie katakumby, czy też szereg przeróżnych innych świątyń, mauzoleów, placów, fontann itp. Rzym jest bez wątpienia wyjątkowym miastem, które dostarcza ogromnych ilości pięknych scenerii, które po prostu idealnie nadają się na obrazy na płótnie. Obrazy z Rzymem w roli głównej to wręcz perfekcyjny sposób na dekorację ścienną do wszelkiego rodzaju pomieszczeń. Piękno Wiecznego Miasta, wszędzie będzie mile widziane. 

Obrazy z rzymskimi uliczkami

Poza mnóstwem wspaniałych zabytków i miejsc, Rzym może się poszczycić ogromną liczbą urokliwych i przepięknych uliczek, które także są już światowej sławy. Chociaż wielu osobom mogą się one wydawać wręcz identyczne to każda z nich jest inna i absolutnie urokliwa. Obrazy uliczki rzymskie przedstawiają Wieczne Miasto od zupełnie innej strony, niż robią to wszelkiego rodzaju ogromne zabytki, które mogą się poszczycić równie ogromnym pięknem, jednak nieco innego rodzaju. 

Uliczki rzymskie na obrazach pokazują różne miejskie zakamarki, które mają swój niewątpliwy urok i również mogą być świetnym sposobem na udekorowania swojego mieszkania. Bez względu na to, jaką stronę Rzymu widzisz w swoim mieszkaniu w formie dekoracji, na pewno uda Ci się to zrealizować dzięki naszej ofercie.