Twój koszyk
Kontakt z nami:   506 703 009

-20% na WSZYSTKO! Kod: RABAT20 + DARMOWA DOSTAWA DZIŚ!⏳

Fototapeta Jezioro Lago Di Braies We Włoszech

Styl skandynawski w aranżacji wnętrz [Nowoczesny Salon]

Styl skandynawski to bez wątpienia jeden z najbardziej popularnych stylów w aranżacji wnętrz ostatnich lat. Co więcej, nawet osoby które niekoniecznie znają się na szeroko rozumianym wnętrzarstwie, prawdopodobnie bez trudu potrafiłyby go rozróżnić spośród innych stylów. To wszystko z uwagi na fakt, że tak naprawdę przesiąknął on już do świadomości bardzo wielu osób, jako modny wystrój, który jest także estetyczny. Jednak co miało na to wpływ? Czym charakteryzuje się tak naprawdę styl skandynawski i dlaczego jest on tak popularny? Warto się temu wszystkiemu dokładniej przyjrzeć.

Styl skandynawski i jego początki w aranżacji wnętrz

Jak można się domyślić, styl skandynawski narodził się w krajach nordyckich, a za jego ojca uważa się szwedzkiego artystę Carla Larssona, który żył i tworzył na przełomie wieków XIX i XX. Przedstawiał on m.in. codzienne życie zwykłych ludzi ze Skandynawii na akwarelach, a te inspirowały ludzi do wykorzystywania jasnych barw w aranżowaniu swoich wnętrz, aby rozjaśniać wnętrza podczas najdłuższych zimowych nocy.

Warto także wspomnieć o nagrodzie Lunning Prize, którą przyznawano nordyckim projektantom wnętrz w latach 50 oraz 60 i bez wątpienia pomogła rozprzestrzenić styl skandynawski na całą Europę. Jednak już we współczesnej historii, styl skandynawski jest znany na całym świecie i bez wątpienia pomogły w tym największe marki meblarskie, z których produktami można się spotkać dosłownie w każdym miejscu.

Czym wyróżnia się styl skandynawski w aranżacji wnętrz?

Jak rozpoznać styl skandynawski w aranżacji wnętrz? W gruncie rzeczy można go już rozpoznać po jego głównych cechach – jakich? Przede wszystkim prostota i funkcjonalność. Styl skandynawski nie będzie przekombinowany, a wszystko w aranżacji wnętrz będzie po coś – nie znosi on próżni, a zatem ilość mebli oraz dodatków będzie raczej ograniczona do minimum. Natomiast bardzo ważna jest także bliskość z naturą przejawiająca się m.in. wykorzystaniem naturalnych materiałów. Nic zatem dziwnego, że najczęściej będzie można mieć do czynienia z elementów aranżacji wykonanych z drewna itp.

Co więcej, całość będzie utrzymana w jasnych barwach, a taki zabieg w połączeniu ze swoistym minimalizmem, pozwala nie tylko rozjaśnić pomieszczenia, ale także optycznie je powiększyć. Kolorami doimnującymi będą przede wszystkimi biel, jasne odcienie szarości, błękit, a także ecru. W stylu skandynawskim w aranżacji wnętrz bardzo często będzie także można się spotkać z brakiem wszelkiego rodzaju zasłon oraz firan. Wszystko z uwagi na chęć jak największego rozjaśnienia pomieszczenia, także przy użyciu światła słonecznego. 

Zatem styl skandynawski w aranżacji wnętrz to przede wszystkim prosta forma, praktyczność wystroju, a także komfort i bliskość z naturą. Tą można uzyskać w najprostszy sposób wykorzystując drewniane meble, jednak równie popularnymi rozwiązaniami mogą być kamienie, wiklina, czy bawełna, wełna oraz len. Co ciekawe, styl skandynawski to także troska o naturę, co pozwala uzyskać harmonię w aranżacji wnętrz. Zatem nie zabraknie także po prostu ekologicznych rozwiązań.

Urządź swoje mieszkanie w stylu skandynawskim dzięki fototapetom

Oczywiście wszystkie główne cechy stylu skandynawskiego w aranżacji wnętrz nie sprawiają, że miejsca zaaranżowane w ten sposób są puste. Wysoką popularność styl ten bez wątpienia zawdzięcza także swojej równowadze, a dzięki temu wciąż z miejsc zaaranżowanych w ten sposób bije ciepło. Niewielkie dodatki (jednak funkcjonalne!) świetnie się w tym stylu sprawdzają, a także jest to możliwe dzięki odpowiedniemu wykorzystaniu wszelkiego rodzaju tkanin. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby styl skandynawski podkreślić dzięki odpowiedniemu wykorzystaniu dekoracji ściennych.

Wszelkiego rodzaju obrazy, grafiki, czy nawet napisy, mogą okazać się właśnie tym, czego brakuje Twojemu skandynawskiemu wnętrzu. Natomiast z uwagi na praktyczność rozwiązań oraz optyczne powiększenie przestrzeni – warto wybrać skandynawskie fototapety 3D. Nie zabraknie tu majestatycznych krajobrazów, motywów zwierzęcych, roślinnych, a także dającej się odczuć bliskości z naturą.  A wszystko to z wykorzystaniem efektu głębi. Zaaranżowane z wykorzystaniem skandynawskich fototapet przestrzenie bez problemu mogą wywoływać zachwyt, a ich głębia sprawi, że nie znudzą się one nawet po wielu latach.

Co więcej, fototapety to rozwiązanie z zakresu dekoracji ściennych, które po prostu świetnie wpisuje się w charakter stylu skandynawskiego, dla którego poza wspomnianą funkcjonalnością ważna także jest ekologia i cena wykorzystanych elementów aranżacji wnętrz. Natomiast fototapeta to świetne rozwiązanie zarówno pod kątem ceny, jak i ekologii oraz estetyki. W naszym sklepie wykonujemy fototapety właśnie dzięki wykorzystaniu ekologicznej technologii druku, która zapewnia wysoką precyzję odwzorowania barw oraz wzorów.