Ptaki

Ptaki należą do wyjątkowych zwierząt, które co ciekawe mają bardzo bogatą historię. Na przestrzeni wieków podziwiane były przez ludzi w przeróżny sposób, a nazywanie pewnych wybitnych cech przymiotami ptaków tylko to podkreśla. Co ciekawe, są zwierzętami żyjącymi do dzisiaj, które są najbliższe dinozaurom, a na skutek ewolucji zmieniła się ich charakterystyka. Są także jedną z najbardziej zróżnicowanych gromad kręgowców, ponieważ wyróżnia się ich ponad 10 tys. gatunków. W tak licznej grupie nie brakuje przepięknie wyglądających ptaków, które są tematem także wielu wspaniałych obrazów na płótnie. 

Wyświetlanie wszystkich wyników: 38

Wyświetlanie wszystkich wyników: 38

Obrazy ptaków to wyjątkowy zbiór grafik, które świetnie sprawdzą się jako podkreślenie swojego charakteru, czy też pasji ornitologicznej. Od uroczych i charakterystycznych flamingów przez majestatyczne orły, sokoły po przepiękne kolibry. Możliwości jest naprawdę mnóstwo, a każdy gatunek ptaków ma coś specjalnego do zaoferowania m.in. w aranżacji wnętrz, gdzie można wykorzystać ich wyjątkowe względy estetyczne lub znaczenie symboliczne. Natomiast bogactwo gatunków ptaków, a także możliwości ich przedstawienia oraz stylizacji samych obrazów z ptakami – to wszystko sprawia, że są to niezwykle uniwersalne dekoracje aranżacyjne, które warto wykorzystać we własnych wnętrzach.

Znaczenie symboliczne ptaków na obrazach w aranżacji wnętrz

Człowiek od niepamiętnych czasów podziwia świat zwierząt i poszczególne ich gatunki, przypisując sobie ich najlepsze cechy charakterystyczne. Przykład? Wystarczy pomyśleć o sowie, która od dawna jest utożsamiana z wyjątkową mądrością, książkami, bibliotekami, kopalniami wiedzy itp. To sprawia, że np. obrazy z sowami świetnie sprawdzą się w pomieszczeniach gdzie znajdują się książki, czy też są przeznaczone do czytania. Będą stanowiły harmonijną całość z całym otoczeniem, a ich piękno będzie sprzyjało miłym godzinom spędzanym nad książkami.

To oczywiście tylko jeden z wielu przykładów. Wystarczy wspomnieć m.in. o sokole, który jest symbolem bystrości wzroku, szybkości oraz polowania, co sprawia, że obrazy z sokołem świetnie sprawdzą się w myśliwskich wnętrzach, a także wszędzie tam gdzie można doszukiwać się związku ze strzelnicami itp. Ponadto, sokół symbolizuje także rycerskość, szlachetność, majestat, bohaterstwo, czy też liczne siły natury. To wszystko powoduje, że jest to niezwykle ciekawy sposób na zaaranżowanie przestrzeni przeróżnych wnętrz, a jego wyjątkowe piękno na pewno wynagrodzi nam to ze zdwojoną siłą.

Obrazy ptaków na płótnie – niesamowite kolory papug

O ile flamingi są kojarzone przede wszystkim z kolorem różowym i w przypadku obrazów na płótnie mogą być wręcz idealną dekoracją m.in. w pokoju dziewczynki, to jeśli zależy nam na nieco większej różnorodności kolorów – wystarczy spojrzeć na obrazy z papugami. Są to wyjątkowe ptaki, które charakteryzują się m.in. bogactwem kolorów. 

Chociaż są symbolem swego rodzaju krzykliwości oraz gadatliwości, to warto pamiętać, że tak naprawdę są bardzo mądrymi ptakami, które potrafią imitować poznane wcześniej dźwięki, co sprawia, że po prostu potrafią “mówić”, a co najważniejsze – wiedzą co mówią. W połączeniu z ich niezwykle interesującym ubarwieniem piór, są niezwykle pięknym sposobem na udekorowania swoich wnętrz za sprawą obrazów z ptakami. Dzięki tego typu dekoracjom, na pewno w danym pomieszczeniu zrobi się jeszcze przytulniej!