Loft - fototapety

Styl loftowy często nazywany także industrialnym powstał w okolicach połowy XX wieku. Co ciekawe, to wszystko stało się w dość naturalny sposób, kiedy wszelkiego rodzaju manufaktury i inne zakłady fabryczne, zaczęto przekształcać na budynki mieszkalne, oczywiście często jak najmniejszym kosztem i jak najmniej ingerując w szkielet budynku. Cechami, którymi loft się wyróżnia jest bez wątpienia przestrzeń, nie tylko w szerokości, ale także wysokości. To powoduje, że często w stylu loftowym będą obecne antresole itp. 

Wyświetlanie wszystkich wyników: 21

Wyświetlanie wszystkich wyników: 21

Styl loftowy bez wątpienia jest w ostatnim czasie w modzie i coraz więcej osób się do niego przekonuje. Widać to nie tylko względem mieszkań oraz domów, ale także na potrzeby pomieszczeń firmowych. Szczególnie ciekawe kompozycje aranżacji wnętrz można spotkać w różnego rodzaju restauracjach lub barach, branży fryzjerskiej, sklepach z materiałami budowlanymi itp. Styl loftowy czy też industrialny, pomaga podkreślić charakter danego miejsca, który przez wiele osób jest określany mianem męskich przestrzeni. Czy faktycznie tak jest? Warto rzucić okiem na to, jakie propozycje przygotował nasz zespół na potrzeby fototapet typu loft.

Industrializm – fototapety loftowe w nowoczesnych wnętrzach

Bez wątpienia styl loftowy jest obecnie w modzie, a dzięki temu fototapety loftowe czy też industrialne, pozwalają podkreślić nowoczesny styl, który przez wiele osób jest bardzo mocno pożądany. Szukasz sposobu na modną i ponadczasową kompozycję aranżacji wnętrz? Być może to właśnie styl industrialny Cię do siebie przekona i wybierzesz coś z fototapet loftowych. Bez względu na to, jaka będzie Twoja ostateczna decyzja, warto poświęcić chwilę i zobaczyć co ma do zaoferowania styl loftowy. 

Poza oczywistą stylistyką wnętrza, która będzie nawiązywała do wyglądu XX-wiecznych manufaktur, styl loftowy będzie się charakteryzował praktycznością. Co więcej, z uwagi na swoją formę, fototapety industrialne będą świetnie komponowały się z innymi stylami aranżacji wnętrz, takimi jak minimalizm, nowoczesny, czy nawet z elementami klasycznymi. Poprzez swoją uniwersalność i duże możliwości łączenia stylów, fototapety loftowe to świetny pomysł na całkowitą odmianę danej przestrzeni, a za pomocą dekoracji jednej ściany otrzymasz styl wnętrzarski, który zawsze Ci się marzył, a w dodatku to wszystko za niewygórowaną cenę.

O czym należy pamiętać przy fototapetach industrialnych (loft)?

Tak naprawdę fototapety loftowe czy też industrialne, cechują się dość dużą elastycznością. Zatem należy pamiętać o tych samych zasadach, które towarzyszą wszystkim innym fototapetom. Będzie to przede wszystkim fakt, że nie można decydować się na fototapety na wszystkich ścianach w danym pomieszczeniu. Zazwyczaj jest to jakaś jedna konkretna ściana, dzięki czemu nie będzie ona przytłaczała.

Natomiast jeśli chodzi o materiał, z którego ma być wykonana fototapeta industrialna, warto wziąć najpierw pod uwagę to, gdzie chcesz umieścić swoją fototapetę. Do wyboru są takie materiały jak flizelina, winyl, lateks, samoprzylepne, czy też łączone jak winyl na flizelinie, które posiadają także różne struktury powierzchni. W zależności od danego pomieszczenia, lepsze będą konkretne materiały, które zapewnią najlepszy efekt końcowy, a jednocześnie pozwolą fototapecie na jak najdłuższe przetrwanie. 

Co więcej, w przypadku kuchni lub łazienki, warto zdecydować się na winylową fototapetę na podkładzie flizelinowym, która dodatkowo jest pokryta warstwą ochronnego laminatu. Dzięki temu bez problemu można ścierać z fototapety zabrudzenia i nie grozi jej zniszczenie poprzez wpływ wilgoci itp. Każde pomieszczenie ma inne cechy charakterystyczne. Ma to zatem wpływ na to, jaki wzór fototapety loftowej będzie najlepiej do niego pasował, a także na to, z jakiego materiału powinna być wykonana fototapeta, abyś mógł się z niej cieszyć przez wiele lat.

Fototapety loftowe do wszystkich pomieszczeń

Bez względu na to jaką przestrzeń planujesz zaaranżować, fototapety loftowe na pewno uda Ci się dopasować do każdego pokoju, czy też każdego innego pomieszczenia służbowego czy też prywatnego. Wszystko z uwagi na ich dość bogaty zasób wzorów, które można określić w tym stylu, czy też industrialnym. Fototapety tego typu będą bardzo często przedstawiały różnego rodzaju cegły, chociaż bardzo popularne są te o odcieniach czerwieni. Nie zabraknie jednak także innych wzorów.

Ciekawym zabiegiem są fototapety przedstawiające np. różnego rodzaju płyty. Bez względu na ich rozmiar czy też rodzaj. Nie brakuje jednak zupełnie gładkich fototapet z minimalistycznymi elementami przedstawiającymi np. żarówki, okna itp. To powoduje, że fototapety loftowe są dość uniwersalne i nic nie stoi na przeszkodzie, aby zastosować je we wszelkiego rodzaju pomieszczeniach. Zresztą, najlepiej będzie jak sam się o tym przekonasz na własne oczy w swoim mieszkaniu!