Japońskie fototapety

Japonia jest krajem, którym wiele osób się zachwyca i na pewno nie bez powodu, ponieważ absolutnie jest się czym zachwycać. Często nazywana jest krajem kwitnącej wiśni, której okres kwitnienia przypada zazwyczaj na koniec marca i wtedy zjeżdżają się turyści z całego świata aby podziwiać piękno tego zdarzenia. Jednak to oczywiście nie jest jedyna atrakcja turystyczna w Japonii. Zachwyt wprowadza także architektura, zwyczaje, czy sama kultura japońska. Co więcej, nie brakuje tutaj pięknych i naturalnych kolorów, które podkreślane są często takimi samymi kształtami.

Wyświetlanie jednego wyniku

Wyświetlanie jednego wyniku

Wiele elementów aranżacji wnętrz, dodatków, mebli, jest stylizowanych właśnie na styl japoński, który zakradł sobie serca już ogromnej liczbie osób. Nie inaczej jest w przypadku fototapet japońskich, które coraz częściej wkraczają do domów nie tylko azjatyckich, ale także europejskich. Pomijając oczywiste kwestie związane z aranżacją japońskiej restauracji, wiele osób szuka inspiracji Japonią także na potrzeby biur, czy też własnych mieszkań i innych przestrzeni prywatnych. Czy faktycznie zachwyt Japonią można przełożyć na ścianę za pomocą japońskich fototapet? Przekonaj się sam!

Fototapety japońskie sposobem na aranżację wnętrza

Japonia to piękny kraj, który bardzo wielu osobom może się kojarzyć z połączenia tradycji z technologią i nowoczesnością. Pomimo bardzo wysokiego rozwoju technologicznego Japonii, wciąż daje się odczuć tam przywiązanie do tradycji na poziomie kultury, przestrzeni publicznej, architektury itp. Chociaż warto zaznaczyć, że charakterystyczne budynki z szerokimi, kanciastymi dachami w dużym zagęszczeniu można spotkać raczej poza głównymi ośrodkami miejskimi znanymi na całym świecie, to jak najbardziej dalej one występują.

Wiele osób jednak interesuje najbardziej to co wewnątrz budynków się znajduje, a zatem styl aranżacji wnętrz. Wszelkiego rodzaju drewniane wykończenia, gdzie wiele elementów może być wykonanych np. z bambusu, czy też swoisty minimalizm, który da się odczuć z tego typu aranżacji wnętrz jest czymś co ludzie po prostu pokochali. Subtelne zaznaczenie natury w pokoju, a także częsty motyw łóżek lub siedzeń bez podwyższeń, które by sugerowały siedzenie lub leżenie na podłodze. Jednak wiele osób decyduje się także aby całość dopełniła właśnie fototapeta w stylu japońskim, mniej lub bardziej subtelna. Jednak z pewnością każda będzie idealnie pasować także do innych stylizacji.

Popularne rozwiązania w przypadku fototapet japońskich

Jeśli fototapeta japońska ma dopełnić całą aranżację urządzoną na modłę kraju kwitnącej wiśni, warto postawić na minimalistyczny, subtelny styl fototapety, aby harmonijnie komponowała się z resztą otoczenia. Odważniejszym pomysłem będzie wykorzystanie krajobrazu japońskiego, który będzie przedstawiał np. japońską wioskę lub przyrodę. Jednak w tym przypadku, fototapeta krajobrazu z kraju kwitnącej wiśni sprawdzi się w wielu więcej sytuacjach, niż tylko jako dopełnienie całej aranżacji utrzymanej w duchu japońskim.

Natomiast nowoczesne panoramy japońskich miast, sprawdzą się zdecydowanie bardziej w przypadku stylu nowoczesnego, minimalistycznego, abstrakcyjnego itp. Z tego powodu chciałoby się powiedzieć, że Japonia jest krajem kontrastów i faktycznie jeśli podchodzi się do tego pod kątem aranżacyjnym, bez wątpienia można tak to nazwać. Bez względu jednak na to, jakiego rodzaju fototapetę japońską zdecydujesz się umieścić na swojej ścianie, na pewno będzie to dobry wybór, który będzie cieszył oczy i duszę przez wiele lat.

Fototapety japońskie dla dzieci i nie tylko

Warto także pamiętać o tym, że Japonia znana jest na całym świecie z tzw. mangi. Można ją przyrównać do kreskówek, czy też komiksów, jednak w kraju kwitnącej wiśni ma ona dużo większe znaczenie. Istnieją mangi, które wydawane są bezpośrednio np. dla osób starszych, nie tylko dorosłych itp. Jej różnorodność jest niesamowita i zastępuję wiele z rozwiązań, które znamy z naszej kultury. Jak można się domyślić, ciekawym rozwiązaniem będzie wykorzystanie motywu mangi właśnie na japońskiej fototapecie. Bez wątpienia pozwoli to stworzyć nietuzinkową aranżację, która niekoniecznie będzie tylko dla dzieci.

Co więcej, w zbiorze fototapet japońskich nie zabraknie także grafik, zdjęć i obrazów rodem z bajki, które świetnie wkomponują się w dziecięcy pokój. Wielokolorowe kompozycje, przedstawiające przyrodę w całej swojej okazałości w połączeniu z kreatywnym podejściem, a także nutą abstrakcji. Brzmi niesamowicie? Tak też wygląda i się prezentuje na ścianach. Szukając fototapet japońskich warto na pewno zatrzymać się na chwilę i poświęcić im nieco uwagi. Być może to właśnie ten typ fototapety przypadnie Ci najbardziej do gustu?